1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çocuğu olmayan müftü karısını başkasından hamile bıraktırdı
Çocuğu olmayan müftü karısını başkasından hamile bıraktırdı

Çocuğu olmayan müftü karısını başkasından hamile bıraktırdı

Eski Hatay Müftüsü, çocuğu olmayınca eşini bir arkadaşıyla tanıştırıp ondan 2 kez hamile kalmasını sağladı. Müftü bir başka bir kadınla evlenmek isteyince her şey ortaya çıktı.

A+A-

Hatay eski İl Müftüsü, çocuğu olmayınca eşini bir arkadaşıyla tanıştırıp ondan 2 kez hamile kalmasını sağladı. Çocukları nüfusuna kaydeden müftü, Hac kafilesi başkanı olarak gittiği Mekke’de bir başka kadınla tanışıp evlenmek isteyince her şey ortaya çıktı. 

Yeni bir evlilik için Müftü eşini sadakatsizlikle suçlayıp boşanma davası açtı. Ancak soruşturma sürerken eşinden boşanan müftünün Mekke'de tanıştığı kadınla değil, Kuran kursunda tanıştığı bir başka kadınla evlendiği ortaya çıktı. 

Durumdan haberdar olan Diyanet İşleri Başkanlığı müftüyü görevden aldı. 'Özel hayata müdahale' diyerek göreve dönmek için dava açan müftü, davayı kaybedince konuyu Anayasa Mahkemesi'ne taşıdı.

Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre, Hatay eski İl Müftüsü memuriyet görevinden çıkarılırken, hakkındaki iddialar ve suçlamalar hayrete düşürdü.

EŞİNE TANIŞTIRDIĞI ARKADAŞINDAN ÇOCUK YAPTIRDI

Diyanet İşleri Başkanlığına gönderilen ihbar mektupları ve Başkanlık Teftiş Kurulunun incelemelerine göre çocuğu olmayan müftü, karısını bir arkadaşı ile tanıştırıp cinsel ilişkiye girmelerini sağlayarak 2 çocuk sahibi oldu.

BAŞKA BİR KADINLA TANIŞINCA BOŞANMAK İSTEDİ

Ancak müftü bir süre sonra Hac kafilesi başkanı olarak gittiği Mekke'de tanıştığı kadınla evleneceğini ve nişanlandıklarını açıklayıp, karısından boşanmak için mahkemeye başvurdu. Müftü karısına karşı açtığı boşanma davasında, 2 çocuğun kendisinden olmadığını açıklayıp, “Nesebin reddi” talebinde bulundu. 

Eşine boşanma davası açan müftü, eşinin bir başka erkekle ilişkisi olduğunu ancak bu kişi ile eşini kendisinin tanıştırmadığını ve ilişkiyi sonradan öğrenip, rıza da göstermediğini savundu. Müftü, hakkında düzenlenen Diyanet'in soruşturma raporunun da, somut delillere dayanmadığını, eski eşinin tutarsız iddialarından oluştuğunu öne sürdü.

SORUŞTURMA SÜRERKEN YENİ BİR KADIN ORTAYA ÇIKTI

Diyanet raporundaki iddialara göre Müftü, hem evli hem nişanlıyken, bir de Kuran kursu öğrencisi ile de evlenmeye kalkıştı. Müftü, ilk eşinden boşandı ve nişanlı olduğunu söylediği kadınla değil bir başka kadınla 2. evliliğini yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı “Din görevlisine yakışmayan, yüz kızartıcı tutum ve davranış” nedeniyle müftü hakkında soruşturma açıp, memuriyet görevine son verdi.

‘ÖZEL HAYATA MÜDAHALE’ DİYE GÖREVİNE DÖNMEK İSTİYOR

Müftü ise, ‘'Özel hayata müdahale'' diyerek göreve dönmek için dava açtı ancak mahkeme davayı reddetti ve Danıştay da kararı onadı. Müftü bu kez de Anayasa Mahkemesine başvurdu ama AYM de müftünün talebini kabul etmedi.

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
İlgili Haberler