1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. İslamcı yazar da itiraf etti: Arap dünyası bitti!
İslamcı yazar da itiraf etti: Arap dünyası bitti!

İslamcı yazar da itiraf etti: Arap dünyası bitti!

'Irkçı ve faşist İsrail’in korkunç savaş makinesine karşı, yumruk ve taşlarla kahramanca mücadele veren Filistin halkının milyonda biri kadar dahi kolunu oynatmayan, 22 tane Arap devleti olsa ne olur olmasa ne...'

A+A-

Artık her yönüyle küçük bir Hitler’e dönüşen, insan kasabı Netanyahu  tam gaz Filistinli katliamına devam ederken, Türkiye'de Arap dünyasına yakın ve İslamcı ideolojiye sahip yazarlar da birer birer tepkilerini gösteriyorlar.

'Arap dünyası'na tepki gösteren bu tür yazarlardan biri olan ve "Neredeyse bütün küresel güçler, Siyonist İsrail’in arkasına dizilmiş vaziyette. Irkçı ve faşist İsrail güçleri, Filistin halkının üzerine ha bire ölüm yağdırıyor. Bu küresel güçler ise, Filistin halkına sadece pişkin bir eda ile nasihat veriyor…" diye yazan  İsmail Kapan Türkiye gazetesindeki köşesinde, Arap dünyasının bittiğini itiraf etti.

Kapan şunları yazdı: "Şayet Filistinlilerin sadece yumruk ve taşlarla verdiği şanlı mücadelenin milyonda biri kadar, Arap dünyasının katkısı olsaydı, bugün manzara çok daha başka olurdu. İşte bu noktada yani 22 tane Arap devletinin zerre miktarı faydasının görülemediği bir iklimde, Arap dünyasının siyasi varlığından bahsetmek ne derece anlamlı olur ki! Kısacası böyle bir Arap dünyası olsa ne olur olmasa ne olur... Onlar birbiriyle didişsin! S. Arabistan Yemen’de güç savaşı versin. İran destekli Husilere karşı, Birleşik Arap Emirliklerinin de yardımıyla, Sudan’dan paralı askerler devşirsin. Benzer bir tavrı da, Mısır Libya’da devam ettirsin. Suriye ve Irak’ın hâli meydanda… Lübnan deseniz açlıktan kırılıyor. Fakat nedense hem Lübnan’da hem Yemen’de İran’ın borusu daha çok ötüyor. Körfez Ülkeleri denilen petrol zengini devletlerin paracıkları da, Batı'nın silah üreticisi firmalarını kalkındırıyor. Ve bu kepazelik hiç değişmeden on yıllardır devam ediyor. Filistin halkından bir ekmek parasını esirgeyen zengin Arap devletleri, şimdi topluca İsrail’in kapısında esas duruşta!.. Güya normalleşme adına! İbrahim Anlaşması'yla kendi iplerini bizzat İsrail’in eline verdiler. Bundan sonra Filistin davası adına tek kelime etmeleri mümkün değil. Diyeceksiniz ki eskiden neydi ki şimdi ne olsun! Doğrudur. .. Neticede 1,7 milyarlık İslâm âlemi paramparça... Ve Filistin, Keşmir, Arakan, Uygur Müslümanları da kan ağlıyor kan!.. Bir asır oluyor ki, bayramları hiç yaşayamadılar. Dua ve niyazımız odur ki, bu kardeşlerimiz de bir gün hakikaten bayram etsinler. Bu temenni ile nice bayramlara inşallah..."

Siyasetcafe.com

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.