1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şok Markette ikinci şok! Servis yapmayan personele gözdağı
Şok Markette ikinci şok!  Servis yapmayan personele gözdağı

Şok Markette ikinci şok! Servis yapmayan personele gözdağı

"Cepte Şok” uygulamasıyla internet üzerinden sipariş almaya başlayan Şok Marketler'de, skandal üzerine skandal yaşanıyor. Sipariş teslimi yapmayı kabul etmeyen personeli işten çıkarmaya başladılar.

A+A-

Daha önce Şok Marketler'in mağaza çalışanlarını servis elemanı olarak kullandırdıklarını haber yapmıştık.


Bu uygulamaya çok tepki gelmişti. Koronaviris tedbiri almadan yürüyerek ve maskesiz servis yapan mağaza çalışanlarının haberi geniş yankı uyandırmıştı.

 

72434.jpg

 

Şok Market ise bu haberimizle ilgili yaptığı açıklamada tedbir alınacağını söylemesine rağmen değişen bir durum olmadığı aksine çalışanların iş akitlerinin feshedileceği bildiriliyor.
 

Bünyesinde çalışan elemanlarını servise çıkmaya zorlayan Şok Market bir belge imzalatarak yaptıkları haksızlığa kılıf bulmaya çalıştılar. 

KOVULAN ÇALIŞAN ANLATTI

Antalya Manavgat’ta bulunan bir şubede çalışan 31 yaşındaki Bahadır S. yaşadıklarını anlattı. Bahadır Ş. servise çıkmayı kabul etmeyen çalışanların kovulduğunu söyledi. 

OKUMAMIZA FIRSAT VERMEDEN KAĞIT İMZALATTILAR
Şok Market maddelerini okutmadan bir belge imzalattı ve servis yapma şartını ekledi. Ayrıca Bahadır Ş. yaz sonunda açılması planlanan cepte şok uygulamasının koronavirüs sebebiyle öne çekildiğini ve hiç önlem almadan insanları servise çıkardıklarını bildirdi. Bahadır Ş. servis yapmak istemeyince zorla ücretsiz izne çıkarılmak istendiğini kabul etmeyince ise çıkışının verildiğini söyledi. 

 

aciklama-006.jpg

 

 

KORONA ÖNLEMİ ALINMADI

Az elemanla çok iş yapılmaya çalışıldığını bildiren Bahadır Ş. temizlik yapmaya vakitlerinin bile olmadığını söyledi. Koronavirüsün yayılmaması için en önemli tedbirlerden biri olan el yıkamaya bile fırsatın olmadığını sözlerine ekledi.  Servise çıkan elemanlara ise maske vermediler dedi. 

 

ŞOK'TAN AÇIKLAMA

Şok Marketler'den siyasetcafe haber merkezine gönderilen açıklama metni ise şöyle:

 

Değerli basın mensubu, 

Basında ve sosyal medyada çıkan art niyetli haberler ve online market servis uygulamamız Cepte Şok ile ilgili tarafımıza ulaşan değerlendirmeler üzerine sizleri bilgilendirme gereği duyuyoruz.

Cepte Şok uygulamamızı, sosyal mesafenin ve evde kalmanın büyük önem taşıdığı bu zorlu günlerde özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızı hedefleyerek ücretsiz adrese teslim özelliğiyle hızlıca hayata geçirdik. Mağazalarımızın yakınındaki mahalle ve komşularımıza yardım etmek amacıyla bu hizmeti başlattık. Hiçbir mağazamız, bulunduğu konuma 500 metreden uzak bir yere servis yapmıyor. Çalışanlarımız en yakın mesafedeki ve hafif yükleri yürüyerek müşterilere ulaştırırlarken, daha uzak veya yüklü siparişler ise bölge yöneticilerinin araçlarıyla müşterilere teslim ediliyor. Bu yeni uygulamamızda müşteri ihtiyaçlarını ve yorumlarını göz önünde bulundurarak iyileştirmelerimizi yapıyoruz. Bu uygulama, içinde bulunduğumuz şartlar göz önünde tutularak kısa sürede hazırlandı. Amacımız, kazanç sağlamaktan ziyade bu zor dönemde toplumumuza hizmet etmektir.

Cepte Şok uygulamamız için işe alımlarımız başlamıştır. Bu kapsamda bir hafta içinde 350 kişiyi işe aldık ve istihdam yaratmaya devam ediyoruz. Hem adrese teslimat hizmeti kapsamında hem de açmayı planladığımız yeni mağazalarla birlikte 2020 yılında toplam 5.000 kişiyi daha istihdam edeceğiz. Toplum olarak içinde bulunduğumuz bu zor dönemde bu hizmeti başlatmanın bizim için anlamı büyük.

İçinde bulunduğumuz bu zorlu günlerde; bir yandan toplum sağlığını koruma hedefiyle önlemler alırken, bir yandan da kesintisiz hizmet verme misyonumuzu daha da ileriye taşımak adına adımlar atıyoruz. Bu süreçte en büyük gücümüz çalışanlarımız. Onların sağlığı ve huzuru için üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmeye devam edeceğiz.

Anlayışınız ve hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Şok Marketler


 

korona-haberleri-icerik.jpg

y-002.jpg

siyasetcafe.png

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.