Şeriatçılar koruma kanunu istediler

Şeriatçılar koruma kanunu istediler

Avukat Feyza Altun hakkında şeriat paylaşımları nedeniyle suç duyurusunda bulunan sarıklı, cübbeli bir grup 'Koruma kanunu' talep etti.

Türkiye Cumhuriyeti devleti yasalarına ve Atatürk ilke ve inkılaplarına düşman kesimlerin laiklik karşıtı çıkışları son dönemlerde giderek artıyor.

Cumhuriyet’ten Fahrettin Öztürk’ün haberine göre; Hayırların Fethi Derneği (HAYFED) isimli oluşum, dün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine gelerek avukat Feyza Altun hakkında, şeriat sözleri paylaşımları nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Avukat Feyza Altun hakkında suç duyurusunda bulunmak için destekçilerine çağrı yapan grup, “İmkanı olan değil, imanı olanı bekliyoruz” başlığını tercih etti.

Çağrı metinlerinde, “Şeriatımıza küfreden avukat Feyza Altun hakkında suç duyurusu ve dinimize yapılan bu saldırılara karşı koymak için Çağlayan Adliyesinde toplanıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Adliye önünde açıklama yapan HAYFED yöneticisi Nusret Oktar, zaman zaman Arapça konuştu. Dünya genelinde müslümanların zulme uğradığını iddia ederek inançlarına küfredildiğini ve bugün bu yüzden adliye önünde olduklarını söyledi.

Feyza Altun hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Nusret Oktar, mevzunun ‘Türkiye laiktir, laik kalacak’ mevzusu olmadığını söyleyerek, “Şimdi buradan biz yetkililere sesleniyoruz. Ne istiyoruz? Nasıl Atatürk’ü koruma kanunu varsa, nasıl Cumhurbaşkanına küfreden hapse atılıyorsa biz Allah için de koruma kanunu, resulullah için de, dinlerimiz, değerlerimiz için de koruma kanunu çıkartılsın istiyoruz. Bunu hükümetten istiyoruz” dedi.


Siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.