1. YAZARLAR

  2. Gökhan AKYÜREK

  3. İsrail’in Yakınlaşması Görüldüğü gibi değil
Gökhan AKYÜREK

Gökhan AKYÜREK

Yazarın Tüm Yazıları >

İsrail’in Yakınlaşması Görüldüğü gibi değil

A+A-

Geçtiğimiz günlerde İsrail’in twitter hesabı bir yazı yazdı. 'Türkiye ile olan diplomatik ilişkilerimizle gurur duyuyoruz. Gelecekte bağlarımızın daha da güçleneceğini umuyoruz. Tümümüze sevgi göndermek #Turkish takipçiler!’’

 

resim1-010.jpg

 

Ardından İsrail’de, Türkiye-İsrail ortak bayrakları yayınlanmaya başladı. Dostluk  havası esiyor. İsrail mecbur kaldı yakınlaştı diyenler oldu. İsrail bu bölgede güçlü kalmak isteyen diyenler de oldu. Bu işin içinde elbette bit yeniğinin olduğu aşikar.

Türkiye ile birlikte olacaklar illuminatiye karşı çıkmak için ve Türkiye yardım edebilir Trump’a ama aslında buda bir oyun yani. İsrail Türkiyeyi işgal etmek için plan kurmuş. Planı ise bu.

Gelecekte bağlarımızın daha da güçleneceğini umuyoruz ki bence güçlenecek Türkiye ile birlikte hareket edecek ve Türkiye zor duruma düşecek sonra Türkler birleşecek İsraile karşı çıkacak veya İsrail ile yolları ayrılacak. Yani bizi  zor duruma düşürecekler ama bu zor durumda  ise Türklerin birleşmesi olacak.

Bir şekilde Türkler önceki yazılarımda anlattığım gibi birleşecek bir şekilde. İsrail ile olan yakınlaşma ve İsrailin planlarından zor duruma düşmemizden sonra Türklerin yani Türk devletlerinin birleşmesi Bu olaylar ile olabilir. Tabiki İngiltere’nin planı bu durumda suya düşecek.

Çünkü İsrail’i destekleyip Türkiye işgal planları var. Elbette bu iç savaşlar ile yani ülkeyi karıştırıp algılar ile  iç savaş çıkarmak ve  NATO müdahalesi ile   ülkeyi eyaletlere bölüp parçalamak!!! Bu planları zaten  uzun zamandır var 15 Temmuzda bir nevi planları buydu.

06 Nisan 2020 'Coronavirüs savaşları ve Türkiye'de darbe planları' başlıklı yazımda darbeyi belirmiştim.

Tabiiki bu askeri darbe değil  halkı sokağa döküp iç savaşlar ile darbe yapmak. Yani Tv’de hem sağ hem sol belli kesimin algılar ile nefret kusup insanları kutuplaştırma çabaları boşuna değil. Tabiki bu durumda devletin kurumlarına da algı yapıp isyana teşvik etmeye çalışan Türkiye’deki piyonlar var.

Bu oyunlara gelmeyin  okuyun araştırın birlik olma vakti bu zamanlar. Bizden görünüpte hainlerin uşakların ve provakatörlerin olduğunu unutmayalım.

 

resim2-009.jpg

 

Ne bu acele, ne bu ısrar  Erzurumspor, Sancaktepe, Beşiktaş CORONA  Virüs testi pozitif çıkan futbolcular var. Oynatma bir süre Ağutstos Eylülde oynat virüs kontrol altına alınsın demi  futbol federasyonu başkanı amacın ney? İnsan sağlığı önemli şu anda futbol en son yapılacak şey.

Bazı iptal edilen ligler oldu  dünyada Hollanda ligi gibi Belçika ligi gibi. Ayrıca Basketbol federasyon başkanı Hidayet Türkoğlu  basketbol liglerini iptal etti.

‘’Alın kupanız sizin olsun insan sağlığından önemli mi?’’ diyenlerin şimdi sesi çıkmıyor? Futbol Liglerini Haziranda bu kadar erken oynatmak  BÜYÜK HATA olur!!!

Yetkililerin  bunu engellemesi gerekir. Çünkü federasyon başkanı ısrarla oynatacam diyor. Ne bu ısrar ve acelen? Yayılmasından korkmuyormusunuz? 

Ayrıca dış Turizm açılacak söylentileri var doğru ise büyük hata. THY  yurt dışı uçuşlarını açacakmış  yapmayın etmeyin 2. Dalga gelecek. Virüs mutasyona uğruyor sürekli yeni yeni belirtileri çıkıyor  Çin’de ise 2. Dalga başladı karantinaya alınan şehirler var hala, bunu anlatmaktan  dilimde tüy bitti.

Şu zamana kadar iyi götürülen  sağlık bakanlığının emeklerini boşa harcamayın. Abd, İngiltere,Rusya, Nijerya vakalar yükseliyor Zaten hava yolları ile ülkemize girmedi mi bu virüs. Hava yolları ile dünyaya yayılmadı mı? Oradan gelenler. Yurt dışına gidip  keyif çatmak için gezenlerden  zenginlerden bulaşmadı mı ülkemize.

Dış hatlar kesinlikle dünyada virüs kontrol edilene kadar açılmamalıdır. Ve şehir giriş çıkışları büyük şehirlerin de açılmamalıdır. Yoksa büyük şehirdekiler yazlık bölgelere gelecek ve iyice hastalığın yayılmasına sebeb olabilirler!!! Yüksek bir ihtimal bu.

Ayrıca sesimi duyan bir yetkili var ise şu marketleri denetleyin lütfen. Bazı marketler zincirleri ürünlere zam yapıyor çaktırmadan, bunları denetleyecek görecek bir yetkili yokmu? Bu duruma bir el atın lütfen rica ediyorum.


resim-3-005.jpg

 

Son günlerin malum konusu su  savaşları!!! Marttaki yazılarımda bunları yazmıştım. Su ve gıda savaşlarını. Sizlere iki film önereceğim bunları izlemenizde fayda var belki bir sonraki yazımda detaylı gireceğim. Ve Ayasofya açılsın seslerinin perde arkasını detaylı anlatacağım.

Mad Max Öfkeli Yollar (Mad Max: Fury Road 2015) ve The Book of Eli (2010) filmlerini kesinlikle izlemenizi öneririm bu konular hakkında bakış açınız genişleyebilir. Ayrıca Mad Max’in Mel Gibson’un oynadığı 1979, 1981 yıllarındaki seriye de göz atmak isteyebilirsiniz. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.