AK Parti'ye mahalleden şok eleştiri Güç zehirlenmesi yaşanıyor

AK Parti'ye mahalleden şok eleştiri Güç zehirlenmesi yaşanıyor

Yerel seçim süreciyle birlikte AK Parti’de başlayan kavgalar ve oy kaybı, AK Parti'nin güç zehirlenmesi yaşadığını gösteriyor....

A+A-

Star gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, 'AK Parti de aynı akıbete mi ilerliyor?' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Albayrak yazısında yerel seçim süreciyle birlikte AK Parti’de başlayan kavgaları ve AK Parti’nin oy kaybını değerlendirdi.

'Güç zehirlenmesi’nin ana unsuru 'insan' olduğuna göre, aynı tehlike; yıllardır iktidarda olan AK Parti için de geçerli demektir. Son yıllarda milletin verdiği 'mesaj’lar da bunu doğruluyor. 7 Haziran’dan sonra, 24 Haziran’da da Genel Başkan’a verilen yüzde 52,6 oyun, parlamentoda 42,6’ya düşmesi, sadece ‘ittifak’ ile izah edilemez' diyen Nuh Albayrak, şöyle devam etti:

'Nitekim Sayın Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı seçildiği 18 Ağustos’tan bu yana, partideki yıpranmaya dikkat çekiyor, ‘metal yorgunluğu’ paydasında topladığı olumsuzlukları bertaraf etmeye çalışıyor.

Şikayetler hep aynı… 

Ne var ki, milletin daha hassas davrandığı mahalli seçim öncesinde seslendirilen memnuniyetsizlikler, bu çabaların tam olarak sonuca ulaşmadığını gösteriyor.

Şikayetler ‘bazı partililerin yaşam standartlarının çok değiştiği, istihdam imkanlarının sadece partililer için kullanıldığı ve kendini farklı görenlerin çoğaldığı’ iddialarında yoğunlaşıyor.

Siyaset; maddi fedakârlık gerektiren bir hizmet iken aksi örneklerin çoğalması, doğal olarak şüphe çekiyor.

İstihdamda ise liyakat esas alınmalı. Ama ‘yerli ve milli sadakat’ aranması da artık normaldir. Ancak millî ve yerli duruş, tek partinin tekelinde olamaz.'

Nuh Albayrak yazısını şöyle sonlandırdı:

'Ama partideki önemli isimlerden Özhaseki de, ‘Bazı arkadaşlarda bir hava başladı. Bu neyin saltanatı’ diye yakınıyor.

Daha da önemlisi, AK Parti’yi kuran ve bu günlere getiren lider, her fırsatta ‘tevazu’dan, ‘milletten biri’ olmaktan bahsediyor ve ısrarla ‘Gönül Belediyeciliği’ vurgusuna ihtiyaç duyuyor.

Bu yozlaşma, takma tevazularla ‘katlanılan’ seçim ziyaretleriyle bertaraf edilemez.

Sayın Erdoğan’ın ilk günkü samimiyetini aynen koruduğunu gören milletimiz, göstermelik davranışları hemen fark ediyor.

Her şeye rağmen başarılı sonuç alınması, lidere olan teveccühün devam etmesi ve milletin güveneceği alternatifin olmamasındandır.

7 Haziran’daki net mesajdan sadece 4 ay sonraki seçimde, AK Parti’ye gösterilen teveccühün sebebi de budur.

‘AK Parti’ye vermeyecektim ama pusulaya baktım; mecburen yine verdim’ diyen o kadar çok ki...

Bu, sağlıklı bir başarı değildir.

Alternatifsizlik, parti için geçici bir avantaj olsa da, partililer için ekstra vebal getirir, milleti çapsızların eline düşürmemek için daha fazla itina gerektirir.

Aksi takdirde iktidar kaybedilmekle kalmayacak, nefsine yenilen partililerle birlikte, bütün muhafazakârlar da yenilmiş sayılacak.'

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.