Menzil'e terminal ihalesi! Tarikattan devlete

Menzil'e terminal ihalesi! Tarikattan devlete

Menzil Köyü için yapılan terminalin ihale ilanı gündeme geldi. İhale tutanağında yer alan ifadeler dikkat çekti. İşte detaylar;

Adıyaman’ın Kahta İlçesi’ne bağlı Menzil Köyü…

1970’li yıllarda tanınmaya başlandı. Alkol bağımlıları, alışkanlıklarından kurtulmak için Menzil’e gidiyor “Şeyh” dedikleri Muhammed Raşit Erol’un okuyup-üflemesinden ve onun verdiği çorbayı içmelerinden sonra bu alışkanlıklarından kurtuldukları söyleniyordu.

Erol'un vefatından sonra yerini Fevzeddin Erol aldı. Erol'un özellikle Sağlık Bakanlığı bürokrasisi ve halelerinde etkili olduğu da belirtiliyordu. Menzil Tarikatı, Türkiye’de başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere birçok devlet kurumuna en yoğun olarak AKP döneminde girdi.

 Türkiye’yi sarsacak iddia: Menzil darbe yapacak!

Gazeteci-Yazar Soner Yalçın, Recep Akdağ’ın Sağlık Bakanlığı koltuğuna oturtulmasında Menzil tarikatının etkili olduğunu yazmıştı. Soner Yalçın 3 Ağustos 2016 tarihli yazısında “Sağlık Bakanlığında Menzil Cemaati örgütlenmesi var!” diyerek konuyu gündeme taşımıştı.

15 BİNDEN AŞAĞI DÜŞMÜYOR

Özel idarenin yatırımlarının önemli bir bölümü Menzil'e yapılıyor. Artık, Menzil'e o kadar gelen-giden oluyor ki, devlet olanaklarıyla büyük bir terminal yapıldı. Cumayı cumartesine bağlayan geceden başlamak üzere Menzil'e hafta sonu gelenlerin sayısı hiçbir zaman 15 binden aşağı düşmüyor.

 Menzil ve Süleymancılara Almanya desteği!

MENZİL KÖYÜ İÇİN YAPILAN TERMİNALİN İHALESİ

Menzil Köyü için yapılan terminalin ihale ilanı gündeme geldi. İhale tutanağında “Menzil köyüne ziyaret amacıyla gelen vatandaşların araçlardan indirme-bindirme, bekleme yapmak üzere terminal binası inşa etme işi” ifadeleri dikkat çekti.

İşte o ihale tutanağı:

menzil-koyu-siyasetcafe.jpg

menzil-koyu-siyaset-cafe.jpg

siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.