1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Kenan Sofuoğlu ve Siyasete espri katmak
Kenan Sofuoğlu ve Siyasete espri katmak

Kenan Sofuoğlu ve Siyasete espri katmak

Meclise Lamborghini aracıyla giden, bastırdığı kartvizitine 'senatör' yazdıran AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun geçtiğimiz gün paylaştığı fotoğrafıyla olay olmuştu.

A+A-

Siyasetcafe yazarı ve İmtiyaz sahibi Mürteza Öztürk, 'Kenan Sofuoğlu ve Siyasete espri katmak' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Öztürk yazısında, Meclise Lamborghini aracıyla giden,bastırdığı kartvizitine 'senatör' yazdıran AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun geçtiğimiz gün paylaştığı olay fotoğrafını eleştirdi.

İşte o yazı;

Gazi Meclis’in renkli ve esprili vekili Kenan Sofuoğlu bu defa paylaştığı bir resim ile gündeme geldi.

“Emirerleri”nin esas duruştaki pozlarını iftiharla resmetmiş ve bizlerle paylaşmış…

Kenan Sofuoğlu Milletin vekili olduğu ve Millet yararına bir şeyler yapmak için Meclis’te bulunduğunu pek hatırlamıyor galiba.Çünkü gündeme geldiği konular öyle Millet yararına yaptığı işler falan değil.Bir bakıyorsun Meclis’in kapısına Lamborghini arabasını çekmiş gazetecilere poz veriyor.

Bir bakıyorsun “Senatör” diye kartvizit bastırmış… Son olarak da Emirerleri'ni esas duruş vaziyetinde paylaşmış Paşa gibi. Tabi bizim Vekillerimizde böyle özellikler olmadığı için hemen boy boy fotoğraflarla basında gündem oluyor.

***

Güneydoğu illerinin birinin bir kadrolu Milletvekili yıllarca Meclis’te görev yapmış.Birkaç dönem Milletvekilliği yapan bu vekilimiz bir defa bile söz alıp her hangi bir konuda konuşmamış.Günlerden bir gün elini kaldırmış ve Meclis Başkanından söz istemiş.

Anında bütün gözler o Vekile çevrilmiş.Yıllardır hiç konuşmayan vekil bir şeyler diyecek ya, Bütün Meclis pür dikkat ne diyeceğini merakla beklerken Başkan “Buyurun” diyerek söz vermiş.Milletvekili ayağa kalkmış, ceketinin düğmelerini iliklemiş; “Sayın Başkan; Hava çok sıcak, biraz camı açabilir miyiz?” demiş.

 

***

Resmin ne kadar çirkin olduğu, Millet'in huzuruna o poz ile  çıkmanın da ne kadar saygısız bir davranış olduğu konularına girmiyorum, Ve bu davranışın altında yatan sebepleri de irdelemiyorum. Ancak;Hafızalarda Lamborghini araban, Senatör kartvizitin ve Emirerlerin ile kalmak çok da övünülecek bir şey değil Sayın Milletvekili.

senator-siyasetcafe.jpg

O paylaştığın fotoğraftan anladığımız; Boş boş oturduğun Meclis’teki odanızda can sıkıntısından Makara yapacak espriler üretmekle meşgul olduğunuz. Espri insan hayatında tabii ki olmalı. Ancak siz Meclis’e komedyen kadrosundan girmediniz. Siyasete biraz da icraat, ciddiyet katsanız nasıl olur? Vatandaş sizden espri üretmeyi değil işgal ettiğiniz makamın hakkını vermenizi bekler.

***

TBMM’nin İnternet sitesinde Milletvekillerinin sayfasının olduğu adreste sizin sayfanıza baktım.11 Başlık altında toplanan “Yasama Faaliyetleri” bölümünde sizin bir kanun teklifinde imzanız (ki bu imzaları bütün vekiller atar.)Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonuna seçilmenizden dolayı yaptığınız kısa bir konuşma,Bir de Bütçe görüşmelerinde yaptığınız bir konuşma var.2 konuşmanız var, bunlar da bütün Milletvekillerinin yaptığı rutin konuşmalar.

Yani sayfanız boş Sayın Milletvekili.İnanın bu Milletin espri üreten vekillerden çok, sıkıntılarına çare bulacak, dertlerine derman olacak vekillere daha çok ihtiyacı var.Umarım bu eleştirileri dikkate alır, Türk Sporu için faydalı hizmetlerde bulunursunuz.

Zira siz sporcu kimliğiniz ile Meclis’e girdiniz…

Mürteza Öztürk

SİYASETCAFE.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.