1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Sen kimsin, haddini bil!
'Sen kimsin, haddini bil!

'Sen kimsin, haddini bil!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında konuştu.

A+A-

Başbakan Erdoğan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için "3 milyar dolara yakın Suriyelilere yardım yaptık. Çok üzüldüm geçen bir akşam televizyon programında diyor ki Başbakan'ın İslam dünyasına karşı ilgisini takdirle karşılıyorum ama Uygur Türklerini unuttu diyor. Oradaki MHP'li zat da evet biz kurtardık onları diyor. Sen kimsin onları kurtaracaksın, haddini bil. Bu MHP'liler oralara kaç kere gitti? Ey doktora yapan genç, ey aldatılan gençlerim bu oyunlara gelmeyin. Binlerce Uygur Türkü'ne vatandaşlık vererek 200 Uygur Türk'ünü idamdan kurtardık. Uygur Türklerinden ülkemize sığınanları biz bağrımıza bastık. MHP sadece milliyetçilik yapıyor. " ifadelerini kullandı.


BUNLARIN HESABI SORULACAK

"30 Mart öncesinde yapılanlar öyle kolayca unutulacak üzeri çizilecek, affedilecek şeyler değildi. Devlete saldırı düzenlendi, millete saldırı düzenlendi, istiklalimize, istikbalimize saldırı düzenlendi. Bunu affetmek, bunun üzerini çizmek, hadi helalleşelim demek kusura bakmayın bizim haddimiz de hakkımız da değildir. Bunların hesabı sorulacak."

"CHP'nin Genel Müdürü'nün Türkiye düşmanı o hain örgütle yaptığı işbirliği ve ittifakı inanın biz unutsak da millet unutmaz, tarih asla unutmaz. Ankara caddelerinde CHP Genel Başkanı'nın yaptığı bozkurt işareti unutulmaz."

ADİL YARGIYA SAYGIMIZ BÜYÜK

"Bugüne kadar maalesef yargı mensupları içinde acaba kaç kişi ceza aldı diye bir bakarsanız, parmak sayılarını geçmez. Ama yasama mensupları öyle değil, yürütme mensupları öyle değil. Onları gelen vuruyor, giden vuruyor. Biz kefenlerimizle yola çıktık dedik. Bizim böyle bir endişemiz yok. Ama yargı, lütfen onlar da kararlarıyla konuşsun. Adil olanları kastetmiyorum, onlara bizim saygımız büyüktür. Fakat bir yerlerden aldıkları talimatla karar verenleri kastediyorum ki bunlar paralel yargıdır."

"Biz hiçbir zaman tek tip insan, tek tip vatandaş inşa etmek gibi bir gayenin içinde olmadık. Elbette ilkelerimiz, ideallerimiz, hedeflerimiz var. Elbette sınırlarımız, kırmızı çizgilerimiz var. Elbette muhafazakar demokrat politikalarımız var. Ama biz kendi fikrimizi kendi yaşam tarzımızı herkese dayatmanın değil, ortak değerlerde buluşmanın, ortak bir zeminde buluşmanın derdi içinde bir kadroyuz."

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

"İlk kez milletin oylarıyla cumhurbaşkanı seçiyor olmanın bir sorumluluğu var. Bu işi ne kadar suhuletle ne kadar pürüzsüz neticelendirirsek geleceğe de öyle bir miras bırakırız. İnşallah geçmişin acı hatıralarını, bütün bunları unutturacak demokrasi şölenine çevirecek bir şekilde bunu da sona erdireceğiz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.