1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İhsan Şenocak'tan şok sözler: Türkçe Kuran okumayın, imanınız sarsılır 
İhsan Şenocak'tan şok sözler: Türkçe Kuran okumayın, imanınız sarsılır 

İhsan Şenocak'tan şok sözler: Türkçe Kuran okumayın, imanınız sarsılır 

"Kur'an'ı meali okumayın imanınız sarsılır" diyen İlahiyatçı İhsan Şenocak bu açıklamasını, Osmanlı, Selçuklu ve Karahanlılara dayandırarak "Kur'an meali kullanmadıkları"na bağladı. 

A+A-

Dinihaber sitesinin haberine göre; İhsan Şenocak'ın, “Çok ilginçtir, Osmanlı da meal yok. Selçuklu’da yok. Müslüman Kürtlerin mealleri yoktu. Neden yoktu… Kendilerince yazdıkları mevlitleri vardı. Ama mealleri yoktu" dediği aktarıldı.

Yaptıkları haber nedeniyle kendilerini mahkemeye verdiğini aktaran dinihaber sitesi İhsan Şenocak'ı Müslümanları aldatan ve tarihimize iftira atan olarak niteledi.

Sitede yayınlanan haberde, bazı tarikatların da İhsan Şenocak için, 'Ben kaç kez şahit oldum. İhsan Kur'an'ı anlamak için tefsir okuyun, diyor' sözlerine şahit oluyoruz" bilgileri aktarıldı. 

İşte İhsan Şenocak'ın Kuran tercümesi hakkındaki açıklaması: 

"HERKESİN KENDİ ÇAPINDA İSLAMI YAŞAYACAK ŞEKİLDE..."

Dinihaber sitesinde yer alan haberde tefsir konusunda şunları iddia etti: "Elbette insan anlamadığı yerler için tefsirlere bakacaktır lakin peygamberimizden sonra 200 yıl boyunca ciddi bir tefsir çalışması olmadığı gibi olan tefsiri de okuyan sınırlı sayıda Müslümanın varlığı göz önüne alındığında "Anlayasınız diye size bu kitabı Arapça indirdik" diyen Allah kitabını herkesin kendi çapında İslamı yaşayacak şekilde anlaşılır kıldığı vakıadır."

'Yanılmadık' diye devam eden haberde, İhsan Şenocak'ın kendilerine gönderdiği tekzibin yayınlanmasını istediği anlatıldı. Haberin devamında, "Dahası "doğru yolun sapık kolları" varmış tarihte ve dinihaber de o kollardan biri imiş. Sapıklığımızı da İmamı Rabbani denen hurafeciden örnekle delillerdirmeye çalışıyor İhsan Şenocak..."

"İMAMI RABBANİ'NİN BİR İSLAM ALİMİ OLMAYIP FETULLAH GÜLEN GİBİ..."

Haberin devamında İmamı Rabbani'nin Fettullah Gülen'le şu şekilde kıyaslandı, "İslam kıyamete kadar baki bir dindir. Kur’an, ayette buyrulduğu gibi korunan bir kitaptır. Dinin kaynağı Kur’an ortada dipdiri bozulmadan dururken Ahmet Sirhindi denen şahıs, “müceddid” denen bir özel din adamı sınıfından bahisle “her yüzyılda bir müceddidin geleceğini” belirtir. Daha kullandığı hadisin gerçek mi uydurma mı olduğundan bile habersiz olan İmamı Rabbani'nin Mektubat’ta geçen uydurma hadislerine dahi baksa İhsan Şenocak, İmamı Rabbani’nin İslam alimi olamayıp Fetulllah Gülen gibi bir din tüccarı olduğunu anlayabilirdi. İşte, İhsan Şenocak'ın millete “alim” diye sunduğu İmamı Rabbani böyle hurafeci bir varlık."

SİYASETCAFE.COM

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum
İlgili Haberler