1. YAZARLAR

  2. Av. Mehmet YAMAN

  3. Kıbrıs'taki tehlikeli gelişmelere dikkat!..
Av. Mehmet YAMAN

Av. Mehmet YAMAN

Av. Mehmet Yaman
Yazarın Tüm Yazıları >

Kıbrıs'taki tehlikeli gelişmelere dikkat!..

A+A-


KIBRIS’TA UZUNCA YILLARDIR CİDDİ BİR İNANÇ VE KÜLTÜR KAYBI YAŞIYORKEN, BU KEZ DE, K.KIBRIS ANAYASA MAHKEMESİ, KURAN KURSLARININ, LAİKLİĞE AYKIRI OLDUĞU GEREKÇESİYLE, KAPATILMASINA KARAR VERDİ VE MAALESEF KAPATILDI.
 

Kıbrıs Rum kesimi, tüm kurumlarında ve okullarında, harıl harıl hristiyanlık eğitimi ve reklamı yapıyorken, bizim tarafta bu, Kıbrıs’ımız açısından çok kaybettirici, yanlış ve özel kastları hatırlatan bir karar ve uygulamadır.
 

Kıbrıs’ımızı çok uzun yıllardır, inanç ve milli değerlerimizden kopararak, özellikle İngiliz siyaseti ve kültürünün de etkinliğiyle, haçlı batının kölesi haline getirmeye çalışan, dış ve iç ihanet şebekeleri, uzunca bir mesafe kaydettiler. 
 

Rum kesimi, militan hrıstiyanlık çalışmalarını yoğun bir halde, ciddi bir baskı olarak güneyde sürdürürken, bizimkilerin inançsız ve kültüründen kopmuş bir sürü toplumu haline getirme politikasına hizmet eder tavır sergilemeye devam edilmesi, üzerinde ciddiyetle durulacak, acil tedbirlerin alınması gerekli önemli bir konu olarak önümüzde üzücü konumunu devam ettirmektedir.
 

Kıbrıs yönetimimiz ve Türkiyemiz, birlikte üretecekleri projeyle, bu tehlikeli kayıplara son vermek için, bir an önce yasal ve kültürel bazda, çok ciddi tedbirleri, vakit kaybetmeden almalıdır. Aksi halde, yakın gelecekte karşılaşacağımız bir kaybın ciddi ayak sesleri, giderek artacak ve bizi pişmanlıklara giriftar edecektir.
 

Kıbrısımız ve ülkemizin yöneticileri ile halkımız, el birliğiyle Kıbrıs'ı güçlendirme ve bağımsız bir devlet haline getirme savaşında hep beraber, tarihi görevlerimizin başına, lütfen!..


   Saygılar!..
   16.4.2021
   Mehmet Yaman
   Araştırmacı-Hukukçu

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.