1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. 'Ben Milliyetçi değilim' diyen Nihat Genç'ten Bahçeli'ye skandal ifadeler!
'Ben Milliyetçi değilim' diyen Nihat Genç'ten Bahçeli'ye skandal ifadeler!

'Ben Milliyetçi değilim' diyen Nihat Genç'ten Bahçeli'ye skandal ifadeler!

Gazeteci Nihat Genç milliyetçiliğe ve milliyetçilik kavramı üzerinden MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye saldırdı. İsim vermeden Bahçeli’yi eleştiren Genç, “Ben milliyetçi miyim, hayır” ifadelerini kullandı.

A+A-

“Milliyetçi miyim, hayır, vatansever ve cumhuriyetçiyim, anlatayım” başlıklı yazısında isim vermeden MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye saldıran Nihat Genç, neden milliyetçi olmadığını anlatarak, milliyetçilik kavramı hakkında ilginç ve skandal ifadeler kullandı.

 

Genç, milliyetçilik ile ilgili görüşlerini şöyle yazdı:

 

'Milliyetçiliği iyi tarif edip okullarınızda anlatamazsınız sizi bir anda patlak veren duyguların ateşlerine salarlar ve sonuç, kendinizi ve milletinizi yakarsınız.

Aşırı şekerden enerji patlamasını millet sevgisi sanarsınız.

Unutmayın, savaşlar milliyetçiliğin bülbül suyudur, milletinizin büyüklüğüne ve size hiç haketmediğiniz siyasi belalar açarlar.

Yani siyasetçiler hamasetle öttükçe milletini çok sevdiğini mi anlamalıyız?

Çünkü 'milliyetçilik' siyasetçilere paye nam kahramanlık iktidar kazandırmanın ya da lidere tapınmanın yolunu açıp sizi büyük milletinizin tarihi 'milli dirlik' yolundan çıkartabilir.

Milliyetçilik çocukları oyuncakla oyalamak gibi kitleleri en vahşi tehlikeli oyunlarla meşgul etmenin bir yoluna dönüşür ve çok da dönüştürüldü.

Yani milliyetçilik aydınlar tarafından kontrol altına alınamaz tanım kalıpları-kavramlar oturtulamaz ise ülke çok kısa sürede er geç vahşi batıya dönüşür.

 

BAHÇELİ’YE GÖNDERME

 

Nihat Genç, MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi de isim vermeden eleştirdi.

“Kendisine milliyetçi diyenler” ifadesi ile Bahçeli’yi hedef alan Genç, yine isim vermeden Alaattin Çakıcı ve Mümtazer Türköne’nin tahliyelerini eleştirdi.

 

Çakıcı’yı “Mafya Lideri” olarak tanımlayan Genç şu ifadeleri kullandı:

 

'Bakın işte, kendine milliyetçi diyenler mafya liderlerinden FETÖ'ye herkesi salıverme hakkını kendinde görüyor, hukuk yasa tanımıyor, ne bu şimdi?

Gözlerimizin önünde milliyetçilik padişaha sadakata dönüşmüyor mu?

Düşünelim, sessiz düşünme 'düşünce'dir, içimizden kendimizle konuşmamız.'

 

“MİLLİYETÇİLİKTEN ARINALIM”

 

Genç, kendisini “Cumhuriyetçi ve vatansever” olarak tarif ettiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:
 

'Cumhuriyetçilik ve vatanseverlik bu yüzden çok geniş ve çok çeşitli maksatlar taşıyan Milliyetçilikten arınıp daha geniş 'herkes'i içine alabilen anlamlar taşır.

Aydınlar, batıdan tercüme, imparatorluk çöküş günlerinde zorunlu ihtiyaç duydukları ve Soğuk Savaş'tan kalma 'milliyetçilik' tanımlarını yeniden ele almalı, tanım kalıplarını, milletimizin tarihine, kültürüne, bağımsızlığına ve hukuka uygun 'herkes' ve 'yurttaş'ı içine alan galeyan ve linçler ve iç savaşları tetikleyen metafizik yakıt işlevi gören tehlikeli uçlarını törpüleyerek yeniden tarif etmeli ve yeni nesile dikte edip benimsetmeli.

Bu bilgiler ışığında ben Nihat Genç, kendimi en kısa yoldan cumhuriyetçi ve vatansever olarak tarif ediyorum.'

 

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!

SİYASETCAFE.COM


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum