1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İmamoğlu’nun sürgün yeri, Mezarlıklar müdürlüğü
İmamoğlu’nun sürgün yeri, Mezarlıklar müdürlüğü

İmamoğlu’nun sürgün yeri, Mezarlıklar müdürlüğü

İBB Başkanı İmamoğlu, göreve gelirken kadrolaşma konusunda hassasiyet göstereceğini vurgulamıştı ancak Gıda Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanı Bayram Ali Çakıroğlu ve Halkla İlişkiler Müdürü Atakan Yılmaz'ın da Mezarlıklar Müdürlüğü'ne atadı.

A+A-

"Kimseyi dışarıda bırakmayın, kimseyi ayrıştırmayın. Artık partizanlık bitti, artık liyakat ve ahlak var. Artık hak, hukuk, adalet var."

 

Yukarıdaki sözlerin sahibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu.

İmamoğlu, hem 31 Mart hem de 23 Haziran seçimleri sonrasında buna benzer pek çok mesaj verdi.


31 Mart'tan sonra İstanbul Büyükşehir'de 18 gün başkanlık yapan İmamoğlu, bu süre içerisinde temkinli davrandı, kimseyi görevden almadığı gibi, "ehliyet ve liyakata" göre bir değerlendirme yapıp İBB'yi çalışmak isteyen herkesle birlikte yöneteceğini söyledi.

23 Haziran'dan sonra ikinci kez başkanlık koltuğuna oturan İmamoğlu, işe yönetici değişimiyle başladı.

"Kendi ekibiyle çalışma hakkı" anlayışıyla hareket eden İmamoğlu, İBB'nin genel sekreter, genel sekreter yardımcıları ve daire başkanlarını TAMAMINI değiştirdi.

 

Belediyeye ait 28 şirketin genel müdürleri de istifa ederek ayrıldı. İSKİ ve İETT'nin yöneticileri de bu surede İBB ile ilişkilerini kesmişti zaten.

Dolayısıyla eski yönetim tarafından görevlendirilen üst düzey yöneticilerin neredeyse tamamı ya istifa etti, ya görevden alındı.
Görevden alma operasyonları alt birimlerde devam ediyor

 

independentturkish sitesinden Adem Demir'in haberine göre; Belediyedeki yönetici değişimi daha alt birimlere indi. Artık daire başkanları, müdürler, müdür yardımcıları, şube müdürleri ve şefler, görevden alınıyor.

Fakat işin ilginç tarafı "ehliyet ve liyakata önem vereceği" taahhüdü veren Belediye Başkanı İmamoğlu, şimdi bunun tersini yapmakla suçlanıyor.

Başkan İmamoğlu'nun, 25 yıldır kitapla uğraşan Atatürk Kitaplığı Müdürü Ramazan Minder'in ardından çalışmak istemediği bazı kişileri daha Mezarlıklar Müdürlüğü'ne gönderdiği ortaya çıktı.

 

Kim nereye gönderildi?

 

Independent Türkçe'nin edindiği bilgilere göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanı görevden alınarak Anadolu Yakası Mezarlıklar Müdürlüğü'ne "düz memur" olarak gönderildi.

Halka İlişkiler Müdürü Atakan Yılmaz, kadrosuna bakılmaksızın Mezarlıklar Müdürlüğü'ne sürülmüş durumda. Yılmaz da tıpkı diğerleri gibi bundan sonra "düz memur" olarak çalışacak.

Yılmaz'ın yardımcısı yani eski Halklar İlişkiler Müdür Yardımcısı Melih Ergünsöz'ün de buradaki görevine son verildi. Beylikdüzü ilçesinde ikamet eden Ergünsöz, Kartal'daki Yol Bakım Müdürlüğü'ne "düz memur" olarak görevlendirildi. Yol Bakım Müdürlüğü'nün Avrupa Yakası'nda birimleri olmasına rağmen Ergünsöz, haftanın beş günü Beylikdüzü'nden Kartal'a gidip gelecek.

Raylı Sistemler Daire Başkanı Turgay Gökdemir, görevden alınarak aynı birimde "mühendis" yapıldı.

Akıllı Şehirler Müdürü Mustafa Akyüz, Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne "mühendis" olarak görevlendirildi.

 

İlgili haberler; 
linklik-1.JPGlinklik-2.JPG

 

Siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum