Ahmet Hakan, Ahmet Davutoğlu’na verdi veriştirdi! 'Nasıl tenezzül edersin anlamıyorum'

Ahmet Hakan, Ahmet Davutoğlu’na verdi veriştirdi! 'Nasıl tenezzül edersin anlamıyorum'

Ahmet Hakan, Ahmet Davutoğlu’nun Şehir Üniversitesi üzerinden yaptığı açıklamalara tepki göstererek "Yeni bir siyasi parti kurmak için harekete geçmiş lider, bunlara nasıl tenezzül eder anlamıyorum" dedi.

A+A-

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, parti kurma hazırlığında olan Ahmet Davutoğlu’nun Şehir Üniversitesi üzerinden yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

 

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadelerinin ardından Şehir Üniversitesi ile ilgili olarak şunları söylemişti:

 

'Bir süredir İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında yürütülen haksız kampanyanın, garezle bir eğitim kurumuna yapılan saldırıların ulaştığı aşama ibretlik bir hale gelmiştir. Her şeyden önce üniversite ile ilgili böyle bir kararın bir siyasi partinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulunda alınmış olması hem üniversiteye yönelen husumetin altında yatan gerçek niyeti hem devlet düzenimizin gelmiş olduğu durumu bütün çıplaklığı ile ortaya koymaktadır. Aileleriyle birlikte 7000 öğrenciyi mağdur etme pahasına sergilenen bu öfkeye neyin sebep olduğunu, kimin nereye savrulduğunu, kamu kaynaklarının hangi amaçlarla nasıl kullanıldığını, ekonomik servet oluşturma bakımından kimlerin nasıl statü değiştirdiklerini milletimiz çok iyi bilmektedir.'

 

Hakan, Davutoğlu’nun farklı bir siyasi kulvara girdiğini ifade ederken “Durumu böyle olduğu halde bugün çıkmış iktidardan öncülük ettiği bir özel üniversiteye başbakanlığı döneminde sağlamış olduğu imtiyazın devam etmesini ve üniversitenin başına gelen hukuki ve mali sorunları halledivermesini talep ediyor” dedi.

 

Davutoğlu’ndan beklenen tutumun ‘diklenmesi’ olduğunu söyleyen Hakan şunları kaydetti:

 

'Korunmayı beklemek, kayrılmayı istemek, ‘Ne olur yani bizim meseleyi çözseniz’ diye tutturmak, banka borcunun affedilmesini temenni etmek falan... Yeni bir siyasi parti kurmak için harekete geçmiş bir siyasi lider, bunlara nasıl tenezzül eder anlamıyorum.'

 

siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.