Selçuk DÜZGÜN

Selçuk DÜZGÜN

Erdoğan'a neden destek verilmeli?

Erdoğan'a neden destek verilmeli?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kıbrıs sorunu için diyor ki: "Aylardır, yıllardır orada da yapılmakta olan görüşmeler  var. Hep, sürekli oyalama, oyalama, oyalama... Taktik bu. Ne biliyor musun? 'Siz Kıbrıs'ı tamamen bize verin, hiç bir şeye karışmayın.' diyor. Hedef bu. Dur bakalım, orada bu kadar şehit kanı var. Neyi veriyorsun? Daha da ileri gidiyor. Utanmadan, sıkılmadan, Avrupa Birliği toplantılarına Kıbrıs adasının tamamının  içinde yer aldığı bayrakla geliyorlar. Bir defa sizin böyle bir bayrağınız olamaz  ki. Burada bir KKTC var. Sen, Güney Kıbrıs Rum Yönetimisin. Kuzeyde de Türk  Cumhuriyeti var. Bunu göreceksin. Bu da bir saygısızlıktır. Öyle veya böyle bunu  anlayacaklar, öğrenecekler."

Eee ben de bunları Kıbrıs davası var olduğundan beri söylüyorum… Sayın Erdoğan ve siyasi iradesi sonunda benim ve benim gibi düşünenlerin çizgisine geldi. Denktaş yaşasaydı da bu cümleleri duysaydı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan pkk ve hdp  için diyor ki:

“Silahlı veya silahsız teröristleri etkisiz hale getirene kadar mücadelemiz sürecektir. 4 yaşındaki bir sabinin, öyle İstanbul'daki gibi propaganda amaçlı değil, ekmek almaya giderken öldürülen çocuklar gibi bunların vebaline ortaktır. Her şeyimizi, ailelerimiz tehdit ediyorlar. Terör örgütünün tüm amacının efendilerinin kendilerine verdiği vazifeyi yerine getirmek olduğunu biliyoruz. Bu terör örgütü ve onu kaynak alan partiler muhatap alınmayacaktır, bu iş bitmiştir. Yaptıklarının hesabını adalete verecekler, biz de bölgeyi yeniden ayağa kaldıracağız. Kamu düzeni tesis edildikten sonra, bu meselenin kökten çözümü için gerekeni yapacağız. “

Eee ben de bunları kendimi bildim bileli söylüyorum… Sayın Erdoğan ve siyasi iradesi terör konusunda da sonunda benim ve benim gibi düşünenlerin çizgisine geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AB konusunda kısaca şunları dedi:

Teröristlere çadır kurduracaksın, bunu demokrasi adına yaptığını söyleyeceksin, bize de vize için terör yasasını değiştirin diyeceksin. Biz yolumuza gidiyoruz sen yoluna git kiminle anlaşabiliyorsan anlaş"


Söz uzunda biz de AB`ye üyelik ve müzakereler konusunda yıllarca sakıncalarımızı aynı dille anlattık ve kendi yolumuz var dedik her defasında.

 Sayın Erdoğan Ermeni meselesi, azınlıklar meselesi, cumhuriyetin temel değerleri, mili ekonomi gibi konularda son zamanlarda benim ve benim gibi düşünenlerin cümlelerini kurmaktadır.

Ben hep demişimdir;Türk Devlet yapısı kendini yönetenlere göre şekil almaz, geleneksel devlet yapısı ile yöneticilerini milli hedeflerine hizmet eder hale getirir.

Bu yüzdendir ki sayın Erdoğan `bu topraklar bize dar demeye de` başlamıştır.

İster kabul edin, ister etmeyin Cumhurbaşkanı bu ülkenin toplum tarafından şuan kabul edilmiş tek lideridir.

Elinde büyük bir güç ve arkasında büyük bir halk kitlesi vardır.

Ve aynı Erdoğan bizim yıllarca söylediklerimizi şu an söylemektedir.

Söylemekle kalmayıp, ciddi icraatlarda yapmaktadır.

Öyle ise; bu güce ve gücün yapmak istediklerine destek vermek vatan borcumuzdur.

Hiçç bana ama geçmişte şunları, bunları dedi demeyin.

Slogan ve siyasi hırslardan sıyrılın.

Eee hep başkalarımı Erdoğan`dan faydalanacaktı , biraz da Türk Milliyetçileri faydalansın.

Haa `bu söylemler ve icraatlar dışına çıkar`  gibi endişeleriniz mi var?

Ozaman yeniden muhalefete en sert şekilde geçeriz.

Zira bizim vatana bakışımızdaki dünümüz, yarınımızın teminatıdır ve memleket meselesinde ortak akıl vatana en büyük borcumuzdur… Vesselam

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Selçuk DÜZGÜN Arşivi