1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehit ailelerinden HDP destekli ittifaka tepki PKK’dan daha çok canımızı yanıyor
Şehit ailelerinden HDP destekli ittifaka tepki PKK’dan daha çok canımızı yanıyor

Şehit ailelerinden HDP destekli ittifaka tepki PKK’dan daha çok canımızı yanıyor

CHP ve İYİ Parti'nin HDP ile 'gizli' ittifakı, şehit aileleri ve gazilerin vicdanını yaralıyor. Kuzey Irak’ta gazi olan ve boynundan aşağısı felç olan Yüzbaşı Murat Caner "Bu ittifak PKK’dan daha çok canımızı yakıyor." diyerek tepki gösterdi.

A+A-

AK Parti'yi sandıkta yenmek için her yolu mubah gören muhalefet sınır tanımıyor.

CHP ve İyi Parti, önce gizledikleri terör örgütünün uzantısı HDP ile ittifakı artık aleni olarak yürütüyor. CHP ve İyi Parti’nin terörün uzantısı HDP ile yaptığı ittifak, daha da derinleşti. İstanbul, İzmir ve Adana'da aday çıkarmayacağını açıklayan HDP, Gaziantep, Şanlıurfa, Mersin ve Ankara için pazarlık yürütüyor.

HDP, bu illerde destek karşılığında bazı ilçe belediye başkanlıklarının yanı sıra belediye meclis üyelikleri de talep ediyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ise ittifak sahada fiili olarak görülüyor.

AK Parti’nin güçlü olduğu yerlerde bazı aşiretlerden aday gösteren İyi Parti’ye, HDP açık açık destek veriyor. Profili düşük isimleri göstermelik olarak aday yapan HDP, İyi Parti’nin adaylarına oy topluyor.

TERÖRDEN TUTUKLULAR

Yeni Şafak'ın haberine göre: CHP ve İyi Parti’nin ittifak kurduğu HDP, bugüne kadar 40 bin insanın canına mal olan terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı. Partinin çok sayıda eski ve yeni milletvekili terör örgütü ile bağlantıları nedeniyle gözaltına alındı, tutuklandı ve hüküm giydi. “Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz” diyen Selahattin Demirtaş, “PKK sizi tükürüğüyle boğar” diyen Abdullah Zeydan ve “Sırtımızı YPG/YPJ’ye yasladık” ifadelerini kullanan Figen Yüksekdağ gibi isimler de var.

HERKES İSYAN ETTİ

Ayrıca 2016 yılında patlak veren hendek olaylarında belediyenin araçlarını ile yollara bombalar yerleştiren, belediyelerin kaynaklarını PKK’ya aktaran, teröristleri maaşa bağlayan HDP’li belediyelere de kayyum atandı. HDP’nin kazandığı 102 belediyeden 94’ü terörle bağlantıları nedeniyle görevden alındı. CHP ve İyi Parti’nin terör bağı tescillenen HDP ile ittifak kurması şehit yakınları ve gazileri isyan ettirdi.

Terör örgütü PKK’nın alçakça şehit ettiği sembol isimler Yasin Börü, Eren Bülbül, Necmetin Yılmaz’ın yakınları CHP ve İyi Parti’ye HDP ile yapılan ittifakın şehitlerin kemiklerini sızlatacağını söyledi. Terörle mücadele ederken bin 870 şehit veren korucular da ‘ihanetten vazgeçin’ çağrısı yaptı. En sert tepki de Kuzey Irak’ta gazi olan ve boynundan aşağısı felç olan bir gaziden geldi: Bu ittifak PKK’dan daha çok canımızı yakıyor.

