1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Adalet Bakanı Gül: Daha fazla bağıran değil haklı olan kazanacaktır
Adalet Bakanı Gül: Daha fazla bağıran değil haklı olan kazanacaktır

Adalet Bakanı Gül: Daha fazla bağıran değil haklı olan kazanacaktır

Seçim sürecinde yaşanan bazı olaylara değinen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Bu süreç sonunda da daha fazla bağıran, daha fazla farklı yollara tevessül eden değil haklı olan elbette kazanacaktır” dedi.

A+A-

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül oyların yeniden sayımıyla ilgili devam eden süreç hakkında bir açıklama yaptı. Bakan Gül, ''Bu süreç sonunda da daha fazla bağıran, daha fazla farklı yollara tevessül eden değil haklı olan elbette kazanacaktır. Bunun tescilini de YSK yapacaktır. YSK, Türkiye’de bu konuda son otoritedir'' dedi.

AMACIMIZ HANGİ İRADE TECELLİ ETTİYSE ONUN ORTAYA ÇIKMASIDIR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül seçim süreciyle ilgili, “Herkesin nihai kararı verinceye kadar itirazlarını yapma, hukuki haklarını kullanma yetkisi vardır. Tüm siyasi partiler de bunu yapmamaktadır” dedi.

Vatandaşın iradesi ne yöndeyse onun tecelli edeceğini belirten Gül, “Burada bizim de duruşumuz, hangi irade tecelli ettiyse onun ortaya çıkmasıdır. Bir parti lehine değil, milletimizin tercihine yönelik usulsüzlük varsa onun tespit edilmesini istemekteyiz. Dolayısıyla süreç de kendi mecrasında, kendi takviminde, her seçimde olduğu gibi normal şekilde işlemektedir. Olağanüstü veya ilk defa bu seçimden sonra bir itiraz mekanizması yoktur. Her seçimde bir itiraz usulü vardır. Ve seçim kurulu da nihai olarak karara bağlar” ifadesini kulandı.

SÜREÇTE DAHA FAZLA BAĞIRAN DEĞİL HAKLI OLAN KAZANACAK

Seçim sürecinde yaşanan bazı olaylara da değinen Adalet Bakanı Gül şöyle devam etti; “Bu süreç sonunda da daha fazla bağıran, daha fazla farklı yollara tevessül eden değil haklı olan elbette kazanacaktır. Bunun tescilini de YSK yapacaktır. YSK, Türkiye’de bu konuda son otoritedir. Hepimiz bu sürece saygılı şekilde bekleyip, itirazlarını yapıp, A partisi B partisi değil milletimizin tercihi ne yöndeyse bunun tescil olmasını beklememiz lazım. Demokrasiye saygı bu sürece saygıyı da gerektirmektedir. Tüm adaylar, siyasi partiler bu sürece saygılı bir şekilde, demokrasiye saygılı şekilde süreci takip etmekte, soğukkanlı şekilde izlemesi ve sonucu beklemesi gerekmektedir.”

SON SÖZÜ YSK BELİRLEYECEKTİR

Kim kazanırsa da herkes tebrik edeceğini hatırlatan Gül, “Demokrasi budur, milletin tercihinin yansımasıdır. Son sözü YSK belirleyecektir. Seçilenler hayırlı olsun. Milletimiz her şeyin en doğrusuna her zaman karar verir. Bu seçimlerde de karar verir. Milletimizle yol yürümeye devam edeceğiz, ülkemiz için hayırlı olsun” dedi.

SİYASETCAFE.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler