1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türkiye Gençlik Birliği: İncirlik Üssü ABD'ye kapatılsın
Türkiye Gençlik Birliği: İncirlik Üssü ABD'ye kapatılsın

Türkiye Gençlik Birliği: İncirlik Üssü ABD'ye kapatılsın

Türkiye Gençlik Birliği, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını 'Ermeni Soykırımı' olarak tanımlamasına tepki gösterdi.

A+A-

Türkiye Gençlik Birliği, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden'ın, 24 Nisan'da yaptığı yazılı açıklamada 1915 olaylarını 'Ermeni Soykırımı' olarak tanımlamasına tepki gösterdi ve bir basın açıklaması yayınladı.

 

İşte o basın açıklaması:

24 Nisan günü ABD Başkanı Joe Biden, Amerika Birleşik Devletleri’nin 1915 olaylarını ‘Ermeni Soykırımı’ olarak tanıdığını ilan etmesi üzerine Türkiye’nin dört bir yanında basın açıklamaları yaptık. Biden son açıklamasında sözde soykırım tartışmalarının ötesine geçen bir karara imza atmıştır. Bu karar, ABD’nin Türkiye’ye yönelik kuşatma planında yeni bir safhaya geçtiğini göstermektedir.

Sözde Soykırım Kararı, dört bir yandan kuşattıkları ülkemize saldırı ilanıdır. Biden’ın açıklamasındaki "böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması" ifadesi, 2. İstiklal Savaşı vermekte olan ülkemize karşı ABD emperyalizmi tarafından çalınan hücum borusudur. 

Biden’ın başında olduğu Amerika, Avrupa ve İsrail ordularıyla birlikte Anadolu’ya ve Asya’ya başlatacağı yeni Haçlı Seferi’nin ilk adımını atmıştır.

Dünya üzerindeki hiçbir devlet, hele hele tüm dünyanın en büyük katliamcısı olan Amerika Birleşik Devletleri, Türk milletini soykırımcı ilan edip bize diz çöktüremez! Amerika’nın sözde soykırım kararı alması yok hükmündedir.

Amerika’dan gelen bu saldırıya karşı Türkiye, içinde bulunduğu mevziyi doğru saptamalı ve saldırılara karşı cevabını özgüvenle ortaya koymalıdır. Vatan ve hakikat aşkı bu savaşta en büyük enerji kaynağımızdır!

Türkiye’yi kuşatma girişimleri, ambargoları ve düşmanlık ilanları ortada olan ABD’nin saldırılarına verilecek yanıtlar, aynı mütekabiliyet ölçüsünde olmalıdır.

Acilen atmamız gereken adımlar şöyledir: 
 
1. İncirlik üssündeki Amerikan askerleri ülkelerine yollanmalıdır. 
2. Türkiye elindeki AİHM zaferini daha güçlü kullanmalıdır. 
3. Türkiye ABD tehditlerine karşı komşu ülkelerle derhal işbirliği yapmalıdır. PKK’nın üzerine Suriye’yle birlikte gitmelidir. 
4. Türkiye Doğu Akdeniz ve Karadeniz’deki ABD tehdidine Rusya ile işbirliği yaparak cevap vermelidir. 
5. Soykırım Yalanlarının yanında saf tutan, PKK’nın Meclis’teki uzantısı, günümüzün Taşnak Cemiyeti HDP kapatılmalıdır. 
6. İran, Azerbaycan ve Rusya’dan başlayarak KKTC’nin tanıtılması için güçlü adımlar atmalıdır..
Bültenimizi kamuoyunun ve değerli basın emekçilerinin dikkatine sunuyoruz.'

 


Siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.