1. YAZARLAR

  2. Gökhan AKYÜREK

  3. Hasta sıfır ve uzaydan gelen fırtına
Gökhan AKYÜREK

Gökhan AKYÜREK

Yazarın Tüm Yazıları >

Hasta sıfır ve uzaydan gelen fırtına

A+A-

Yine  Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Çin insanlar ile alay etmeye başladı. Dikkat ettiyseniz. Yeni Pekin covid19 medyada sunulmuyor.Ve sunulsa bile insanlar gülüp geçiyor, resmen alay ediyorlar. Çünkü Wuhan’daki covid-19 algı yaptılar. Virüsün önemini yitirdiler. Şimdi de önemsemiyorlar. Tv dekiler bazı kişiler ve programlarda aynı şeyi yapmadı mı zaten? Şimdi çip sanal para falan tutturmuşlar bir  şarkı… Büyük  oyunu göremiyorlar!!! Herkes sanal para, çip diye tutturmuş ama sanal para ve çip diye birşey olmayacak Ve bir çoğu şirket ve yatırımcılar olacak, İflasda oluyorlar Amazon Microsoft Facebook Kar etmiyorlar Amazon deposu yandı Diğer şirketlerin de satışları durdu %20 satış geriledi. Sadece cep telefonları bu arada Bilgisayarlar da var tabletler de var Arabalar da… İnsanları 2020 de tabiri caizse sosyal medyada  ve  tv programları ile  insanlar semeleşmediler mi?Bir şeye  kafa takılacaksa  Tarım, Su ve Virüs ciddiyetidir.

 

Önceki yazılarımı  hatırlayın  Google ilgili yazmış olduklarımı.  Birkaç gün önce yine  google’den açıklamalar geldi; 

‘’Google'dan Pentagona tehdit: Eğer protestoyu durdurmazsanız, dünyayı karanlık yapmaya kalkacağız.’’ ‘’Google'dan ABD senatosuna tehdit: İşinizi doğru yapamıyorsanız, biz devreye gireriz.’’ ‘’Google'dan Trump'a tehdit: Sen ABD başkanı değil, hiç karının başkanı olamazsın, ya istifa et, ya da aptallık yapma!!!’’

Google bu  gücü ve  cesareti nereden buluyor sizce ? 

 

resim-1-009.jpg

 

Filmlerde  2020 ve sonrası  şifreleri verilmiş.  Hasta Sıfır  (Patient Zero 2020)  filmini ele alalım şimdi. Daha önce anlattığım Joker (2019) filminde verilen 28 Ekim 2020 mesajını hatırladınız mı?  Hasta sıfır filminde de Ekim sonu işaret edilmiş ve Cadılar Bayramı!!! Bu birisinin ısırılma tarihi. Yani saldırgan virüsün başlangıç ve yayılma  tarihi. Size daha önce anlattığım  milletin  anlayacağı dille mutasyon yani zombi, Saldırgan agresif hastalar. Joker filminde 28 ekim 2020 mesajı var. Hasta sıfır filminde ise Cadılar bayramı işaret ediliyor  cadılar bayramı  ise 31 ekim’de kutlanır.  Şimdi oturdu mu  parçalar kafanızda. Yani bu tarih öncede bu virüsün olduğunun kanıtıdır. Bariz bir şekilde ekim mesajı verilmiş dikkat ettiyseniz.  Ayrıca Hasta Sıfır filmdeki  bir diğer detay ise  Minnesota detayı.  2 Filmde  Minnesota mesajı verilmiş.  Diğer yazılarımda anlattığım Minnesota nın olduğu film ise Salgın (Contagion 2011) idi. Yani Salgın ve Hasta Sıfır filmleri. Joker ve Hasta  Sıfır filmleri ise Ekim’i işaret etmiş. Ve birçok film ayaklanma demiş. Birçok film aslında  olayları gösteriyor şifreli  ama bölümlere bölünmüş.  Dünya Savaşı Z ( World War Z 2013) salgın filminde ise  ‘’Asya yarımadalarında görülen saldırgan davranışlar.’’ cümlesi ile anlatılmış.

 

resim-3-008.jpg

 

