Türkiye'nin balını kaymağını Başbakan yiyor

Türkiye'nin balını kaymağını Başbakan yiyor

Bahçeli'den ballı kaymaklı gönderme

KÜTAHYA mitinginde gündeme ilişkin konuları değerlendiren Devlet Bahçeli, iktidara sert sözlerle yüklendi. AK Parti iktidarının bittiğini öne süren Bahçeli Erdoğan'ın televizyonda söylediği "Kahvaltımızda bal kaymak eksik etmiyoruz" sözlerine atıfta bulunarak "Böyle bal kaymak yersen tabii ki uzun adam olursun." dedi.

 

İşte Bahçeli'nin Kütahya'daki konuşmalarından önemli satırbaşları:

 

İl il, ilçe ilçe mitingler düzenliyoruz. Bu yağmur da bizim için bereket olacak. MHP Kütahya'da belediye başkanlığını kazanacak. 30 Mart seçimleri, çok önemli bir seçim olmuştur. Burada sadece belediye başkanımızın seçimi olmayacak. Çünkü 30 Martta belediye başkanımızı seçiyoruz, ama ilerde Cumhurbaşkanı seçimi var ardından da milletvekili seçimleri olacak. Bu süreç çok önemli olacaktır.

 

"TÜRKİYE'Yİ KİMSEYE BÖLDÜRMEYİZ"

 

Ak Parti'nin gafil davranışları Türkiye'yi çok büyük sıkıntılara sokmuştur. 11 yıl içinde açlık, adaletsizlik sürekli artmıştır. Demokratik açılım Türkiye'nin ihanet açılımı olarak tarihe düşecektir. Suriye'de bir savaş başlamış, 130 bin insan hayatını kaybetmiş, Suriye'den 700 bin kişi Türkiye'ye gelmiştir. Böyle bir süreçte PYD denilen örgüt fırsatı kollayıp, yeni bir yapılanmaya girmiştir. Şimdi Kütahya'dan sesleniyoruz bu özerk yönetimi şekillendirecek bir ihanet paketi daha çıkmış, Türkiye bölünmenin eşiğine gelmiştir. Türkiye'yi kimseye böldürmeyiz. Türkiye'de Kürt kökenli kardeşlerimizi bölücü kökenlilerle karıştırtmayız. Sonuç olarak en son söz bizimdir. Türkiye'yi kimseye vermeyiz. Kürt kökenli kardeşlerimizi kimseye yedirtmeyiz.

 

"BU NE DEMEKTİR?"

 

11 yıldan beri iktidarsın yasamada sayısal çoğunluk sende yürütmelik sende medya sende. Bir medya patronu Başbakan tarafından azarlanıyor. O da hüngür hüngür ağlıyor bu ne demektir?

 

"17 ARALIK TÜRK MİLLETİ İÇİN YÜZ KARASIDIR"

 

Yoksulluk gittikçe yaygınlaşıyor. 76 milyon nüfusun %50si yoksulluk sınırının altında. Türkiye'de esnafın, çiftçinin, işçi memurun durumu belli. Ama bütün bunlar olurken, 17 Aralık'ta bir olay oluyor. 17 Aralık, Türk milleti için bir yüz karasıdır. Türkiye için bir büyük kötü gündür. Bugün 81 gün oldu, Türkiye'de hala yolsuzluk ve rüşvetin üstü örtülmeye çalışıyor. AK Parti iktidarı bana tuzak kuruldu diyor ve arkasından da bi yargı darbesiyle beni yıkmak istiyorlar diyor. Artık her şey ayaklara düştü. Böyle bir durum karşısında Sayın Başbakan 'Bunlar bana montajdır' diyor. O operasyonda bir genel müdür var, işadamları var, belediye başkanı var, 4 bakan ve çocukları var. Bir de İran'dan gelmiş ne idiğü belirsiz bir uşak var. Kendisi İran'ın menfaatine kara para aklıyor. Böyle bir yolsuzluk ve rüşvetle bu ülke yönetilemez. Başbakan, inlerine ineceğiz diyor, sanki kendisi sütten çıkmış ak kaşık.

 

"BURADA MONTAJ VAR MI?"

 

Bir yere Başbakanın uçağıyla gidiyorsun, çayın kahven uçakta var. Üç günde üç ili dolaşmış oluyorsun, gezdikleri yerlerde montaj ortada. Kütahya'yı Eskişehir'e ekliyorlar, ucu bucağı yok gibi görünüyor. Toplantılarda montaj yok diyor. Burada montaj var mı? Aranızda başka illerden gelen var mı?

 

"TÜRKİYE'NİN BALINI KAYMAĞINI SEN YİYORSUN"

 

Sayın Başbakana 'Nasıl besleniyorsun?' diyorlar 'Bal kaymakla' diyor demek ki Türkiye'nin balını kaymağını sen yiyorsun da bizim haberimiz yok.

 

"ALAYININ KÖKÜ KAZINACAK"

 

Şimdi kalkmış her gün kendisini gündeme taşıyan interneti, facebooku, bilmem neleri yasaklayacağım diyor. Facebookta bir Başbakan ve oğlu dizisi başlayınca mı yasaklayacağım diyor. Erdoğan yolsuzluğun üzerine gidemiyorsa, bir gün gelecek bu yolsuzluk ve rüşverti yapan, yetimin öksüzün hakkını yiyen kim varsa alayının kökü kazınacak.

 

AKP'ye oy vermiş kardeşlerim sizin günahınız yok siz inandınız bu iktidar sorunlarımızı çözer derken size kuru soğan ekmek verdiler. Ama Recep Tayyip Erdoğan ballı kaymaklı böreklerle beslenen bir genel başkan. Ondan sonra da uzun adam diyorlar. Böyle beslenmede tabii ki uzun adam olacak.

 

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN BİTTİ"

 

Yolsuzlukla mücadelenin çözümü seçimdir. 30 martta bu seçimde Recep Tayyip Erdoğan yine televizyonlarda mitinglerde kuru sıkı atıyor. Bizim hesap bilmemizden bahsediyor. 'Bu seçimde yine birinci parti olarak oy almazsam siyaseti bırakıyorum' diyor. Sen %50 ye sahipsin, hadi yiğitsen söyle '%51'den bir puan düşersem siyaseti bırakırım' de bakalım. Recep Tayyip Erdoğan bitti, siyasi ömrü tamamlandı. Cumhurbaşkanı olarak da seçilme şansın kalmadı. Çankaya yokuşu insanı yorar, nasip olan laik olmasıdır.

 

Üniversitede alim, milletvekilliğinde alim her gün bakanlar karşısında titriyor. Şimdi belediye seçimlerimde de bir alime ihtiyaç var mı? Allah Alim etsin, Alim Işık'ı Kütahyalılara emanet ediyorum. Yolun açık olsun Kütahya.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.