Tanımıyorum dediği firma oğlunun çıktı

Tanımıyorum dediği firma oğlunun çıktı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "bilmiyorum" dediği firma oğluna ait çıkınca fena halde köşeye sıkıştı..

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin gergin ve tartışmalı geçen toplantısında yaşananlar kentin gündemini bir anda değiştirdi. Mecliste “plan tadilatı” ile ilgili bir madde görüşülürken CHP’li üye Ali Haymanalı’nın, AKP’li başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na yönelttiği sorular, ortalığı karıştırdı. Başta kat artışının istendiği arsayı bilmediğini, isteyen firmayı tanımadığı söyleyen Karaosmanoğlu, firmanın sahibi oğlu çıkınca ne yapacağını şaşırdı.

 

KOMİSYON REDDETMİŞTİ


Başkan Karaosmanoğlu’nun son yıllarda müteahhitlik yapmaya başlayan oğlu Hasan Tahsin Karaosmanoğlu’na ait Maykon firmasının istediği plan tadilatı, diğerleriyle birlikte İmar Komisyonu’nda görüşülmüş ve reddedilmişti. Aradan 10 gün geçtikten sonra AKP’li bir meclis üyesinin komisyona gelerek “Yeri toplamışlar, sözleşmeleri yapmışlar, vatandaş kredi de çekmiş, mağdur etmeyelim” diyerek kat artışını oylamaya sunduğu ortaya çıktı. 8 kişilik İmar Komisyonu’nun 7 üyesi AKP’li olunca, madde komisyondan geçip meclise geldi.
 

KALMASI YASALARA AYKIRI


Oğluyla ilgili madde görüşülürken tüm ikazlara rağmen başkan Karaosmanoğlu’nun meclis salonundan çıkmaması da CHP’yi harekete geçirdi. 5393 sayılı belediye kanununun 27. maddesine göre Karaosmanoğlu’nun suç işlediğini öne süren CHP’liler, bu konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. 27. madde, başkanın bir yakını veya kan bağı olan kişiyle ilgili bir konu görüşülürken başkanın meclis salonunun dışında olmasını öngörüyor.

 

YUVACIK SIRTLARINA  KONUT YAPACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun müteahhitlik yapmaya başlayan oğlu Hasan Tahsin Karaosmanoğlu, Yuvacık’ın sırtlarındaki bu araziye de konut yapmak için kolları sıvadı. 11 bin 500 metrekarelik bu arazide normalde 3 kat izni var. Ancak oğul Karaosmanoğlu 4 katlı konut yapabilmek için başvuruda bulundu. Plan tadilatı istenen arazinin hemen arkasındaki konutları da oğul Karaosmanoğlu yapıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.