'Şahsımı da hedef alan katil' diyen Erdoğan: Terör batıyı ele geçiriyor

'Şahsımı da hedef alan katil' diyen Erdoğan: Terör batıyı ele geçiriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda cami saldırısı ile ilgili, “Ülkemizi milletimizi ve şahsımı da hedef alan katilin temsil ettiği anlayışın Batı toplumlarını bir kanser gibi hızla ele geçirmeye başladığı açıktır.” dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda'da iki camiye yapılan ve 49 kişinin hayatını kaybettiği saldırısı ile birlikte batıya çağrıda bulundu.  

Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun cenazesinde dünyaya çağrı yapan Erdoğan şöyle konuştu, “Önlem alınmazsa bu kötü gidişin ürünü olan felaket haberlerine yenilerinin eklenmesi kaçınılmazdır. Tüm dünyayı özellikle de Batı ülkelerini insanlığın tamamını tehdit eden bu tehlikeli gidişe karşı süratle tedbir almaya davet ediyoruz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün hayatını kaybeden Prof. Dr. Beril Dedeoğlu için Galatasaray Üniversitesi'nde düzenlenen törende konuştu.

Erdoğan'ın Beril Dedeoğlu’nun cenaze töreninde yapmış olduğu açıklamalarından satır başları şöyle:

BERİL DEDEOĞLU HOCAMIZA ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM

''Beril Dedeoğlu hocamıza Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Akademi dünyamıza ve milletimze başsağlığı diliyorum. Kaybettiğimiz her ilim insanımız bizim dünyamızda yeri doldurulamaz bir boşluk bırakıyor. Beril Hocamız aynı zamanda Bakan rektör YÖK üyesi Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi sıfatıyla uzun zamandır birlikte çalıştığım bir mesai arkadaşımdı.

BİRİKİMİ ÜRETKENLİĞİ VE NEZAKETİ İLE SEVİLEN VE SAYGI DUYULAN BİR İSİMDİR

Kendisi görev yaptığı her yerde gerçekten birikimli, üretkenliği, çalışkanlığı, nezaketi ve hanımefendiliğiyle sevilen, saygı duyulan bir isim olmuştur. Hocamızı genç denebilecek bir yaşta kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Beril Hocamızla birlikte yapmayı planladığımız daha çok çalışma vardı.

Bugün Türkiye saatlerine göre sabah Yeni Zelanda Cyma namazı vaktinde bir teröristin cami cemaatine silahlı saldırısına tepki gösteren Erdoğan şunları söyledi;

SALDIRI FEVRİ DAVRANIŞ DENİLEREK GEÇİŞTİRİLİYOR

Yeni Zelanda'da cuma namazı kılmak için bir araya gelen Müslümanlara yönelik saldırıyı nefretle kınadığımı belirtmek istiyorum. Dünyada uzunca bir süredir yükselişi seyredilen ve hatta teşvik edilen İslam düşmanlığı bu saldırıyla bireysel taciz çizgisini geçerek toplu katliam boyutuna ulaşmıştır. Saldırının uzun bir planlamanın ve motivasyonun sonucu olduğu fevri bir davranış denilerek geçiştirilemeyeceği bellidir.

TERÖR ÖRGÜTLERİ BATIYI ELE GEÇİRMEKTEDİR

Ülkemizi milletimizi ve şahsımı da hedef alan katilin temsil ettiği anlayışın Batı toplumlarını bir kanser gibi hızla ele geçirmeye başladığı açıktır. Ülkemi dahi Anadolu ve Batı olarak ayırmak suretiyle orada da kendine has değerlendirmeleri yapan ortada bir katil terörist var. Önlem alınmazsa bu kötü gidişin ürünü olan felaket haberlerine yenilerinin eklenmesi kaçınılmazdır. Tüm dünyayı özellikle de Batı ülkelerini insanlığın tamamını tehdit eden bu tehlikeli gidişe karşı süratla tedbir almaya davet ediyoruz. Saldırıda hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum.''

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.