Selçuk DÜZGÜN

Selçuk DÜZGÜN

SOCAR! Filistin Bahane 5. Kol Şahane

SOCAR! Filistin Bahane 5. Kol Şahane

'Filistin için Bin Genç' diye bir gurup çıktı. 'Refah'ı bombalayan jetlerin petrolünü sağlayan SOCAR'dan Filistin halkı adına hesap sormaya geldik' dedi ve Azerbaycan Devleti'nin en büyük serveti olan SOCAR’ı protesto etmeye gitti.

Türkiye'deki şirket binasının içine giren kitle, 'Socar’ın petrolü işgalciyi besliyor' sloganları attı.

Ama bu sloganla kalmadı…

Saldırdılar, camları kırmak istediler, kapıları zorladılar, arbede çıkardılar ve 'Burayı başınıza yıkacağız' gibi tehditler savurdular.

Tüm bunları yapanların genetik kodları nereye çıkıyor sizce?

Tabi ki, ihanete .

Evet açık açık ihanet içerisinde olan terörist gurupların eylemleridir bunlar.

Dertleri asla Filistin değil.

Filistin meselesi üzerinden Türkiye ve Azerbaycan dostluğuna kurşun sıkmak.

Protesto denen o terör eylemlerini andıran gurupların temsilcilerine ve attıkları sloganlara bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Evet olay çok açık ki, Filistin ve Gazze umurlarında değil buradaki amaç Türkiye-Azerbaycan dostluğuna ve bölgesinde işgal edilmiş toprakları azad eden bu birlikteliği hedef almaktır.

Niye SOCAR hedef alınmıştı?

Çünkü SOCAR Cumhuriyet tarihinde Türkiye’de tek noktaya yapılan en büyük dış yatırımına sahip bir kardeşlik şirketi.

SOCAR, 2020 yılına kadar öngördüğü 19.5 milyar dolarlık yatırımın 14.2 milyar dolarını tamamladı. Türkiye’deki en büyük yabancı yatırımcı olan SOCAR, 1.8 milyar dolarlık yeni bir yatırımın temellerini atarak faaliyetlerine devam ediyor.

SOCAR bu yatırımları ile Türkiye’ye ithalini de azaltarak, dış ticaret açığının düşmesine katkıda bulunuyor.

SOCAR bugün Türkiye’de doğrudan çalışan beş bine yakın, taşeronlarla birlikte 10 binden fazla insana iş imkanı vermektedir.

Tüm bunlar yanında diğer yatırımları ve TANAP projesini de düşünürsek SOCAR bugün 'Türkiye Yüzyılı' dediğimiz yüzyılın en önemli ekonomik taşıyanı ve Türk Yüzyılının da taşıyıcısı konumdadır.

İşte tüm bu sebeplerden dolayı SOCAR ve dolayısı ile AZERBAYCAN hedef alınmış ve kardeşlikle başlayıp, kader birlikteliğine gelen bu stratejik ortaklığa darbe vurulmak istenmiştir.

Bu 5. Kol görevlisi protesto gurubunun dediği gibi İsrail'e petrol desteğini SOCAR değil; BP, Chevron, ExxonMobil, Shell ve TotalEnergies gibi büyük çaplı petrol şirketlerinden temin edilmektedir.

Kaldı ki SOCAR şirketi yaptığı açıklamada bunu reddetti ve 'SOCAR'ın halihazırda ham petrolü İsrail'e sattığı yönündeki ithamlar asılsız olup, kasıtlı olarak kamuoyunu yanıltmayı amaçlamaktadır.' denildi.

Manzara apaçık ortada iken bizde bu danay canlısı gibi 5. Kol faaliyetlerinde kullanılan sözde bin gaflet mensuplarına soralım;

-Ermenistan Azerbaycan topraklarını işgal edip, Hocalı'da soykırım yaparken siz neredeydiniz?

-Azerbaycan işgal altındaki topraklarını azada ederken Ermeni milisler sınır boylarında roket atıp, okul bahçesinde oyun oynayan çocukları vururken siz neredeydiniz?

- Azerbaycan işgal altındaki topraklarını kurtarmak için şehitler verirken, Ermenistan’a destek veren FİLİSTİN yönetimine neden tepki göstermediniz ve demediniz ki” sizin de başınıza yakında soykırım gelir, haksızlığa başkaldırın”

-Azerbaycan soykırıma uğramış, işgal edilmiş topraklarını azat ederken ve tüm uluslararası hukukta haklılığı tescil edilmişken aynı genetik kodlu sizler neden “işgalci Azerbaycan” deyip bu haklı mücadeleyi protesto ettiniz?

….

Aslında size soracak haklı sorularımız o kadar çok ki, manasız olduğundan uzatmayalım.

Zira sizi ve görevinizi iyi biliyoruz ve sabırlar bu ülkeye düşmanlıklarınızı, Türk milletine ihanetlerinizi izliyoruz.

Bakınız !

Azerbaycan ikinci Karabağ savaşını yaparken Filistin ve İran’da Ermenistan bayrakları sallandı ve Azerbaycan düşmanlığı yapıldı.

Biz tüm bunlara rağmen asla Siyonizm’e destek vermedik.

Azerbaycan Ermenistan savaşında Azerbaycan’ın yanında olan toplumlardan birisi de İsrail toplumuydu , ama Azerbaycan devleti asla Filistin olaylarında siyonizme destek vermedi.

Evet, SOCAR’ın önüne kimlerin gittiğini, kimlerden emir aldıklarını ve neye hizmet ettiklerini iyi biliyoruz.

FİLİSTİN BAHANE 5. KOL ŞAHANE !

Varmak istediğiniz sonucu da iyi biliyoruz .

Ama nafile TÜRK YÜZYILI başladı bile.

Ya bu yüzyıla ayak uydurup huzur bulacaksınız, ya da huzurumuzu asla bozamayacaksınız.

Unutmayın !

Bu yüzyılın iki temel devletinin vasiyetini büyük önder Mustafa Kemal Atatürk bir asır önce şu cümlelerle vermişti “Azerbaycan’ın kederi kederimiz, sevinci sevincimizdir”

Bu inançla biliniz ki, SOCAR bizim namusumuzdur, sizin gibi 5. Kol çetelerin asla bu namusumuzu kirlettirmeyeceğiz.'

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Selçuk DÜZGÜN Arşivi