1. YAZARLAR

  2. Gökhan AKYÜREK

  3. Netflix kuşatması ve kadın şiddeti!!!
Gökhan AKYÜREK

Gökhan AKYÜREK

Yazarın Tüm Yazıları >

Netflix kuşatması ve kadın şiddeti!!!

A+A-

Bundan önceki ‘’İşgal, Tehlikenin farkına varın!’’ başlıklı köşe yazımı okuyanlar hatırlayacaktır. Film, dizi, sosyal medya, magazin programları vs ile ahlaksızlaştırılan, örf, adet geleneği bozulan uyuşturulan toplumun yaşlı ve genç kesimlerini anlatmıştım. Geçen gün yaşanan olaylarda gördük ki çoktan belli kesimin zihinleri, düşünceleri, yaşayışları ele geçirilmiş. Vatanına laf söylenlere, hatta annesine babasına ailesine laf söyleyenlere bile bu kadar tepki vermezler.

 

15 Temmuz darbe girişiminde bile yaşadığı ülkesini ele geçirmeye çalışıp Suriye, Irak, Libya gibi param parça etmek isteyenlere tepki göstermeyenler, Terör örgütlerine bile tepki göstermeyenler varya. İşde onlara öyle bir yem atıldı ki. Nasıl ele geçirdiklerini daha iyi anladılar. Bir nevi nabız yokladılar. Birileri (Bunların kimler olduğunu biliyorsunuz öyle basit insanlar değil belli bir mevkide olanlar.) ‘’Netflix kapatılacak’’ diye bir söylem attı ortalığa! Aman aman neler oldu öyle. Bir anda düşman işgale gelmiş vatana edasıyla Netflix korunmaya başlandı. Ama nasıl bir algı var. İşin ilginç tarafı ‘’Netflix kapatılırsa ben ne yaparım ne izlerim’’ diyenler, Netflix’ime dokunma çığırmaları ve daha neler neler. Sanki vatan elden gidiyor. Ayırca Netflix’den önce hiç mi film izlemediniz nasıl izliyordunuz? Film kiralayıp yada satın alıp. Digiturk, Dsmart, Tivibu vardı zaten. Ayrıca online izlenebilen bu platformlara ek olarak BluTV ve Puhutv eklendi ülkemizde.Yani Netflix olmazsa filmsiz kalmazsın güzel kardeşim.

 

Netflix 2017 den beri düzenli olarak her sene Türkiye’den çekilmeyeceğini zaten açıklıyor. Ki yine açıklama yaptı çekilmeyeceğim Türkiye’den diye. Çekilir mi hiç zaten ? Başka ülkelerde milyon dolar verip yapamayacağı reklamı Türkiye’de bedava yapıyor zaten insanlar. Herkesin dilinde bir Netflix türküsü tutturmuş. Sosyal medya, ünlüler, şarkıcılar, siyasilerin ağzında Netflix dizileri, filmleri… gülermisin ağlarmısın? Tıpkı bir markanın 1 liralık kahveye 20TL verip statü atladığını sanan akıllılar gibi. Görüyorsunuz demi nasıl ele geçirilmişiz. İşin tuhaf tarafı daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi. Bir tanesi var sürekli küfür edip gündem olan, ahlak dersi veren ama kendisinin evli bir erkekle ilişkisi olan ve sürekli gözler önüne serilip fenomen denen bir eşcinsel var biliyorsunuz, Bu bir şey dedi adını söyleyemedi. Sonrasında ne mi oldu ? ‘’Netflix Türkiye, Twitter’daki hesap açıklamasını “Netflix ya da Nekşfliş” diye değiştirdi. Görüyorsunuz demi oyunları o kadar ilmik ilmik işleniyor. Ayrıca Netflix kapatılacak algısının esas durumu şöyle oldu. Netflix Türk eş cinsel dizisi çekecekti herşey hazırdı. RTÜK olaya el koydu ve dizi içeriyi ile ilgili anlaşamadılar bu konuda..

 

Netflix’de ‘’eş cinsellik yoksa diziyi komple iptal ederiz bizde’’ diyerek komple iptal ettiler. Yani çekilme dedikleri , Netflix kapatılıyor diye algı yaptıkları olay bu sadece diziyi iptal ettiler.. Üstüne üstlük Netflix Türkiye’den defalarca çekilmeyeceğini açıklamasına rağmen.. Eeee okumayıp araştırmayıp körü körüne giderseniz birşeylerin ardından böyle oyunlara gelirsiniz. ‘’ Netflix 21 Nisan Salı günü itibariyle üye sayısının 183 milyona çıktığını duyurdu’’ .Birçok ülkede iç savaş ve darbelere destek olan, Gezi’nin finansörü George Soros Netflix’in hissedarlarından. Soros’un ise kimlere uşaklık yaptığını zaten bilmeyen yok. Şimdi taşlar oturdu mu iyice? Günümüzde işgaller artık film, dizi, sosyal medya, müzik klipleri, şarkı sözleri ve öne çıkardıkları ünlü isimlerin yaşayış tarzları ile genç nesilleri ele geçirdiler. Z kuşağı diyorlar çok doğru: Zombi kuşağı bunlar. Çünkü istedikleri gibi genç beyinleri körelterek, uyuşturup zehirlediler. Bildiğiniz Zombiye çevirdiler. Büyük bir çoğunluğu okumayan araştırmayan klip, film, dizilerdeki yaşantılara özenen kuşak. Sorsan Alp Er Tunga ve Meta Hanı bile bilemezler. Onları bırakın Erbakan hocanın mühendis olduğunu bile bilmezler.

 

Dinden uzak, ahlaktan yoksun, örf adet gelenek, saygı Türk kültürünü bilmeyen, büyüklere saygısı olmayan, ellerindeki telefon ile sosyal bütün gün medya kovalayan, tek dertleri Çin uygulama olan bir programa video atıp, sosyal hesaplara resim atmak olan, bütün oyun oynayan ve algılar ile koyun gibi güdülebilen Zombi kuşağı. Elbette içlerinde çok zekileri var proje üreten, uluslar arası yarışmalarda matematikte birincilikleri olanlar ama onlarda gündeme getirilmiyor. Netflix’in hemen hemen kendi yapımlarının büyük bir kısımda eş cinsellik, uyuşturucu ve şiddet empoze ediliyor. Hatta bazı çizgi filmlerinde bile LGTB var. Mesela Osmanlıya laf söyleyen cahil diyen kendi pisliğini yiyen kendi dalı olmadığı halde ahkam kesen çok bilmişler varya. O cahil dediğin Osmanlı padişahları 11 dil konuşuyordu ve mühendis idi. İlim ve bilim olarak eserleri yaptıkları ortada saymıyorum bunları tek tek. Ama o kendi pisliğini yiyen hatta yediğini beğenenler varya Netflix dizisinde Osmanlıyı kötüleyen, sözde Osmanlıyı anlatan dizide danışmanlık yaptılar bunlar tesedüf değil!!! Ateist, eşcinsel, sünnetleri yok etmek isteyenler, ılımlı islam projeleri hep bunlar göz önünde dikkat ederseniz. Bunlar hep projedir. Yine Netflix’in bir Türk dizisinde Osmanlı dönemi ve günümüzde geçen yapımda yine zina ve evlilik dışı ilişki gözler önünde osmanlı dönemi bile öyle gösteriliyor. Gerçekten okumayan araştırmayan insanlar ise geçmiş tarihimizi film ve dizilerdeki gibi sanıyor. O yüzden Netflix’e denetim gelmeli asla Lgtb,uyuşturucu ve şiddet özendiren yapımları gösterilmemelidir ülkemizde. Tabi bu normal TV kanallarımız içinde geçerli yaz dizileri adı altına ne iğrençlikler yayınlanıyor. Hele bir tanesinin sırf fragmanı yatak, sevişme öpüşme.

 

Kadına şiddet, cinsellik, aile yapısnı bozan. Kimin eli kimin cebinde belli olmayan bunlara özendirilen diziler kesinlikle kaldırılmalıdır ve yasaklanmalıdır.Aile ve Evlilik çok kutsal olgulardır. Her sene düzenlenen fest var orada yaşanan rezillikleri, ahlaksızlıkları, pislikleri anlatmaya dilim bile varmıyor. En basiti bir tane kız bira alabilmek için dilenci gibi yere oturuyor öpücük şu para sarılma bu para diyor. Hele o çadırda yaşanan olaylar polise intikal eden cinsellik olayları. İçkinin su gibi atığı ortam. Elbette şiddete özendiren dizilerde var, silahlara ve serseriliğe özendiren dizilerde, biliyorsunuz bunları zaten. Şarkı kliplerine ve şarkı sözlerine ne demeli klipler şu anda aşırı cinsellik içeriyor, bazı şarkılar ise hep yatağa atma, yatak, sevişme ve bel altı gençler nasıl etkilenmesin elle tutulur bir şey yokki!!!! Onlar napsın her tarafından kuşatılmışlar. Tabi bu kuşatma gençler ile sınırlı değil. Yaşlı ve orta kesimde nasibini aldı.

 

Gençlere yaptığı etki kadar yaşlılarda etkili olmuyor pek çünkü genç kesim tam karakterleri oturmamışlar zihinlerine daha kolay kodlanıyor bunlar.. Bu tarz yapımların Yerlerine Örf, Adet, Gelenek, Görenek gerçek tarihimiz, 11 dilen bilen mühendis Fatih sultanlar, Mimar Sinanlar, İstibaharat dehası Mete hanlar, Dünyaya hükmeden Alp Er Tungalar, Dünyaya posta koyan Fransaya dans yasaklatan Kanuni Sultan Süleymanlar, Sahabeler, Matemikte Sıfır Rakamını Bulan Deha. Harezmi, Müslüman bilim adamları anlatılmalı ilime bilime özendirilen diziler ve filmler yapılmalıdır. Çok güzel kafamda projelerim var ALLAH nasip ederse bunları uygulayacağım inşaALLAH.

 

 

resim1-012.jpg

 

Dinimiz öyle muazzam bir dindir ki kadın baş tacıdır. Tabi her gördüğünüz sakallığı dedeniz sanmayın. Gerçekten iman eden müslümanlar asla kadına zarar vermez. Peygamber efendimiz ne güzel anlatmıştır. ‘’ Kadınları horlamayın şiddet kullanmayın. Kadınların da erkekler üzerinde hakları vardır.’’ diye.

"Sizin hayırlınız, kadınlarına hayırlı olan (iyi davranan)dır. (Müslim, Birr 149)

"Kadınlara ancak kerîm olanlar ikrâm ederler (değerli olanlar değer verirler); onlara kötülük edenler ise leîm (kötü) kişilerdir." (Müslim, Akdiye 11),

"Kadınların haklarını yerine getirme husûsunda Allâh'tan korkunuz! Zîrâ siz onları Allâh'ın bir emâneti olarak aldınız." (Salih-i Müslim)

"Sizin en hayırlınız, ehline karşı en iyi davrananızdır. Ben âileme en iyi olanınızım." (Kütüb-i Sitte, c. 17, s. 214)

"Eşlerinize yediğinizden yedirin, giydiğinizden giydirin, sakın onları dövmeyin ve onları incitecek çirkin sözler söylemeyin." (Ebu Davud, Nikak, 40-41)

"Kadınlara karşı hep hayır tavsie edin. Zira onlar sizin yanınızda birer emenettir."

Bir mü'min, erkek bir mü'mine kadına buğzetmesin. Çünkü onun bir huyunu beğenmezse başka bir huyunu beğenir. (Müslim, Radâ' 61, hadis no: 1469)

"Kadınlara hayırhah olun, onlara karşı hayır tavsiye ediyorum. Onlara hayırlı şekilde davranın." (Tirmizi)

 

Ve Bir sürü hadis var daha böyle kadınlara verilmesi gereken önem ile ilgili. Onlara göre Sözde gerici islam bunu bin küsür yıl önce anlatırken. Çok ilerici Avrupa ise kadınları diri diri yakıyordu cadı diye insan yerine bile koymuyordu. Kadın ALLAH’ın emanetidir. Gerçek bir müslüman gerçekten iman eden bunu asla aklından çıkartmaz zaten. Gözümün nuru diye eşine hitap eden peygamberimiz gibi bu hasssasiyet ile davranmalıdır kadına.

 

Bir sonraki yazımda Netflix kapatılacak diye yapılan algı ile Ayasofya’da yapılan algıların nedenleri anlatacağım. Ayrıca Çin’in illuminatinin nasıl devleti olduğunun kanıtını sunacağım. Sizlere veda etmeden önce yere göre sığdırılamayan bir ünlünün oynadığı reklam filminden bir kare ile sizlere veda ediyorum. Sizce bu tesadüf mü? Bu kare de verilmek istenen şifreler mi var varsa neler acaba?

 

resim2-013.jpg

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.