Gökhan AKYÜREK

Gökhan AKYÜREK

Mehdi Oyunları

Mehdi Oyunları

Her sektörde olduğu gibi bu konunun da  tüccarları, çıkarcıları, cahilleri, prim yapmaya çalışanları doğruyu bildiği halde kasıtlı olarak aldığı emirlerle gerçekleri saptıran  bir sürü piyonlar.

Çok bilgi kirliği olan Mehdilik ayrıca saptırılmaya çok çalışılan bir mevzu.  Bir kesimin rehavete kapılıp Mehdi bizi kurtaracak diye beklemesi bir şey yapmayıp uyutulması  ve uyuşturulması, öbür tarafında Mehdi yok insanlar uyutuluyor diye onlarda bir şey yapmadan kendi kendilerini uyutması gibi.

Fırsatçılar ve din tüccarları  bitmiyor ki. Dünya bile ne olduğunu anlamamışken, ülkemizdeki CORONA fırsatçıları hemen kitaplar yazdılar!!!

O kadar kalınlıkta yazdığınız kitaplar ne kadar gerçekçi bilgi ve veriler olabilir ki? Virüsün çıktığı yer belli, deneyler belli, Abd-Çin 2015 de birlikte yaptıkları deneyler belli, hepsini toplasan 30 sayfayı aşmaz zaten.

Sağdan soldan haberleri bile girseniz ne kadar gerçekçi bir kitap olabilir ki? Fırsatçılar bitmiyor ki ülkemizde, CORONA fırsatı ile kitap yazıp cukka yapanlar, Ramazanda yüksek paralar ile Tv’lere çıkıp her müslümanın bilmesi gereken şeyleri anlatan din tüccarları ve tabi ki Atatürk tüccarları ülkemizde  bunlar bitmez.

Biz okuyup gelişmezsek kendimiz öğrenmezsek daha çoook bunlar cukka yapar.

Mehdilik konusuna gelecek olursak… kendi kendini Mehdi ilan eden sahtekarlar, kendi kendini peygamber ilan eden soytarılar, kendini alim sanan tüccarları bir kanara bırakın. Akıllı adam zaten bunlara inanmaz ayetler ve hadisler sabitken.

Evet bu konu hakkın da   Mehdi gelecek diye uyutulan Müslümanlar var doğru. Bizim düşmanımız bizi bizden iyi biliyor ki; içimizdeki, dinimizdeki değerleri, olacakları bize karşı iyi kullanıyor.Bunlardan bir tanesi ise Mehdilik!!!

Şu zamanda kurtarıcımız gelsin, bizi kurtarsın diyenler yok mu  Mehdi nerdesin diye?  Bende soruyorum Müslümanlar şu an  daha komşumuzdan haberimiz yok başına bir şey gelse umurumuz değil daha kendimize faydamız yok.

Dünyadaki zulme uğrayan Müslümanlara sesimiz çıkıyor mu? Arakani Hindistan, Uygur Türkleri, Filistin, Irak, Suriye? Herkes önce kendine baksın silkelensin!!! 


resim-1-006.jpg

Mehdilik bir makamdır.‘’Hidayete erdirilen ya da hidayete vesile olan’’ demektir. Yani yol göstericidir. Bir peygamber değildir. Deccal’in fiziki yani şahıs olarak geleceği hadislerde belli. Siz bakmayın Deccaliyet sistemi diyenlere. Tamam sistemi var, olabilir ama sen ne yapıyorsun ne kadar okuyup araştırıp ilim öğreniyorsun ki?

Peygamber efendimiz şöyle buyurmuştur ''‘’Sizin adınıza Deccal’den başka şeylerden daha çok korkuyorum…’’(1812. Nevvâs)  İmanlı kuvvetli kimselerin Deccal’in büyük bir tehlike ve sıkıntı oluşturmayacağını belirtmiştir. Yani ilk emri OKU olan dinimizin emrini yerine getirirsek kuran sünnetlere bağlı olursak bir şey olmaz. 

Peygamber Efendimiz (S.a.v.) şöyle demiştir. ‘’ Mehdi benim neslimdendir. Fatıma’nın evladından olacak! ( Ebu Davud. Mehdi 1-4284, İbni Mace, Fiten, 34)  

‘’Mehdi benim neslimdendir; alnı genişi burnu incedir. Dünya Zulüm ve haksızlıkla dolduğu gibi,  o adaletle dolduracak ve 7 sene hüküm sürecektir.’’ (Ebu Davus, Mehdi, 1/4286)

'Bütün peygamberler, ümmetlerini yalancı ve kör Deccal’in tehlikesine karşı uyarmıştır. Şunu bilin ki, onun bir gözü kördür; ama sizin aziz ve celil olan Rabbiniz tek gözlü değildir.  Deccalin 2 gözünün arasında kafir (ke-fe-re) diye yazılmıştır.’’  (Buhari, Fiten 26, Tevhid 17; Müslüm, Fiten 1010, İman 274)

‘’Onun bu gözü, üzüm salkımından dışarı fırlamış üzüm tanesi gibidir. ‘’(Buhari Fiten 26, Tevhid 17; Müslim, iman 174)

'Kehf suresi’nin baş tarafından 10 ayet ezberleyen kimse Deccal’den korunur.’’ (Müslüm, Müsafirin,275; Ebü Davud Melahim,14)

Daha bir sürü hadis ile anlatabilirim ama bunları yeterli buluyorum, olayı idrak etmeniz açınızdan.  Hz. İsa aleyhisselama gelecek olursak…

ALLAH C.C. hazretleri ayet-i kerimde şöyle buyurur.