CANIMIZI PKK’DAN DAHA ÇOK YAKIYOR

murat-caner.jpg

Murat Caner

Kuzey Irak’ta 1997 yılında gazi olan Yüzbaşı Murat Caner, "CHP, HDP, İyi Parti ittifakına, binlerce gazinin, ardında yetim evlat bırakmış şehitlerin ailelerinin canını PKK’dan çok yakan bir şey varsa o da, Atatürk’ü, ülkümü, dinimi kullanan partilerin terör destekçisi bir parti ile işbirliği yapmalarıdır" diyerek tepki gösterdi. Belden aşağısı felç olan Caner, “CHP-HDP ve İyi Parti ittifakının altında Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan düşmanlığı yatıyor. Benim gibi arkadaşlarımı yaralayan, şehit edenlerle dinimizin, Atatürkçülüğün, ülkücülüğün maskesini kullananlar, bizi bu hale getiren terör destekçileri ile kol kola giriyor. Sırf Cumhurbaşkanımıza düşmanlık olsun diye ülküsünü, ideolojisini, inancını satan adamlar bunlar. Atatürk’ü kullanarak oy isteyen CHP’ye yazıklar olsun. Ben terör gazisiyim. HDP ile kim yan yana gelirse yazıklar olsun. Biz hakkımızı helal etmiyoruz. Son dönemde Türkiye tarihinde terörle mücadele anlamında destan yazılıyor. Bu üç parti bir araya gelerek adeta teröriste destek veriyor. Bunlara yazıklar olsun. Dede Korkut’un dediği gibi, ‘hırsız içerden olursa kapı kilit tutmaz’ Ülkenin birliğini gücünü içerden yıkıyorlar” dedi.

YÜREĞİMİZ YANIYOR

necmettin-yilmaz-siyasetcafe.jpg

Necmettin Yılmaz

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çiftçibaşı köyünde öğretmenlik yapan Necmettin Yılmaz da (23) ömrünün baharında terör örgütü tarafından katledildi. Necmettin öğretmen tatil için memleketi Gümüşhane’ye giderken Tunceli-Pülümür karayolunda PKK'lı teröristler tarafından kaçırılarak şehit edildi. Necmettin Yılmaz’ın ailesi de ‘ittifak’ haberlerinden rahatsız. Siyasetçi olmadığını, haddini aşmak istemediğini ifade eden Necmettin Yılmaz’ın babası Hamit Yılmaz şunları kaydetti: Kimse HDP’nin terör savunucusu olduğunu inkar etmiyor. Ben milliyetçi bir kesimin terör örgütleri ile birlikte bir yola girmesine üzülüyorum. Kendimi kaybediyorum. Akli melekelerini mi kaybetti? Söylenecek çok söz var. Bizim yüreğimiz yanıyor. Yani İyi Parti’nin ne yaptığını biliyoruz. Anadolu halkı gereken cevabı verecek. Ben kendini milliyetçi olarak tanımlayan bir partinin terör örgütleri ile bir yola girmesine kahroluyorum. Söylenecek çok söz var. Şehit aileleri olarak ciğerimiz yanıyor. Bu millet gerçekten basireti açık bir millet. Sandıkta gereken cevabı Türk milleti verecek.

yasin-boru-siyasetcafe.jpeg

Yasin Börü

Diyarbakırlı Yasin Börü de alçakça katledilen isimler arasında. 6-8 Ekim 2014'te Kurban Bayramı'nda kurban eti dağıtırken terör örgütü PKK yandaşlarınca vahşice katledildi. 4 arkadaşıyla birlikte 16 yaşında katledilen Börü’nün vücudunda 15 bıçak ve 1 kurşun yarası belirlendi.

Yasin Börü'nün babası Fikri Börü de kirli ittifaka karşı: “Bu partiler ezelden beri aynı görüşte ve zihniyettedirler. Bu üç partinin ittifak yapmalarına şaşırılmaması gerekir. Ne halleri varsa görsünler. Zaten herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.'

Fikri Börü

fikri-boru-siyasetcafe.jpg

BEDİRHAN 11 AYLIKTI

bedirhan-siyasetcafe.jpg

Nurcan Karakaya, Bedirhan Karakaya ve Serkan Karakaya

Bebek katili PKK terör örgütü Hakkari’de babasını görmeye giden 11 aylık Mustafa Bedirhan Karakaya’yı şehit ederek bir kez daha göstermişti. Astsubay babası Serkan Karakaya’yı görev yerinde ziyaret eden eşi Nurcan Karakaya (26) ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit oldu. Eşini ve bebeğini hain saldırıda kaybeden Astsubay Çavuş Serkan Karakaya, 11 aylık bebeğinin yastığı ile cenaze törenine katılması Türkiye’yi yasa boğdu. 

