1. YAZARLAR

  2. Selçuk DÜZGÜN

  3. SÖMÜRGE İMPARATORLUĞUNUN MÜSLÜMAN KÖLELERİ!
Selçuk DÜZGÜN

Selçuk DÜZGÜN

Yazarın Tüm Yazıları >

SÖMÜRGE İMPARATORLUĞUNUN MÜSLÜMAN KÖLELERİ!

A+A-

İngilizler, 16. yüzyılda denizaşırı sömürgeye ve köle ticaretine başladı. 1783'e gelindiğinde Britanya, Amerika ve Batı Hint adalarındaki sömürgelerle büyük bir imparatorluğa dönüştü.

Bu ilk imparatorluk, ABD'nin doğuşunu sağlayan Amerikan Devrimi'yle sona erse de İngilizler, 19. yüzyılda Hindistan ve Afrika'da işgalleriyle yeni bir imparatorluk kurdu.

Halen bazı sömürgelere sahip olan İngilizlerin imparatorluğu, İkinci Dünya Savaşı sonrasındaki bağımsızlık hareketleriyle sona erdi.

1922'de zirvesine ulaştığında Britanya İmparatorluğu, dünya nüfusunun 5'te 1'ini ve dünya toplam alanının ise 4'te 1'ini yönetiyordu.

Yaklaşık 500 yıl süren sömürgecilik dönemi; köle ticareti, kölelerin sömürgelerde kullanılması, katliamlar, kıtlıklar ve toplama kamplarındaki zulümlerle dolu.

O kadar zulümlerle dolu ki;  dünyanın neresinde bir gözyaşı varsa bana sorarsanız İngiltere birinci derecede sorumludur diyebilirim.

İnsanoğlu İngilizce yerine İngilizlerin insanlık tarihine nasıl ihanet ve düşmanlık ettiğini ve nasıl katliamlar yaptıklarını öğrenseydi bugünkü dünyanın huzuru daha farklı olurdu.

Evet bugün dünyanın neresinde bir kargaşa ve savaş varsa, orada mutlaka perde arkasında İngiliz şeytanlığı olduğu açıktır.

Ve dünya bugün imparatorluk canavarının dünyadaki mührü olan kraliyet ailesinin temsil makamındaki 96’lık bir kadına taziye yağmuruna tutuldu.

İngilizlere göre Allah’ın, insan olarak yarattığı en mükemmel millet İngilizlerdir ve üstün ırktır, üst akıldır. Bütün diğer insanlar ise İngilizlere hizmet etmek için yaratılmış mahlûklardır. 

Bu açıdan Yahudiler mi, İngilizler mi deseniz bence İngilizler onları aşmış durumdalar.

İngiltere’ye “Üzerinde Güneş Batmayan İmparatorluk” denmesinin sebebi İngiltere’de güneş battığında, İngiliz sömürgesi olan başka bir ülkede doğuyor olmasındandır.

İngiliz denince bizim en büyük yaramız Osmanlı dönemidir.

Osmanlı döneminde Thomas Edward Lawrence ve GertrudeBell gibi casuslarla Müslümanlar ve  Türkler arasında her türlü fitne ve fesadı yaydıkları gibi Müslümanı Müslümana kırdırmışlardır.

Hepimizin bildiği gibi bu kırdırmanın sonucu bugün haritaları cetvellerle çizilmiş devletler ortaya çıkmıştır.

O ortaya çıkan devletler bugünkü İngiltere’nim projeleri ve köleleridir.

Ve kraliyet köleleri 96’lık cehennemlik için yaslarını ilan ettiler.

Kimler mi?

 -Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın talimatıyla Kraliçe 2. Elizabeth'in vefatı dolayısıyla ülkede 7 gün yas ilan etti.

-Lübnan Bakanlar kurulu 3 günlük yas ilan etti.

-BAE’de  3 gün süreyle yas ilan edildi.

-Bahreyn Kraliçe 2 Elizabeth'in ölümü nedeniyle ülkede üç gün boyunca yas tutularak, bayrakların yarıya indirilmesi talimatı verdi.

-Kuveyt Bakanlar Kurulu da ülkede 3 gün yas ilan edilmesi ve bu sürede bayrakların yarıya indirilmesi kararı aldı.

- Umman Sultanı Heysem bin Tarık yas nilan etti ve  yas sebebiyle kamu ve özel sektörün yanı sıra yurt dışındaki büyükelçiliklerde bayrakların yarıya indirilmesi talimatı verdi.

Ne diyelim!

Allah’ım senin yeryüzündeki adaletin için Türk’e güç ver, kahrolsun  sömürge imparatorluğu ve köleleri.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.