‘’Ve ‘’ALLAH’ın elçisi Meryem oğlu İsa’yı öldürdük’’ demeleri yüzünden İisrailoğulları’nı lanetledik.) Halbuki onu ne öldürdüler nede astılar. Fakat (öldürdükleri) onlara İsa gibi gösterildi. Onun hakkında ihtilafa düşenler, bundan dolayı tam bir kararsızlık içindedirler. Bu hususta zanna uymak dışında hiçbir(sağlam) bilgileri yoktur ve kesinlikle onu öldürmediler. Bilakis ALLAH onu (İsa’yı) kendi nezdinde kaldırmıştır. ALLAH izzet ve hikmet sahibidir.’’ (Nisa 157 – 158)

Peygamber Efendimiz(Sav) şöyle buyurmuştur. ‘’ Nefsim kudret elinde olan ALLAH’a yemin ederim ki, Meryem oğlu İsa’nın adalet sahibi olarak inmesi yakındır. O inecek, haçı kıracak (Hristiyanlığın hükümsüz olduğunu ilan edecek). Domuzu öldürecek, cizyeyi kaldıracak. O zaman mal o kadar çoğalacak ki kendisine verilmek istenen (sadaka ya da zekat)  kimse onu kabul etmeyecek.’’ (Buhari, Büyü 102, Mezalim 31, Enbiya 49, Müslim, İman 242, 243, 247,Hac 216, Fiten 34,39,110)

‘’ Ümmetimden bir grup, hak için muzaffer şekilde mücadeleye kıyamet gününe kadar devam edilecektir. O zaman Meryem oğlu İsa da iner’’ Müslümanların idarecisi: ‘’Gel bize namaz kıldır!’’ der.  Fakat İsa Aleyselam: ‘’Hayır’’ der ‘’ ALLAH’ın bu ümmete bir ikram olarak siz birbirinize emirsiniz!’’(buyurur) (Müslim, İman, 247)

 

resim-2-010.jpg

 

Hazreti İsa aleyhisselamın yeryüzüne ineceğine ve İslami hükümleri tatbik edeceğine dair birçok belge ve hadis-i şerif bulunmaktadır. Hz İsa aleyhisselama gelecek gösterildiği için (peygamberlere gösterilmiştir gelecekte olanlar) Hz. Muhammed (Sav)  efendimize ümmet olmak için dua etmiştir.

Bu yüzden peygamber olarak değil Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (Sav) getirdiği dini yaşayan ve tatbik eden ‘’ adil bir hakem‘’ sıfatıyla yeryüzüne inecektir.

Yani Hz Mehdinin yardımcısı olacaktır. Hz mehdi ise Müslümanların komutanı, öncüsü, başı olacaktır. Şu anda malum Müslümanların bir başı yok peygamber efendimiz bunları olacağını bildiği için bu uyarıları bizlere yaptı.Öncellikle Deccal fiziki olarak çıkmadan. Hz Mehdi ve Hz İsa aleyhisselam zuhur etmeyecektir. Peygamber efendimiz gerekeli uyarlıları yapmış.

İmanlı insanların bu durumda korkmamalarını söylemiştir. Önemli olan biziz burada. Mehdi, Hz. İsa, Deccal ne zaman çıkacak? veya cıktılar mı? Algılarını bir kenara bırakıp kendimize bakalım. Biz ne kadar hazırız? İlim olarak kendimiz ne kadar yeterliyiz.

Tamam çıktı  Hz Mehdi - Deccal savaşına hazır mıyız?  Hz Mehdi ordusuna layık mıyız? Yani O günler bizlere nasip olursa yapacağımız şey belli, olacaklar belli, bütün her şeyi Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (Sav) bize Deccal’in ortaya çıkması durumunda ondan korunma, ilaç ve şifrelerini vermiştir. Yani suni gündemlerle psikolojik, bilinç altı ve ters algılara gelmeyip. Mehdi makamını itibarsızlaştırma algısına ve oyunlarına aldanmamalıyız. Hem de Mehdi gelecek bizi kurtaracak diye bekleyip gevşememeliyiz. Bol bol okuyun, araştırın, hazırlıklı olun.

O gün nasip olur, hazırlıklı olup ilim, iman, bilim, psikolojik yönlerden geliştirirsek kendimizi hiçbir şey olmaz ALLAH’ın izni ile. Önce kendimize bakalım  ÇÖZÜM bizde yani. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Gökhan AKYÜREK Arşivi