1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kurucu üye Merrin Hasipoğlu, 'İYİ Parti ilkesiz bir parti oldu' dedi ve istifa etti
Kurucu üye Merrin Hasipoğlu, 'İYİ Parti ilkesiz bir parti oldu' dedi ve istifa etti

Kurucu üye Merrin Hasipoğlu, 'İYİ Parti ilkesiz bir parti oldu' dedi ve istifa etti

İyi Parti kurucu üyesi Merrin Hasipoğlu parti üyeliğinden istifa etti. İlk günden beri Akşener ile birlikte olan Hasipoğlu yaptığı açıklamada Parti’ye ve Akşener’e ağır eleştirilerde bulundu

A+A-

MHP’de demokrasi olmadığını iddia ederek bir kongre süreci başlatan ve sonunda ihraç edilerek MHP’den atılan Meral Akşener’in partisinde yaprak dökümü devam ediyor.

Bu defa da başından beri Akşener ile birlikte olan kurucu üye Merrin Hasipoğlu istifa etti. Hasipoğlu İyi Parti’ye ağır eleştirilerde bulunarak istifasını resmen bildirdi.

MHP’de 2 defa Milletvekili aday adayı olan Merrin Hasipoğlu “Türkiye’deki muhalefet boşluğunu dolduracağına inandığını” umarak Akşener ile birlikte yola çıktığını söyledi.

Siyasetcafe’ye İyi Parti’den neden ayrıldığını anlatan Hasipoğlu;

İyi Parti’nin Ülkücülerin demokrasi mücadelesi sonucunda kurulan bir parti olduğunu ancak, “İyi Parti’de Ülkücülerin yok sayıldığını ve muhatap alınmadığını” belirttiği Hasipoğlu İyi Parti’nin ilkesiz ve ruhsuz bir parti olduğunu anlatarak;

“Merkez parti iddiasıyla kurulmuş, ilkesiz ve ruhsuz bir parti olmuştur. Yola çıktığımızda sürekli vefa ve istişareden bahseden Genel Başkan bunları hayata geçirmemiştir.” İfadelerini kullandı.

Kurucu üyesi olduğu İyi Partiden istifa eden Merrin Hasipoğlu’nun siyasetcafe’ye yaptığı açıklamanın tamamı şöyle;

İYİ Parti’nin kuruluşuna giden süreçte Türkiye’deki muhalefet boşluğunu doldurabileceği umuduyla sayın Meral Akşener öncülüğünde başlatılan hareketin içinde yer almam, bu umuda katkıda bulunabilmek içindi.

Ancak İYİ Parti’nin kuruluşundan bugüne değin geçen zamanda, sayın Genel Başkanın ve Genel Merkez yöneticilerinin siyaset yapmada sergiledikleri uygulamalar; bırakınız Türk toplumunu kucaklamayı, kendi partililerini bile sarmalayamamış, aralarında ayrıştırmıştır.

İYİ Parti Ülkücülerin demokrasi mücadelesi sonucunda kurulmuş bir partidir, lakin gelinen noktada Ülkücülerin sadece bedel isteyen insanlarmış gibi gösterilmesi kabul edilemez. Ülkücüler yok sayılmış ve muhatap alınmamıştır. Siyasi ve ahlaki zafiyetleri olanlar ne yazık ki baş tacı edilmiştir.

Karşı çıkıp, mücadele ettiğimiz ne varsa burada daha kötüsüyle karşılaştık. Kadın hareketi diye yola çıkılmış fakat kadınlara değer verilmemiştir. Göreve getirilen liyakatsiz insanların bizlere; kendisi ile yola çıkanlara, küfür ve hakaret etmelerine göz yumulmuştur. Merkez parti iddiasıyla kurulmuş, ilkesiz ve ruhsuz bir parti olmuştur. Yola çıktığımızda sürekli vefa ve istişareden bahseden Genel Başkan bunları hayata geçirmemiştir.

Lider odaklı partilerin düştüğü hataya düşülmüş; parti organlarının ve partililerin iradeleri, liderin iradesine tahvil edilmiştir. Bu sonuç liderin dar ufkuna hapsolunca da kaçınılmaz olarak başarısızlık getirmiştir. Tek adam (insan) yönetiminin demokrasilerde yeşertebileceği hiçbir umut olamayacağından, sevincini ve beklentilerini boşa çıkardığımız Türk seçmeninden özür dileyerek kurucusu bulunduğum İYİ Parti’den istifa ediyorum.

Saygılarımla.

Merrin Hasipoğlu

-İYİ Parti kurucusu-

SİYASETCAFE.COM

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler