1. YAZARLAR

  2. Av. Mehmet YAMAN

  3. CHP yöneticilerine dostane bir uyarı!..
Av. Mehmet YAMAN

Av. Mehmet YAMAN

Av. Mehmet Yaman
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP yöneticilerine dostane bir uyarı!..

A+A-

Sevgili Kılıçdaroğlu salı günü yaptığı gurup toplantısında, yine epey cezai ve hukuki davalara konu olabilecek sözler söyledi. 

Tabii, parti politikası olarak belirlediği, ticaret ve uluslararası hukukun temel ilkelerine aykırı söylemlerin takdiri de, dinleyenlere aittir.

Bizim  bunlara ilaveten söylemek istediğimiz, aynı oturumda, bir taraftan “devr-i sabık yaratmayacağız” derken, diğer taraftan da, “imzalayan bürokratların burunlarından fitil fitil getireceğiz” diyerek, birbiriyle çelişen cümleleri arka arkaya söylemesi!..

Bütün bunlar, ciddi bir siyasal lidere hiç te yakışmayan, sosyo-kültürel ve sağlıksal sorunları gündeme getiren gerçekçi tezahurlar olup, ciddi bir oy oranına sahip bulunan kitlesini de, güç durumda bırakmaktadır.

Tazminat ve ceza davaları ile, yarın seçimde bu çelişkili konuşmaların, videolar halinde karşılarına çıkması, partilileri ciddi biçimde rahatsız edecek ve oy kaybına sebep olacaktır.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun son zamanlardaki stratejisinin, ciddi otokritikleri yapılarak, politikasının acilen değiştirilmesini sağlamak, samimi partililerin ciddi görevleridir.     

Sevgili Kılıçdaroğlu ve yakın çevresiyle, olgun düşünen partililere, bu samimi dost ikazlarımızı yapmak istedik.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.