Gelelim Uzaydan Gelen Fırtına (Geostrom 2017)  filmine. Film aynen  şu şekilde başlıyor ‘’ Herkes uyarıldı ama kimse dinlemedi. Sıcaklık arttı, okyanus hareketleri değişti ve buzullar eridi. Buna ağır hava koşulları dediler. Ama "ağır"ın ne olduğunu bilmiyorlardı. 2019 yılında kasırgalar, hortumlar, seller,  kuraklık gezegenimizin üzerine bir yıkım dalgası gelmesine sebep oldu.. Sadece kasabaları ya da sahil şeritlerini kaybetmedik. Tüm şehirleri kaybettik. Doğu Nehri, Alt Manhattan'ı yuttu. Sıcak hava dalgası Madrid'de bir günde iki milyon kişiyi öldürdü. Ama neslimizin tükenmesiyle karşı karşıya kaldığımız o anda bu sorunu tek bir ulusun çözemeyeceği net biçimde anlaşıldı. Tüm dünya bir araya geldi ve karşılık verdik. Başlarında ABD ve Çin'in olduğu 17 ülkenin bilim uzmanları Sadece uluslarının değil, tüm insanlığın temsilcileri olarak. Binlerce uydudan oluşan bir ağla, bu fırtınaları durdurmanın bir yolunu buldular. Yollanan her tedbir, havanın en temel unsurlarını etkiliyordu Isı, basınç ve su  Tümü Uluslararası Uzay İstasyonunca denetleniyordu. Bu uydu ağına teknik bir isim de verdiler. ama biz ona Hollandalı Çocuk diyoruz.’’   Tesadüfe bakarmısınız?  Filmin anlattıkları şeylerin günümüz ile tesadüfleri, Film 2017 de vizyona girmesine rağmen 2019 vurgusu yapılıyor. 2019 yılını hatırlayalım depremler, fırtınalar,  doğa olayları.  2020   yılında ise  aşırı derecede artarak depremler, hortumlar, seller,  doğa olayları  oldu. İşin tuhaf tarafı  birleşmiş milletler 2020 ve sonrası için aşırı doğa olaylarının olacağını duyurmuştu.  Filmde  fırtınaları  durdurmak  için uzaya gönderilen uydular  bilin bakalım  tıpatıp aynısını   kim yaptı. İnternet erişimi diye insanlara lanse edilen.  Şu dört başı mamur Elon Musk’ın  Amerikan uydu şirketi SpaceX’in binlerce uyduluk Starlink projesi.  Esas  felaket  şu ki  bu  uyduların amacı  internetten öte  yapay iklim  olabileceğini  hiç  düşündünüz mü? Korkunç bir durum. Filmdede şehirlere yapay iklim ile saldırılıyor. Filmde sistemin içindeki  virüsden bahsediliyor. Bilerek sisteme konulmuş virüs.  Uydudan sonra ise 3 yıl  sonrası vurgusu yapılmış. Filmde 2019 daki fırtınalardan sonra  inşa edildiği söyleniyor. Starlink uyduları   2019  kasım ayından itibaren  yollanmaya başladı.   Filmdeki tarihler ise örtüşüyor.  3 yıl sonrası göndermesi var. Yani 2022  şifresi verilmiş. Filmde de 2019 da  uydular yollandı.  Elon musk’ın uydularıda 2019 da  yollandı. Hmmm… Tesadüfler  zincirleride  hiç kopmuyor.  Filmde Orlandoya  yollanan bir hortum vardı.  Tesadüf şu  ki 7 Haziran 2020 de Orlandoda enerji hatlarına zarar veren şiddetli bir hortum olmuştu. Filmin sonunda ise ilginç bir cümle var. ‘’ Tek gezegen, tek halk.’’ Açık açık tek dünya düzeni lanse edilmiş.

 

Geçtiğimiz Çarşamba günü Vietnam'ın kuzeyindeki Vinh Phuc eyaletindeki bir fabrikadan bir kasırga koptu; 3 kişiyi ölüp ve 18 kişiyi yaralandı.  Sizcede bu  fırtınalar bu sene aşırı artmadı mı.  Tıpkı filmdeki doğa olayları ve  uyduların  birbirine benzemesi gibi.  Depremlere gelecek olursak  yine bu sene aşırı  deprem oluyor. Bu olanlar  çok büyük olacak depremlerin öncesi  ALLAH tarafından bir uyarı olabilir mi? ALLAH korusun. Şapkamızı önümüze koyalım kendimize bakalım. Kendimizle  muhakeme yapalım. Bu kadar günah çukurunda iken dünya biz o çukurdan ne kadar uzaklaşabiliriz. İçine düşenler nasıl kurtulabilir. Tabi bunların cevapları yaradan vermiş bize Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(Sav) ve KURAN-I KERİMDE!!! Biz  gereken önlemleri alalım. Bilinçlenelim.  Takdir ALLAH’dan. Bana  bir şey olmaz deme. Ama bu kadar depremin  olması hayra halamet değil. Dünya genelinde çok büyük depremlerin uyarısı olabilir. Büyük depremlerderken 8 ve 9 şidetinde depremler olabilir dünyada bu gidişle. İnşaALLAH o günleri görmeyiz. 

 

Yüzyıllık George Washington heykeli Chicago'da tahrip edildi. Kırmızı sprey boyadaki mesajlar: “Köle Sahibi!” - “Beyaz Saray'ı yak” - “Tanrı Amerika'yı korusun” - Polis soruşturuyor. Bu olayı  çağrıştıran bir sahne ise  Batman V Superman: Adaletin Şafağı (Batman v Superman: Dawn of Justice  2016) filminde benzer bir olayın olmuş olmasıydı. 

İnsanları kurtaran  Supermanın heykeline kırmızı  sprey ile ‘’False God’’ yazılması. 

 

 

 

Kesinlikle izleyip  bilgi sahibi olabileceğiniz. Deprem ve fırtına filmleri ile sizlere veda ediyorum. Unutmayın  bazı yapımlar film olmanın çok ötesinde…

Uzaydan Gelen Fırtına ( Geostrom 2017),  Fırtınanın İçinde (Into the Strom 2014),  Yarından Sonra (The Day After Tomorrow 2004), San Andreas Fayı ( San Andreas 2015), Dalga (The Wave 2015), Artı Şok ( Aftershock 2010), Tsunami (Haeundae 2009)  2012 (2010) ve Kıyamet Günü (The Impossible 2012)  

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.