Yavuz Ağıralioğlu'ndan seçim yorumu! 'Haklı çıktığımız bir sonuç ortaya çıktı'

Yavuz Ağıralioğlu'ndan seçim yorumu! 'Haklı çıktığımız bir sonuç ortaya çıktı'

Millet İttifakı'nın HDP ile yakınlığından rahatsız olarak İyi Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, seçim sonuçları nedeniyle muhalefeti eleştirdi.

14 Mayıs'ta sandık başına giden Türkiye, geleceğini belirlemek için oyunu kullandı.

Resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kaldığı netleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,5'lik oy oranıyla seçimi önde bitirdi.

Erdoğan'ın en yakın rakibi Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 44,89'da kaldı.

Hal böyle olunca ilk turda seçimi kazanma hayalleri yaşayan muhalefet büyük şok yaşadı.

Yaşananların ardından HDP ile yakınlaşmadan rahatsız olarak İyi Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu'ndan bir açıklama geldi.

 

MİLLET İTTİFAKI'NA YÖNELİK ELEŞTİRİLERİNİ SÜRDÜRDÜ


Terör örgütlerine mesafesizliğin millet nezdinde tepkiye sebep olduğu bir seçim sonucunun ortaya çıktığını savunan Ağıralioğlu, eleştiri ve itirazlarını yaptığını hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik eden Ağıralioğlu, "Millet iradesinin ilk aşaması tecelli etti. Vatana, millete hayırlı olsun. Bu ekonomik zorluğa rağmen; Türk Milleti'nin, parlamento çoğunluğunu teslim ettiği Cumhur İttifakı'nı ve ilk turu birincilikle bitiren Sayın Cumhurbaşkanı'nı tebrik ediyorum." dedi.

Ağıralioğlu ayrıca, ekonomik zorluğa rağmen Türk Milleti'nin parlamento çoğunluğunu Cumhur İttifakı'na ve Cumhurbaşkanı'na teslim ettiğini belirtti.

 

"TERÖR ÖRGÜTLERİNE MESAFESİZLİK GÜVENSİZLİĞE NEDEN OLDU"

 

Millet İttifakı'na yönelik eleştirilerini sürdüren Ağıralioğlu, "Biz, tenkitlerimizi ve itirazlarımızı kamuoyuyla paylaşmıştık. Bu şerhlerimizin haklı çıktığı; terör örgütlerine mesafesizliğin, dayatma ve baskıların Türk Milleti nezdinde güvensizliğe, tepkiye sebep olduğu bir seçim sonucu ortaya çıkmıştır." ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Yavuz Ağıralioğlu, Millet İttifakı'nın çıkarması gereken dersler olduğunu da ifade ederek, "Milletimizin kırmızı çizgilerinin ve hassasiyetlerinin dikkate alınmadığı takdirde neticenin ne olacağını, bilhassa yanlışta ısrarla direten muhalefet partileri de görmüştür ve gereken dersi de çıkarmışlardır diye temenni ediyorum!" şeklinde konuştu.

 

"CUMHUR İTTİFAKI'NI VE İLK TURU BİRİNCİLİKLE BİTİREN SAYIN CUMHURBAŞKANI'NI TEBRİK EDİYORUM"

 

Yavuz Ağıralioğlu'nun açıklaması şu şekilde:

 

"Millet iradesinin ilk aşaması tecelli etti. Vatana, millete hayırlı olsun. Bu ekonomik zorluğa rağmen; Türk Milleti'nin, parlamento çoğunluğunu teslim ettiği Cumhur İttifakı'nı ve ilk turu birincilikle bitiren Sayın Cumhurbaşkanı'nı tebrik ediyorum.

 

"MİLLETİMİZ İÇİN HAYIRLIDIR"


İkinci turun, hem demokrasimiz hem de seçimlerimiz ile alakalı yurt dışından olumsuz algı yapanlara karşı, çok ciddi bir imkân ve cevap mahiyetinde olacağına inanıyorum. Yeni tecrübe edeceğimiz bir süreç olması itibarıyla da milletin dertlerinin daha iyi duyulması, milletin önceliklerinin daha iyi görülmesi adına, yanlışlardan ders çıkarmak ve doğruları kuvvetlendirmek imkânını da doğuracaktır. Bu da milletimiz için hayırlıdır.

 

"MİLLETİNİ DUYANLAR, İSTİŞAREYE AÇIK OLANLAR VE MİLLETİNİN DEĞERLERİYLE ÇATIŞMAYANLAR, SEÇİMLERDE MİLLETİNİN DESTEĞİNE MAZHAR OLURLAR"

 

Muhalefet partilerinin durumunu değerlendirirken; muhalif seçmenin rencide edilmemesi, memleket ile alakalı endişe ve temennilerinin duyulması, gayretlerinin görülmesi de iktidarın sorumluluk alanındadır. Buna dikkat etmek açısından da toparlayıcı olabilir. Süreç, Türk Milleti'nin terazisindedir. Sonuçlar şimdiden hayırlı olsun. Milletini duyanlar, istişareye açık olanlar ve milletinin değerleriyle çatışmayanlar, seçimlerde milletinin desteğine mazhar olurlar!

 

"HAKLI ÇIKTIĞIMIZ BİR SONUÇ ORTAYA ÇIKTI"


Biz, tenkitlerimizi ve itirazlarımızı kamuoyuyla paylaşmıştık. Bu şerhlerimizin haklı çıktığı; terör örgütlerine mesafesizliğin, dayatma ve baskıların Türk Milleti nezdinde güvensizliğe, tepkiye sebep olduğu bir seçim sonucu ortaya çıkmıştır.

 

"MUHALEFET GEREKEN DERSİ ÇIKARMIŞTIR DİYE TEMENNİ EDİYORUM"


Milletimizin kırmızı çizgilerinin ve hassasiyetlerinin dikkate alınmadığı takdirde neticenin ne olacağını, bilhassa yanlışta ısrarla direten muhalefet partileri de görmüştür ve gereken dersi de çıkarmışlardır diye temenni ediyorum! Bundan sonra, daha çok; bir parti kavgasından ziyade, bir memleket mücadelesi ve milletimizin birikmiş problemlerinin, ekonomik zorluklarının çözüleceği, memleket yükü çekecek bir siyasi iklim lâzımdır. Allah, devletimize ve milletimize zeval vermesin."

 

Siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.