1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. AK Parti'yi karıştıran yazı Ya beni de görevden alırsa
AK Parti'yi karıştıran yazı Ya beni de görevden alırsa

AK Parti'yi karıştıran yazı Ya beni de görevden alırsa

AK Parti eski milletvekili Mehmet Ocaktan, istifa ettirilen Melih Gökçek ve Kadir Topbaş gibi isimlere gönderme yaparak, "Ya yeni seçeceğim başkanlar da aynı şekilde yine görevden alınırlarsa..." ifadesini kullandı. 

A+A-

AK Parti eski milletvekili ve Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, bugünkü köşe yazısında belediye seçimlerinin lüks bir iş olduğundan bahsetti.

Ocaktan, istifa ettirilen AK Partili belediye başkanları Melih Gökçek ve Kadir Topbaş gibi isimlere gönderme yaparak, "Ya yeni seçeceğim başkanlar da aynı şekilde yine görevden alınırlarsa..." ifadesini kullandı. 

"Oy verdiğim belediye başkanı görevden alındı ama yargıya götürülmedi, ayrıca bir seçmen olarak bana ne olup bittiği konusunda izahat da yapılmadı. Bu yüzden de 31 Mart seçimlerinde belediye başkanları için neden oy kullanmam gerektiğini kendime bir türlü izah edemiyorum" diyen Mehmet Ocaktan yazısının şöyle bitirdi:

Neden belediye başkanları seçmemiz gerektiğini mantıklı bir şekilde en azından kendime izah edemiyorum. Zaten ülkeye bir başkan seçtik, ihtiyaçtan fazla milletvekillerimiz de var. Açıkçası, özellikle yeni sistemde belediye seçimlerinin biraz lüks bir iş olduğu kanaatindeyim.

Denebilir ki, yerel seçimler de özü itibariyle demokrasinin bir unsurudur. Doğrudur, ama bu durum daha çok gelişmiş demokrasileri ilgilendiren bir uygulamadır. Bu zaviyeden bakıldığında bizim ülkemizde yerel yönetimlerin aynı değere sahip olduğunu söylemek ne yazık ki pek mümkün değildir.

BELEDİYE BAŞKANLARI YOLSUZLUK MU YAPTI?

Eğer öyle olsaydı görevden alınan 5 büyük şehir belediye başkanının alınma gerekçelerini millete izah etme gereği duyardık, ama şu ana kadar böyle bir şey olmadı. Mesela görevden alınan bu başkanların yolsuzlukları, usulsüzlükleri var mıydı onu bilmiyoruz. Eğer olsaydı herhalde yargı süreci işletilirdi. İşletilmediğine göre demek ki böyle bir durum söz konusu değilmiş.

YENİ SEÇİLEN BAŞKAN DA GÖREVDEN ALINIRSA...

İşte böylesine belirsiz bir iklimde nasıl bir vatandaşlık görevi sergileyeceğim konusunda tereddütler içindeyim. Çünkü oy verdiğim belediye başkanı görevden alındı ama yargıya götürülmedi, ayrıca bir seçmen olarak bana ne olup bittiği konusunda izahat da yapılmadı. Bu yüzden de 31 Mart seçimlerinde belediye başkanları için neden oy kullanmam gerektiğini kendime bir türlü izah edemiyorum. Ya yeni seçeceğim başkanlar da aynı şekilde yine görevden alınırlarsa...

SİYASETCAFE.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.