1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Odatv’nin hedefinde o isim var! 'İmamoğlu ile sırnaşık bir tavrı var'
Odatv’nin hedefinde o isim var! 'İmamoğlu ile sırnaşık bir tavrı var'

Odatv’nin hedefinde o isim var! 'İmamoğlu ile sırnaşık bir tavrı var'

Hikmet Çetin CHP’nin yayın organı olan Halk TV’nin son Yayın Koordinatörü olan isme yüklendi.

A+A-

Bilindiği üzerine Halk TV’ye hem Tuncay Özkan hem de Odatv’nin sahibi Soner Yalçın talip olmuş ama CHP tarafından buna geçit verilmemişti. İşte bu nedenle Odatv her fırsatta Halk TV’ye saldırmayı ilke edinmiş.

Odatv son olarak Halk TV'nin son tepe yöneticisine saldırdı.

İşte Odatv yazarı Hikmet Genç Çiçek’in o tazısı:

“Gazeteci bir dostum, Halk Tv’nin çiçeği burnunda Genel Yayın Koordinatörü Serhan Asker’e dikkat çekti. Halk Tv’deki tasfiyelere ve değişime farklı bir yorum getirdi.

Serhan Asker TRT Spor'un önemli elemanıydı. Emekli oldu, bu arada Hürriyet'te ki ballı maaş kesilince, (TRT Spor yöneticisi iken Hürriyet’ten birilerine program yaptırdığı, karşılığında gazetede köşe yazarı olduğu iddia edilir) Deniz Baykal kontenjanından Halk Tv'ye geçti, kanalın Genel Yayın Koordinatörü oldu. Aynı zamanda “Siyaset Kültürü” ve “Serhan Asker’le Pazar Sohbeti” programlarını da sunuyor.

“19 YILDA HİÇ BİR ŞEY ÖĞRENEMEMİŞ BİR GAZETECİ”

Gazetecilik mesleğine 1995 yılında Milliyet gazetesinde başladı. 2000 yılında TRT Haber ve Spor yayınları Dairesi Başkanlığında politika muhabiri olarak televizyon haberciliğine başladı. “ekşi sözlük”te Serhan Asker için, “19 yıl bu işin mutfağı TRT'de çeşitli görevlerde çalışıp, hiçbir şey öğrenememiş gazeteci” deniliyor!

Formula 1 ve Avrupa Futbol Şampiyonası programlarının yapımını ve sunumunu gerçekleştirdi. Formula 1’in yapımcısı iken adı akçeli bir işe karıştığı iddia edildi. Asker için, “Bırakın Formula 1'i, insanı hayattan dahi soğutabilecek potansiyelde bir sunucu” diye yorumlar yapıldı.

2004 yılında ekonomi bakanlığı görevini yapan Kemal Derviş'in 18 aylık görevini anlatan “Krizden Çıkış ve çağdaş Sosyal Demokrasi” kitabını yazdı. Kitabı, CHP’li belediyeler çok sayıda aldı.  Kemal Derviş, “Türkiye’de en sevdiğim gazeteci” diyordu onun için!

askerimamoglu1.jpg

BAŞINA DENİZ BAYKAL'IN KIZI GETİRİLDİ

Halk Tv’nin büyük hissesi Deniz Baykal'a ait. Baykal'ın kızı Aslı Ataman bu hisselere dayanarak Halk TV'nin başına getirildi. Ataman'ın ilk işi, mevcut yapıyı değiştirmek oldu. Önümüzdeki dönem CHP’den milletvekili adayı olacağı söylenen Ataman’a CHP yönetiminin de destek verdiği ifade edildi.

Baykal, bugüne kadar kanalın çalışmalarına karışmadığını söylemişti. Ancak Baykal için Halk TV’de bir oda ayrıldığı, hastalandığı için bu odaya yerleşmediği biliniyor. Şimdi o odada Serhan Asker oturuyor!

Halk Tv’nin parti içi muhalefete ve CHP’de kurultay isteyen imza kampanyasına destek veren haberleri, Şaban Sevinç’le Tuncay Özkan arasındaki tartışma, CHP yönetimiyle kanal arasındaki ipleri iyice germişti.

HALK TV’YE 1 NİSAN OPERASYONU

Aslı Baykal Ataman, 18 Mart’ta katıldığı ilk toplantıda kanal yöneticilerine, gelen baskılardan yorulduğunu, bu nedenle CHP Genel Merkezi’ni kızdıran yayınlara son vermelerini söyledi.

1 Nisan günü operasyon geldi. İşten çıkarılmalara gerekçe olarak da kanalın reytinglerinin düşmesi gösterildi. Bu operasyonda Aslı Baykal’a en büyük destek Serhan Asker’den geldi.

Halk Tv'de yeni dönem onunla başlıyordu. Ana haber İrfan Değirmenci'ye, gece haberleri Ekim 2015’te kanaldan kovulan Enver Aysever'e emanet edildi. Değirmenci, “omurgalı olmak önemli”, “Halk Tv emekçisi” olacağını söylüyordu, ama ne Asker ne de Değirmenci, Halk Televizyonu'nu bugünlere getiren ekipten Lâle Özan Arslan, Semra Topçu, Rahmi Aygün, Barış Yarkadaş, Atakan Gültekin ve Gökhan Demirel'in hem de bir seçim zaferinin sabahında işlerine neden son verildiğine, bu haksızlığa karşı çıkan Uğur Dündar’ın “6 yıldır tek kuruş almadan program yaptığı” Halk Tv'den neden ayrıldığına hiç değinmediler.

BAYKAL BOYKOT KIRICI OLDU

TRT’nin CHP muhabiriydi. Bülent Tanla ve Fikret Ünlü ile iyi ilişkileri vardı. CHP’nin, Genel Müdür İbrahim Şahin döneminde TRT’yi boykot ettiği günlerdi. Haziran 2009’da Baykal, TRT'de Serhan Asker'in hazırlayıp sunduğu "Limit Yok" programına konuk olarak katılarak boykotu kırdı. Baykal’ın bu tutumu hiç anlaşılamadı.

askerimamoglu-tv.jpg

"EKREM İMAMOĞLU İLE KONUŞMA BİÇİMİ SIRNAŞIK"

Konuk ettiği kişilerden çok kendini öne çıkarması, “ben ben ben” diye bağıran antipatik tutumu, laubali tavrı çok eleştirildi. 31 Mart seçimlerinden sonra konuk ettiği Ekrem İmamoğlu ile konuşma biçimi, sırnaşık tavrı, “asker arkadaşı” ile konuşur gibi davranması çok tepki çekti. “Sen kimsin de ekran önünde milyonların oy verdiği adama sen diyorsun” diye eleştirildi. Merdan Yanardağ ve Emre Kongar Tele 1’deki programlarında Serhan Asker'in gayri ciddi tutumunu yerden yere vurdular.

Serhan Asker için, “kırdığı cevizler ve laubali halleri Turgay Güler ve Buket Aydın'ı aratmadı” diyen de var!”

İşte Soner Yalçın’ın hedef aldığı ‘Sırnaşık’ olarak tespit edildiği Serhan Asker’in İmamoğlu programını sunum başlangıcı:

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler