1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Gazeteci Orhan Karataş'tan Ahmet Davutoğlu'na: Bu kızgınlığınız neden?
Gazeteci Orhan Karataş'tan Ahmet Davutoğlu'na: Bu kızgınlığınız neden?

Gazeteci Orhan Karataş'tan Ahmet Davutoğlu'na: Bu kızgınlığınız neden?

Gazeteci Orhan Karataş Türkgün gazetesindeki köşesinde ' Sayı saymayı da mı bilmiyorsunuz?' başlıklı yazısında Ahmet Davutoğlu'na yüklendi!

A+A-

Orhan Karataş'ın Türkgün'deki yazısının ilgili bölümü şöyle:

SEROK AHMET’TEN YENİ İTİRAF

Bir tirajikomik açıklamada Serak Ahmet’ten geldi. Demirtaş güzellemelerinden, HDP övünmelerinden, Barzani dostluklarından arta kalan zamanlarda da Başbakanlığı dönemiyle ilgili ilginç itiraflarda bulunuyor.

Yaptığı açıklama şu: “2014’te ben Sayın Cumhurbaşkanına baş başa görüşmelerde parlamenter sistem daha uygun dedim. Hatta şunu da teklif ettim kendisine. Parlamenter sisteme geçelim ben kongrede görevi size teslim edeyim, bütün yetkiler sizde olarak başbakanlık yapın. Siz tüm güç elinizde olarak gerçek bir parlamenter sistemin başbakanı olun. Ben de sizin başdanışmanınız olayım.”

KENDİ TEKLİFİNE KENDİSİ KARŞI ÇIKIYOR

Nereden başlayıp neresini düzeltelim?

2014’de zaten parlamenter sistem vardı. Bu durumda parlamenter sistemden parlamenter sisteme nasıl geçilecekti?

Bütün yetkilerin başbakanda toplanmasından kast ettiği, o sistemde Cumhurbaşkanına tanınan yetkilerin kaldırılması olmalı.

İki başlılığın olmadığı, tüm güç elinde gerçek bir parlamenter sistemin başbakanını kabul ediyor, onaylıyor ve teklif ediyorsanız, o halde şimdiki sisteme itirazınızın sebebi nedir? Sizin söylediğiniz zaten yeni hükümet sistemi ile birlikte hayata geçti. Hem de iki başlılık ortadan kaldırılarak, adı konularak, sınırları belirlenerek ve tam bir isabet sağlanarak.

Önce bütün güçleri elinde toplamış bir başbakan öneriyorsunuz, şimdi de çıkmış yeni sistemin Cumhurbaşkanına verdiği yetkileri tartışıyorsunuz. Kendi teklifinize kendiniz karşı çıkıyorsunuz. Hatta daha da ileri giderek, saygısız yakıştırmalarda bulunuyorsunuz. Bu nasıl bir anlayış, nasıl bir kavrayış, nasıl bir tutarsızlıktır?

Bu kızgınlığınızın, saldırılarınızın asıl sebebi sakın, “başdanışmanlık” hesaplarının bozulması olmasın?

Siyasetcafe.com

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.