Selçuk DÜZGÜN

Selçuk DÜZGÜN

'Palikaryalar!'

'Palikaryalar!'

“Yunanistan denilen devlette, "Yunanlı " denen ve eski Helenler'in dilinden bozma bir dille konuşan topluluğun eski Yunan kültürü ve Ortodoks mezhebiyle birleşen ve kan bakımından çoğunlukla İslav ve Arnavutlar'dan bozma karışık bir milletir..” der Atsız…

Ve devam eder !…

“Bu karışık millet kendisini hem eski Yunan'ın, hem de Bizans'ın devamı ve torunları saymak gibi gülünç bir tezadın içinde, Megaloİdea'nın hülyasıyla sarhoş bir topluluktur.

Bizans'ın eski Yunan'la kan bakımından ilgisi bulunmadığı tarihi bir gerçektir. Fakat bütün bu aykırılıklara, gülünç tezatlara rağmen Yunanistan, Batı'nın şımarık çocuğudur.

Onlarda eski medeni Yunan'ın devamını tahayyül eden Batılıların maddi ve manevi yardımlarıyla bir Yunan devleti kurulmuş, ne gariptir ki tarih sahnesinde gözüken her devletin zaferlerle büyümesi sosyal bir kaide iken Yunanistan bir buçuk asırlık tarihinde hemen daima yenilerek çıktığı savaşlara rağmen, tıpkı dayak yedikçe büyüyen Tepegöz gibi, daima büyümüş, büyüdükçe de iştahı artmıştır.”

Yunanistan'ın haksız yere desteklenmesi tarihin her döneminde olmuştur.
Yunanistan’ı destekleyen güçler açık açık Türkiye ile karşı karşıya gelemedikleri için bu PALİKARYALARI öne sürmekte ve şamar oğlanı yapmaktadırlar.

Türkiye her bakımdan Yunanistan'a göre, ölçülemeyecek kadar güçlü olduğu ortada iken Yunaistan’ın bu PALİKARYA cesareti nereden geliyor peki?

Nereden olacak para karşılığın da çalışmasından. 

Adeta kiralık birer“etekliler…”

Bugünde o eteğini giymiş Akdeniz’de macera aramaktadır.

Etekli derken yanlış anlamayın, Yunan askerinin giydikleri eteğe  “PALİKARYA” da derler.

O etekleri ile Anadolu’ya girmeye kalkmış, sonuçta kendilerini Akdeniz’in serin sularında bulmuşlardır.

“PAKİLARYA “ Yunancada “kabadayı “ anlamına gelmektedir.

Osmanlılar döneminde bir grup varmış. Hırsızlık yapar sonra 'hırsız var' diye bağırırlarmış. Adam bıçaklar, 'katil var' diye bağırıp kendilerini aklarmış. Bunlara “palikarya yaygaracıları” denilirmiş. 

İşte Yunanistan’ın Türkiye’ye karşı takındığı tavır tamda da bu.
Bu yüzden Türkler’de ise bu cümle alay konusu bir hal almıştır.

Zira Türkler sahte bir kabadayı ile karşılaştıklarında “hadi oradan palikarya” diye alay ederler…

Haksız olduğu zamanlarda bilekoruyucuları tarafından mutlaka kurtarılacağını bilen Yunanistan için “Megalo İdea” diye bir hayal dünyasında Türkiye’yeyine düşmanlık etmektedir.

Bu düşmanlık yeniden PALİKARYALARI sahiplerinin kiralaması ile harekete geçirmiştir.

Tarihin hiçbir döneminde Türklere karşı kazandığı zaferi olmayan bu Palikaryalara karşı vakti gelmişken artık Türkiye’nin tokatını yemelidir.

Nitekim öyle olacağını da Cumhurbaşkanımız son uyarısında dile getirmiştir.

Avrupa’nın gönüllü fahişeliğini yapıp,  namustan bahseden ve “Palikarya” olduğu halde, kahramanlığa kalkan bu sahte medeniyetin serseri tavırlarına artık bi dur deme zamanı gelmiştir.

Akdeniz’i göl yapmadan Türk’e kahramanlık haram olsun.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
Selçuk DÜZGÜN Arşivi