Teğmenlerin TSK'dan ihracına Emekli Amiral Türker Ertürk'ten sert tepki

Teğmenlerin TSK'dan ihracına Emekli Amiral Türker Ertürk'ten sert tepki

Emekli Amiral Türker Ertürk, TSK’dan ihraç edilen Atatürkçü teğmenlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Emekli Amiral Türker Ertürk, TELE1'e Tuzla Piyade Okulu‘nda Atatürk resmi takmayan teğmenleri uyaran teğmenlerin de TSK’dan ihraç edilmesini değerlendirdi.

Milli Savunma Bakanlığı, Tuzla Piyade Okul Komutanlığı’nda 10 Kasım’da Gazi Mustafa Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde düzenlenen anma töreninde Atatürk’ün fotoğrafını yakasına takmayan personel ile buna tepki gösteren diğer teğmenlerin Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) ihraç edildiği açıklandı. Atatürkçü teğmenlerin ihraç kararları tepkiyle karşılandı.

Türker Ertürk de konu hakkında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Ertürk ‘Bu ihraç kararının verilmesi Atatürk konusunda TSK’da bir kutuplaşmalar olduğunu tarikatçıların olduğu, bunların görevin yerine getirilmesini emir-komuta zincirine engel olduğunun bir anlamda kabulü anlamına geliyor” dedi.

Ertürk ”Bakınız iktidar ne yaptığını biliyor. Çağ dışı da olsa ideolojine sahip çıkıyor, iki ileri bir geri de olsa Türkiye’yi istediği bir noktaya taşımaya çalışıyor. Yani iktidar bir anlamda sinsi bir tırmanma stratejisi uyguluyor. Ne demek bu? Üniter laik demokratik hukuk devletini yıkmak için uygulanan yol ve yöntemler bunlar. Çünkü bir defa daha ani olarak gerçekleştirilmesi durumunda aynen gezi eylemleri gibi büyük tepkilerin doğma olasılığını yok etmek için böyle bir sinsi tırmandırma yapıyor.

Geçmişte Gülen’e şimdi ise başka cemaatlere bu hedeflere yönelik olarak destek verdi veriyor alıyor ve hala devam ediyor. 4 Nisan 2021’de 103 amiralin duyurusu vardı, iki konu vardı birisi Montrö diğeri sarıklı amiral. Çünkü sarıklı amiral buzdağının su üstündeki bölümüydü tehlike de gerçekten çok büyük. Gerçekten çok vahim bu basit disiplinsizlik olayı gibi değil, Hatta 15 Temmuz’a bizi götüren kilometre taşları gibi bunlar biz bunları daha önce yaşadık. Daha da kötüsü savunma bakanı Yaşar Bey’i açıklamaları vahim. Diyor ki ”Bir tane öğrencimiz yakasına takması gereken resmi takmadı” Ya kim o resim. Yani savunma bakanı gerçekten söylediklerini kulakları duyuyor mu?' dedi.

Siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.