1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP onları tiyatrocuya benzetti Prenses’in Gül’ü   
MHP onları tiyatrocuya benzetti Prenses’in Gül’ü   

MHP onları tiyatrocuya benzetti Prenses’in Gül’ü   

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, AK Parti'de saf dışı kalmış ve 31 Mart seçim sonuçları ve İstanbul seçimleri ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Bülent Arınç'ı tiyatrocuya benzetti.  

A+A-

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, AK Parti'de saf dışı kalmış ve 31 Mart seçim sonuçları ve İstanbul seçimleri ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Bülent Arınç'ı tiyatrocuya benzetti.  

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Abdullah Gül için ‘Prenses’in Gül’ü' tabirini kullanırken, üç isim ile ilgili şunları söyledi:

"Prenses’in Gül’ü hem korkaktır hem de şansını yeniden denemekten vazgeçmemektedir. Sinsice tezgâhlar kurma peşinde koşmaktadır. Bir yandan Abdullah Gül, bir yandan Davutoğlu, bir yandan Arınç sistemli bir şekilde Türk siyasetini yeniden dizayn etme gayretine girişmişlerdir. Türk milleti bu tiyatroyu daha önce izledi.”  

CHP'YE İSTANBUL KARAR AÇIKLAMALARI NEDENİYLE TEPKİ 

CHP'nin YSK'nın İstanbul kararı nedeniyle yaptıkları açıklamaları eleştiren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Usulsüzlük yok’ diyemeyenler ‘hak, hukuk, adalet’ sözlerinin arkasına sığınarak ‘haksızlığı, hukuksuzluğu ve adaletsizliği’ meşrulaştırmaya çalışmaktadır” dedi. 

MHP'den İstanbul kararını veren YSK ive karar için açıklamalar yapan CHP'nin tutumuma tepki gösterdi.

CHP'nin YSK'nın İstanbul kararı hakkında yatıkları açıklamaları eleştiren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Usulsüzlük yok’ diyemeyenler ‘hak, hukuk, adalet’ sözlerinin arkasına sığınarak ‘haksızlığı, hukuksuzluğu ve adaletsizliği’ meşrulaştırmaya çalışmaktadır. Genel Başkanımızın ifadesiyle CHP, atı arabanın ardına koşmaktadır” dedi.

"YSK'NIN KARARLARINA HERKES SAYGI GÖSTERMELİDİR"

YSK’nın verdiği kararlara herkesin saygı gösterilmesi gerektiğini söyleyen Büyükataman, “YSK’nın oy çokluğu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi konusundaki kararını vermiştir. Bize göre usulsüzlükler bu kadar açıkken, sürecin bu kadar uzamasına gerek yokken Milliyetçi Hareket camiası olarak konuya dair görüşlerimizi usulünce paylaştık; YSK’nın vereceği karara olan saygımızı ve yüksek yargının söyleyeceği son sözü herkesin kabul etmesi gerektiğini ifade ettik” dedi. 

'Seçmenin iradesine yapılan operasyon bu kadar açıkken' diyen İsmet Büyükataman şöyle devam etti: "CHP’nin tek savunmasının ‘Bu usulsüzlükleri biz mi yaptık?’ sorusuna tepki gösteren Büyükataman, “Usulsüzlük yok diyemeyenler ‘hak, hukuk, adalet’ sözlerinin arkasına sığınarak ‘haksızlığı, hukuksuzluğu ve adaletsizliği’ meşrulaştırmaya çalışmaktadır. Genel Başkanımızın ifadesiyle CHP, atı arabanın ardına koşmaktadır."

"PRENSİN GÜL'Ü HEM KORKAKTIR HEM DE... "

MHP Genel Sekreteri Ataman’ın açıklamaları şu şekilde tamamladı:

“Hedef şaşırtmak isteyenlerin yedek kuvvet olarak Eski Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ı devreye sokması kendileri adına büyük bir hezeyandır. 367 rezaletiyle Türkiye’yi oyalayan, seçime sebebiyet veren hatta Sayın Genel Başkanımız kilidi çözmeseydi yeniden seçime gitmeye hazır olduklarını beyan edenler, dün engelledikleriyle bugün kol koladır. ‘Prenses’in Gül’ü hem korkaktır hem de şansını yeniden denemekten vazgeçmemektedir. Sinsice tezgâhlar kurma peşinde koşmaktadır. Bir yandan Abdullah Gül, bir yandan Davutoğlu, bir yandan Arınç sistemli bir şekilde Türk siyasetini yeniden dizayn etme gayretine girişmişlerdir. Türk milleti bu tiyatroyu daha önce izledi. Bunlara ağzının payını verdi, yeniden vermek için 23 Haziran’ı fırsat bilmektedir.”

SİYASETCAFE.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler