1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. AKP’li Metiner işaret etti Asıl o zaman biteriz
AKP’li Metiner işaret etti Asıl o zaman biteriz

AKP’li Metiner işaret etti Asıl o zaman biteriz

Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, halk için, "Üzülerek gördüğüm o ki onları ihmal etmişiz. Onları seçildikten sonra ihmal etmemiş olsaydık hiçbir sıkıntı yaşamazdık" ifadelerini kullandı.

A+A-

Eski Ak Parti Milletvekili Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, özeleştiri yaptı. Metiner, halk için, "Üzülerek gördüğüm o ki onları ihmal etmişiz. Onları seçildikten sonra ihmal etmemiş olsaydık hiçbir sıkıntı yaşamazdık" ifadelerini kullandı.

PARTİ İÇİNDEKİ İHANETLERE DİKKAT ÇEKTİ

Parti içinde ihanetçilerin sayısının arttığını belirten Metiner, "Kendi nefislerini partilerinin ve davalarının üstünde görenler zelil olmaya mahkûmdurlar. Kabahat bizde ki seçim bittikten sonra o ihanetçileri tekrar aramıza alıyoruz. Yetmezmiş gibi bir de başımıza taç ediyoruz! Başka partiden başkan seçildiklerinde partimize kabul edip yeniden başımıza taç ediyoruz! Bu yüzden ihanetçilerin sayısı artıyor" diye yazdı.

Vatandaşların Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgisi olduğunu ifade eden Metiner, "Reis üzerinden yürüyen bu bağ günün birinde çözülürse asıl o zaman biteriz" derken, "Bunun sinyalleri sahalarda görüldüğü için tedbir almakta gecikmemeliyiz diyorum…" dedi.

Satar gazetesi yazarı Mehmet Metiner'in yazısı şu şekilde:

"Belediye başkan adayları açıklandıktan sonra AK Parti’mizden kopanlardan bazılarını tanıyorum. Hem de çok yakından. Bazılarını 80 öncesindeki zorlu yıllardan... Aday adaylık sürecinde 'Kime adaylık verilirse davamızın ve Reis’imizin emrindeyiz; bize verilmiş gibi çalışmazsak namerdiz!' deyip duruyorlardı. 

Gördük mertliklerini... 

Üzülerek gördük davaya ve Reis’e sadakatlerini... 

Tam bu vartayı atlattık derken belediye ve il genel meclisi listeleri açıklandı. Listede isimlerini göremeyenlerin tepkileri dava adına utanç vericidir. İstifa dilekçeleri ellerinde dolaşanlar hasbi olmadıklarını göstermiş oldular. 

Hesapçılık almış başını gidiyor. Kişisel ikbal hırsı hangi ara bu kadar boy attı aramızda. Eskiden kardeşimizin nefsini kendi nefsimize tercih ederdik. 

Yazıklar olsun! 

Bir meclis üyeliğini davasının üstünde görenler, kendilerini seçilemeyecek sırada gördüklerinde alıp başını gidenler, listede adını göremeyince kıyamet kopartanlar bilesiniz ki sadece kendilerini küçültürler. 

Bu günler imtihan günleridir. 

Dünyevi makamlar için karşı safa geçenler veya içimizde görünüp fitne salmaya çalışanlar bilsinler ki asıl kendi alınlarına unutulamayacak kara lekeler çalıyorlar. 

***

Sahalardayız. 

Son iki haftadır İzmir’in Karabağlar ilçesinde gece gündüz demeden teşkilat mensuplarımızla, hiçbir makam ve mevki beklentisi içinde olmayan dava ve Reis sevdalısı yiğitlerle sahalardaydım. 

Gecenin birine kadar evlerde dolaştık durduk. Halkımız, Ak yüreklerin aşkla kendilerine uzatacağı eli nasıl bir sıkıyor görmelisiniz. Reis sevgisi tüm kapıları açıyor. Özellikle garip-guraba ve fakir-fukara evlerinde sıktığımız ellerin ve dokunduğumuz yüreklerin bize nasıl sımsıkı sarıldıklarını görmek bize tüm yorgunluklarımızı unutturuyordu. 

Halkımızda sorun yok. 

Yeter ki onları yürekten kucaklayabilelim. Yeter ki seçildikten sonra onları unutmayalım. Hiç kimsenin tenezzül edip uğramadığı evlerine girip çaylarını içelim, onlarla hemhal olalım. 

Üzülerek gördüğüm o ki onları ihmal etmişiz. Onları seçildikten sonra ihmal etmemiş olsaydık hiçbir sıkıntı yaşamazdık. Her şeye rağmen Reis’e duydukları derin ve sarsılmaz sevgi dolayısıyla bize yüreklerini açan o çıkarsız insanların ellerinden öpüyorum. 

Mahalle başkanlarımızın ve yönetimdeki arkadaşların dava aşkıyla nasıl çalıştıklarını gördüğümde umudum bin kat daha artıyor. Onlar başkalarına makam kazandırmak için çalışırken ne yazık ki bir de tek amaçları makam olan ihanetçilerin saldırılarıyla karşı karşıya kalıyorlar. O elleri öpülesi Ak yiğitlerimizin moralini bozmak için türlü ayak oyunlarına başvuranlar bilsinler ki o Ak yiğitlerin sadece azmini kamçılarlar. 

Kendi nefislerini partilerinin ve davalarının üstünde görenler zelil olmaya mahkûmdurlar. Kabahat bizde ki seçim bittikten sonra o ihanetçileri tekrar aramıza alıyoruz. Yetmezmiş gibi bir de başımıza taç ediyoruz! Başka partiden başkan seçildiklerinde partimize kabul edip yeniden başımıza taç ediyoruz! Bu yüzden ihanetçilerin sayısı artıyor. 

O ki Reis 'Trenden inenler bir daha binemez!' dediyse bu kesin böyle olmalı. 

Bu saatten sonra ihanetçiler ödüllendirilmemeli! 

Onların ödüllendirildikleri görüldüğünde hem hasbi olanlar güceniyorlar hem de seçim süreçlerinde ihanetçiler tekrar boy atıyorlar. Bize hasbi olanlar lazım. Allah ve millet bizimle olduğu sürece hesabi olan siyaset simsarları bizim ne gücümüzü kırabilirler ne de bize bir zarar verebilirler. 

AK Parti’nin üzerine oturduğu sosyoloji hesapçı siyaset simsarlarından yeterince şikâyetçi zaten. Onların partiye ve davaya verdikleri zararı gördükleri için küskünler. Lakin Reis’e duydukları sevgi ve güven dolayısıyla o hesapçı simsarlara rağmen partiden kopmuyorlar. O yüzden diyorum ki Reis üzerinden yürüyen bu bağ günün birinde çözülürse asıl o zaman biteriz. Bunun sinyalleri sahalarda görüldüğü için tedbir almakta gecikmemeliyiz diyorum…"

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.