Buket Aydın ile Fatih Portakal'ın tanzim satış kavgası

Buket Aydın ile Fatih Portakal'ın tanzim satış kavgası

FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, Kanal D'nin 'tanzim satış' üzerine yaptığı haberin sansürlendiği iddia ederek "Habercilikte rezillik" diyerek tepki gösterdi.

Tanzim haberi iki medya kuruluşunu karşı karşıya getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek için kurulan tanzim satış noktaları, gündemdeki yerini farklı boyutlara taşıdı.

Kanal D'nin "Üretici tanzimden memnun" başlığıyla hazırladığı haberde, FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal üreticilerin konuşmasının belli bir noktalarının kesildiği, üreticilerin yaptığı eleştirilere ise yer verilmediğini öne sürdü.

FATİH PORTAKAL: HABERCİLİKTE REZİLLİK

Kanal D haberin, "Üretici tanzimden memnun" başlığıyla verdiği haberi eleştiren Fatih Portakal, sosyal medya hesabından, "Habercilikte rezillik" ifadeleri kullandı. Sosyal medya kullanıcıları da bu paylaşım üzerine çok sayıda olumlu yada tepkili yorumlar yapıldı.  

BUKET AYDIN YANIT VERDİ: ÇAMUR AT İZİ KALSIN

Kanal D Ana Haber sunucusu Buket Aydın hem haberlere hem de Fatih Portakal’a canlı yayında cevap verdi. Buket Aydın'ın Kanal D Ana Haber'de yaptığı açıklama şöyle:

'Dün akşam Antalya'daki üreticilerin tanzim satışla ilgili düşüncelerini, burayı özellikle vurguluyorum, kendi ağızlarından çıkan kelimelerle bu ekrandan sizlere aktarmıştık. Ne olduysa bazı çevreler tarafından sosyal medyada bir linç kampanyası paylaşıldı. Bizi üreticinin açıklamalarını keserek yayınlamakla suçlamaya çalıştılar. Üstelik 'tarafsız' , 'dürüst' olduğunu iddia ederek herkese her konuda akıl vermeye kalkan ahkam kesen bazı meslektaşlarımız da o çevrelerin arasında yerini aldı. Sosyal medya hesaplarından bizi suçlamaya çalıştı. Ancak o meslektaşımız da kendi sunduğu bültende aynı Antalyalı üreticinin sözlerini yayınladı. Şimdi ortaya iki durum çıkıyor; ya sunduğu bültenin içeriğinden haberi yok ya da çamur at izi kalsın politikası uyguluyor ki ikisi de çok kötü.

Vicdanın en rahat yastık olduğunu bilerek, her gün bu ekranlarda karşınıza çıkıyoruz. Sabahın ilk saatlerinden itibaren arkadaşlarımız, haber peşinde koşturuyor, içeride saatlerce konuşup her fikre saygı gösterip, daha iyisini sunmak için çaba sarf ediyoruz.

Dün akşam da aynısını yaptık ama hiç hak etmediğimiz şekilde bir linç kampanyasına maruz kaldık. Bütün arkadaşlarımızın emeğinin, alın terinin, bir tweet'le lekelenmesine göz yummamak adına cevap verme ihtiyacı hissettim. Aslında bu iftiralara, saldırılara da alışığız ancak bizi asıl üzen, her fırsatta, kutuplaşmadan uzak durulması gerektiğini savunan kişilerin, haberciliğin en önemli kurallarını hiçe sayarak, bu kampanyaya bilerek ya da bilmeyerek ortak olmasıdır. Ben yine kimseye hakaret etmeden, kamuoyunun takdirine bırakıyor ve size doğru haber verme kararlılığımızdan vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum."

SİYASETCAFE.COM

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.