1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İş Bankası çalışanlarının sandık görevlisi olduğunu açıkladı
İş Bankası çalışanlarının sandık görevlisi olduğunu açıkladı

İş Bankası çalışanlarının sandık görevlisi olduğunu açıkladı

Seçimlerde memur dışında sandık başkan ve üyelerinin devlet memuru dışında kişilerin yer alınma iddiası üzerine bir açıklama yapan İş Bankası personellerinin görev alması yetkisinin seçim kurulları olduğunu açıklandı.

A+A-

AK Parti'nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, İş Bankası çalışanlarının sandık kurulu üyesi olarak görevlendirilmesini seçim hilesine alet edildiğine dair açıklama yapmıştı. 

İş Bankası Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Bankamızın bu süreçlere herhangi bir dahil bulunmamakta olup, seçimlerde çalışanlarımızın görev almasına yönelik bankamızca bir talepte bulunulmamaktadır" denildi. 

"GÖREV VERİLEN KİŞİLER İL SEÇİM KURULUNCA BELİRLENİR"

İş Bankası'nın açıklamasında; sandık kurullarında görev verilen kişilerin İl Seçim Kurullarınca belirlendiği hatırlatılarak şunlar kaydedildi, "Bankamızın bu süreçlere herhangi bir dahil bulunmamakta olup, seçimlerde çalışanlarımızın görev almasına yönelik bankamızca bir talepte bulunulmamaktadır. Bu görevlendirmeler 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine özgü olmayıp, uzun yıllardır yapılan tüm seçimlerde benzeri görevlendirmeler muhtelif ilçe Seçim Kurullarınca yapılmıştır." denildi. 

AK PARTİLİ ÖZEL 'VAY VAY VAY' DİYE DUYURMUŞTU 

AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel, İstanbul’daki seçim itirazlarına ilişkin yaptığı açıklamada,”Vay , vay, vay CHP'nin hissedarı olduğu İş Bankası çalışanları yoğun bir şekilde bir ilçe seçim kurulu tarafından kamu görevlisi olmadıkları halde resmi sandık başkanı ve üyesi olarak atanmış. Bu açıkça seçim yolsuzluğudur” diye açıklama yapmıştı. 

"BANKAMIZCA BİR TALEPTE BULUNULMAMAKTADIR"

İş Bankası resmi twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde: “Seçimlerde görevlendirmeler, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun gereği ilçe Seçim Kurulları tarafından yapılmaktadır. İlçe Seçim Kurulları, sandık kurullarında görev vereceği bankamız çalışanlarını, kişi bazında re’sen seçmektedirler. Çalışanlarımızın seçimlerde görevlendirilip görevlendirilmeyeceği, nerede ve nasıl görevlendirileceği konuları tamamen İlçe Seçim Kurullarının yetki ve sorumluluğundadır. Bankamızın bu süreçlere herhangi bir dahil bulunmamakta olup, seçimlerde çalışanlarımızın görev almasına yönelik bankamızca bir talepte bulunulmamaktadır.”

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler