Şok sözler! Erdoğan ikinci Atatürk olacak

Şok sözler! Erdoğan ikinci Atatürk olacak

'İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın’dır.' diyen ve bu sözlerinin ardından istifa etmek zorunda kalan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın skandalın ardından benzeri skandal çıktı.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Akit TV'de katıldığı canlı yayında "İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır" demiş daha sonra bu sözlerinin ardından dün istifa etmek zorunda kalmıştı.

Taşaltın'ın bu sözleri ne ilk ne de son elbette. Geçmişten bugüne dek Cumhurbaşkanı'nın Atatürk gibi olduğunu söyleyen de var, Peygamber yerine konulması gerektiğini de...

İşte geçmişten günümüze Cumhurbaşkanı Erdoğan için söylenen fantastik sözler;

'Erdoğan için her gün 2 rekat şükür namazı kılınmalı'

AKP İstanbul Milletvekili Oktay Saral, AKP İlçe Başkanlığı'na yaptığı bir ziyarette 'Amerika’dan bile korkmayan, kimseyi takmayan İsrail, ilk defa Türkiye’den özür diledi. Allah, Başbakanımızı bizim başımıza nasip ettiği için her gün iki rekat şükür namazı kılmamız gerekir. Türkiye, İslam dünyasının lideri konumunda.'

Ancak bu açıklama Trabzon Müftü Yardımcısı Zeki Aksoy'un pek hoşuna gitmedi. "Kişi için ne şükür ne de başka namaz olmaz, kurban kesilmez. Kişiler için kesilen kurban yenilmez. Hepsi Allah için, Allah rızasına yapılır. Ancak yapılan işin sevabı kişilere gönderilebilir."

'Erdoğan İkinci Atatürk olacak'

24 Temmuz 2014 tarihinde Mannheim Atatürkçü Düşünce Derneği, eski bakan Egemen Bağış’ı ağırladı. Egemen Bağış burada yaptığı konuşmada "Atatürkçü Düşünce Derneği ortak paydamızdır. 10 Ağustos’ta Başbakanımız Tayyip Erdoğan yüzde 56.6 oyla ilk turda seçilecek. Biz Türkiye’de Atatürk gibi bir cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz. Aktif bir cumhurbaşkanı istiyoruz” derken Erdoğan'ın "İkinci Atatürk olacağını" ifade etti.

'Erdoğan ümmetin lideri'

AKP Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra yaptığı değerlendirmede "Mazlum ülkelerde Erdoğan sevgisinin çok farklı olduğunu" vurgularken, bu milletlerin kendi cumhurbaşkanlarını seçmiş gibi sevinç yaşadıklarını kaydetti. Başbakan Erdoğan’ın kendilerinin hamisi, o ülkelerin öncüsü olacağını bildiklerini belirten Yıldırım, "ümmetin yetimlerinin Başbakan Erdoğan’ı bu yüzyılın en büyük lideri" olarak gördüklerinin altını çizdi. 

'Erdoğan'a dokunmak bile ibadettir'

AKP Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin yaptığı açıklamada 'Teşkilattaki arkadaşlarım sayın Başbakanımıza yakınen sorular sordular, elini sıktılar. Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir. Ben bunu söylüyorum.' Böylelikle Hüseyin Şahin milletvekili olarak yaptığı hizmetlere dinde yepyeni bir icat çıkarmayı da ekledi.

'Erdoğan ikinci peygamberdir'

Aydın AKP İl Başkanı İsmail Hakkı Eser'de yaptığı açıklamada 'Bu çatı altında olan insanlarımızın Başbakana olan sevgisinden, saygısından kimsenin şüphesi olmasın. Biz Başbakanımızın aşığıyız, Başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamber gibidir. Başbakana ihanet etmeyi asla kabul edemem. Sevgimiz, saygımız, partimiz var olduğu sürece de devam edecektir" demişti.

siyasetcafe.com

 

 EDİTÖR
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.