KUNDAKTAKİ BEBEĞE SIKANLA İTTİFAK OLMAZ

Siirt’in Derince köyünde 21 Ekim 1993 gecesi tam 22 sivil katledildi. Bunlardan birisi da 3 yaşında kurşunlanan Serhan bebekti. Bu kanlı saldırı ile Öcalan ‘bebek katili’ olarak tarihe geçti. Türkiye’yi yasa boğan Serhan bebeğin yakını Yılmaz Sarsılmaz da ittifak ihanetine sert tepki gösteriyor: “Kürtlere zulmeden, bizim insanlarımızı, kundaktaki bebeği öldüren PKK’yı temsil eden HDP ile CHP ve İyi Parti nasıl olur da ittifak yapar anlamak mümkün değil. Biri Atatürkçüyüm diyor, biri ülkücüyüm diyor. Ama gel gör ki 40 bin insanı katleden PKK’nın siyasi temsilci HDP ile iş tutuyorlar. Zillet ittifakıdır bu. Ülkeyi yönetmeye talip oluyorlar ama binlerce insanı göçe zorlayan, katleden, zulmeden teröristlerle birlik oluyorlar. Kundaktaki bebeğe kurşun sıkan alçakların siyasi kanadı ile bir olmak nedir? Samimi değiller. AK Parti’ye Cumhurbaşkanımıza karşı birlik oldular. Allah ülkemizi milletimizi bu terör ittifakından korusun.”

CHP, PKK PARTİSİ OLDU

eren-bulbul-siyasetcafe.jpg

Eren Bülbül

Eren Bülbül de 15 yaşında ömrünün baharında terörün hedefi oldu. Trabzon Maçka’da PKK'lı teröristlerin evden erzak çaldığını gören 15 yaşındaki Eren Bülbül, olayı güvenlik güçlerine bildirdi. Güvenlik güçlerinin teröristlerle girdiği çatışmada Bülbül şehit oldu. Sosyal medyada paylaştığı “Biri de çıkıp demiyor ki, iyi ki varsın Eren” sözleri tüm Türkiye’yi gözyaşlarına boğdu. Eren’in ailesi yapılan CHP- HDP-İP ittifakını sert sözlerle eleştirdi. Bülbül’ün ailesi, “CHP, Atatürk’ün partiliğinden çıktı, PKK partisine dönüştü. Bu şekilde ittifak kurarak vatandaşlardan oy toplamaya çalışıyorlar. Lanet olsun bunların hepsine, insanları kandırıyorlar. Masum insanları şehit eden bir parti ile Atatürk’ü savunan bir parti aynı kefede dahi konamaz. Bunlar kalkmış ittifak yapıyorlar. İttifakın arkasında farklı planlar vardır. Milletimiz bu planlara karşı boyun eğmemeli ve oyunlara gelmemelidir. Bizler CHP- HDP-İP’ye karşıyız” dedi.

YÜREKLERİ DAĞLADI

aybuke-siyasetcafe.jpg

Aybüke Yalçın

Batman’ın Kozluk ilçe merkezinde, daha önceden gasp ettikleri ve içerisine patlayıcı yerleştirdikleri ticari araçtan inen teröristler, belediye başkanının aracına uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlemişti. Saldırıda, 4 öğretmen arkadaşı ile başka bir araçla olay yerinden geçen ve Ekim 2016’da ilçeye müzik öğretmeni olarak atanan 23 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın, kurşunların hedefi oldu. Ağır yaralanan Yalçın, kurtarılamadı. Söylediği türkülerle yürekleri dağlayan şehit öğretmenin son konuşmasında “Ölüm bu geleceği varsa yapacak bir şey yok” dediği ortaya çıktı.

İHANET

ziya-sozen-siyasetcafe.jpg

Ziya Sözen

Terörle mücadelede bin 870 şehit, 3 binin üzerinde gazi veren korucular kirli ittifakı kınadı. Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen şunları kaydetti: “CHP-HDP-İP ittifakı gizli bir bilgi değil. Ayan beyan ortada. Düne kadar tüm Türkiye’nin önünde ‘adalet’ adı altında HDP'li eş başkanlarla, belediye başkanlarıyla kol kola yürüdüler. CHP’li miletvekillerinin PKK’lıların cenazelerine katılıp teröristler için gözyaşı dökmeleri artık normal bir durum haline geldi. Üzülüyoruz, özellikle cumhuriyetin değerlerine bağlı olduğunu iddia eden CHP ve İP'in şehitlerimizin kanlarına elleri bulaşmış, PKK'yı terör örgütü olarak görmeyen HDP’lilerle beraber olması korkunç bir durum. Sırf seçimde başarı elde etmek için hareket etmeleri şehitlerimize, gazilerimize ve Türk milletine karşı ihanettir. CHP’nin sadece İstanbul adaylarına bakınca hepsi HDP’ye yakın isimler. CHP seçmeninin sessiz kalması daha da üzücü.'

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.