1. YAZARLAR

  2. Selçuk DÜZGÜN

  3. DAVUTOĞLU`nun AB PERFORMANSI ve MAKEDONYA TÜRKLERİ!
Selçuk DÜZGÜN

Selçuk DÜZGÜN

Yazarın Tüm Yazıları >

DAVUTOĞLU`nun AB PERFORMANSI ve MAKEDONYA TÜRKLERİ!

A+A-

DAVUTOĞLU`nun AB PERFORMANSI ve MAKEDONYA TÜRKLERİ!

 

Davutoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Genel Kuruluna hitap etmek üzere Strasbourg' daydı. Genel Kurul çalışma gününü Türkçe olarak yapıyordu.


AB Parlamenterler meclisinde konuşma yaptı ve Türkiye`yi Türkçe savundu.

 

Baştan söyleyeyim ben AB Parlamentosunda Türkiye`yi savunma, anlatma ihtiyacına oldum olası karşıyım.


Ama ne yalan söyleyeyim sayın başbakanın oradaki konuşmasını çok beğendim.

 

AB`lilerin yüzüne baka baka söylenmesi gerekenleri söyledi.

 

İşin en güzel anı HDP`lı Ertuğrul Kürkçü`ye verdiği sert cevaptı.

 

Kürkçü Türkiye`nin bazı bölgelerinde olan olayları insan hakları ihlali olarak değerlendirerek oradaki hainlere “gerilla” deyince ve salona İngilizce hitap edince Başbakan`dan çok sert ve anlamlı cevap aldı.


Davutoğlu “Sayın Kürkçü’nün çalışma gününün Türkçe olarak belirlendiği bugünde Türk Başbakanı’na Türkçe hitap etmesini beklerdim " dedi.


Konuşmasına devamla “pkk`ya alçak bir terör örgütüdür“ diyen başbakan arada sataşma yapan Kürkçü`ye “ Türkçe konuşup, Türkçe düşünseydiniz aradığınız cevapları benim sözlerimde bulurdunuz “ dedi.

 

 

O an Kürkçü`nün yüzünü görmeliydiniz.

 

“İster sevin ister sevmeyin, ama daha önce şu hatayı yaptılar, bu hatayı yaptılar” deyin ben başbakanın bu performansını çok beğendim.


Dolayısıyla başbakanı AB`lilerin gözünün içine baka baka, pkk`lıları orada rezil ede ede sergilediği performansından dolayı tebrik etmek bir vatan borcudur. Ben de onu yapıyorum.

 

Buradan şu konuya geleceğim!

 

Bir süredir Makedon`ya da olan olayları dikkatlice takip ediyorum.

 

Orada Türk Milletvekili arkadaşım olan Enes İbrahim`le arada sırada konuları konuşuyorum.


Ben Başbakan`ın yukarıdaki konuşmasını izlerken, aynı anda Enes kardeşim sosyal medya sayfasında şu satırları sayfasından paylaştı.

 

 

Makedonya Cumhurbaşkanı Gorge İvanov'un Kürtler konusunda yapmış olduğu açıklamalara değine Enes İbrahim,” Daha önce Barzani ile de görüşen kendine Cumhurbaşkanı diyen İvanov, TV programında ''30 milyon Kürt var. Dilleri, görenekleri, kültür ve adetleri var fakat devletleri yok. Dış güçler Kürtleri devletsiz bıraktığı gibi Makedonları da devletsiz bırakmayı istiyorlar'' sözlerini paylaştı.


Bakın bu cümleleri kuran bir Makedon`ya Cumhurbaşkanı.

 

Muhtemelen bu cümleleri kuran cumhurbaşkanı bir sürü haksız, hukuksuz ilişki içerisindedir ve terör örgütleri ile hem bağlantısı, hem ticaret ilişkisi vardır.


Diyelim ki, bu konuda yanılıyorum ozaman ortada net bir başka gerçek daha vardır pkk ve uzantılarının lobicilik faaliyetleri bizden daha başarılıdır.

 

O kadar başarılıdır ki, hayatı boyunca Makedon`ya da Türkler ile bir arada yaşamasına rağmen, orada kürt yaşamamasına rağmen İvanov kürtçülük yapmaktadır.

 

Şimdi Allah aşkına çıkın Türkiye`de insanlara “ÜSKÜP neresidir, orasının Türk Dünyası açısından önemi nedir “ diye sorun bakalım her 10 insandan 1`i size cevap verebilecek mi?

 

 

Bu durum sadece ÜSKÜP için değil, Kerkük`ten , Bakü`ye, Kırım`dan Kıbrıs`a kadar böyledir.

 

Hal böyle iken Türkçü bir bakış açısı olarak Başbakan`ın AB `deki duruşunu elbette destekliyor ve herkesi milli meselelerde tek ses olmaya çağırıyorum.

 

Yoksa İvan`ların, yılanların, çıyanların insafına milletimizin fertlerini terk ederiz.


Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.