1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tarikatlar koronavirüse karşı "muska savaşı" başlattı
Tarikatlar koronavirüse karşı "muska savaşı" başlattı

Tarikatlar koronavirüse karşı "muska savaşı" başlattı

Tarikat ve cemaatler dünyayı saran ve binlerce kişinin ölümüne sebep olan koronavirüsü bile fırsata çevirmek için yarışıyor. Cübbeli Ahmet'in 132 defa okunması gerektiğini söylediği duaya karşı Menzil'in de bir başka yöntemi var.

A+A-

Gazeteci Saygı Öztürk, tarikat ve cemaatlerin "koronavirüse karşı muska yarışını" kaleme aldığı yazıda ilginç detaylar var.

Dünyanın ölümlere karşı tedbirler almak için uğraştığı korona salgınına tarikatlar da muska yazarak krizi fırsata çevirmeye çalışıyor.

 

İşte Saygı Öztürk'ün konu ile ilgili yazısından bir bölüm:

Bilim adamları koronavirüsle uğraşırken, tarikat ve cemaatlerde de bu konuda dua ve muska yarışı var.

Başkalarından kopya çekip bunu kendi önerdikleri dualarmış gibi pazarlayanlara karşı beddua ise: “Allah sana koronavirüsü bulaştırsın” Açıkçası koronavirüsü fırsata çevirmek isteyen, bunun üzerinden güçlerini artırmak isteyen tarikatlar ve bunların yarışı da var.

 

DUALI MASKE

Bir internet sitesinde “Virüse yakalanmamak için Arap sabunu yiyen kişi hastanelik oldu” haberi yayımlandı. Yozgat Şehir Hastanesini aradım, o isimde doktor da, tedavi gören ya da görmüş olan hasta da yoktu. Başhekimle konuştum “Asaparagas haber” dedi. Yetinmeyip, meslektaşlarımın İleri Gazetesi’nden Seyfi Çetinkaya’ya, Çamlık Gazetesinden Tarık Yılmaz’a sordum. Gerçekle ilişkisi olmadığını söylediler.

 

CÜBBELİ AHMET’İN 132 KEZ OKUNMASI GEREKEN DUASI

Cübbeli Ahmet Hoca’nın gönderdiği duaların başında günde 132 kez okunması gereken “Bulaşıcı mikroplardan korunma” duası var. Sabah-akşam ayrıca bulunduğu her mekanda okuyana, oradan ayrılana kadar hiçbir şeyin zarar vermeyeceği ayrı bir dua yer alıyor. Sabah-akşam üçer kez okuyana hiçbir şeyin zarar vermeyeceği hadisten zikredilen dua da bulunuyor. Amansız dertlerin şifası için, özellikle bulaşıcı hastalıkların gitmesi için sıkça salavat okunması öneriliyor. “İlacı bulunmamış kötü hastalıklardan sığınma duası”nın yanı sıra, bulaşıcı virüslerin zararını def için her namazdan sonra üçer kez okuyana hiçbir mikrop bulaşmayacağı açıklaması da yer alıyor. Okuyan ya da abdestliyken üzerinde taşıyan kişiyi ve aile fertlerini bulaşıcı mikroplardan koruyan bir dua da Cübbeli Hoca’nın önerdiği duaları arasında.

 

‘MENZİL ŞEYHİ VİRÜSLE GÖRÜŞÜR’

Menzil tarikatının sayfasında yayınlandığı öne sürülüp sosyal medyada paylaşılan bir nottan söz ediliyor. Koronavirüs dünyayı kasıp kavururken Gavs, mana aleminde virüsle görüşür. Virüs dile gelip, “Ey Gavs, bana Covid-19 derler, vazifem yer yüzünü sarıp Ademoğlunu cezalandırmaktır. Müsaade edersen Türkiye’ye de musallat olacağım” der. Gavs “Müsaade etmiyorum. Ben sağ olduğum müddetçe sana Türkiye’de selamet yoktur” der ve bunun üzerine virüs gider.

 

siyasetcafe.com

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.