Celal Eren ÇELİK

Celal Eren ÇELİK

Peker'in Kahvesi

Peker'in Kahvesi

Sedat Peker bugün yayınladığı 9. videosu ile yine pek çok çarpıcı açıklamaya imzasını attı.

Peker'in başta Sezgin Baran Korkmaz ile Süleyman Soylu arasındaki ilişkiler ile Demirören'in Ziraat Bankası'ndan almış olduğu 750 Milyon Dolarlık krediyi ödememesi hakkında söyledikleri ses getirirken bu konular sosyal medyada gündemin zirvesine oturdu.

Ancak Peker'in videosunda üzerinde çok da durulmayan bir başka konu ise Sedat Peker'in videosunda "Tarihi Beyoğlu Kurukahvecisi benimdi. On milyonlarca liralık kahve aldınız seçim zamanı dağıtmak için tek bir kuruş mu ödediniz?" şeklindeki sözleri ile.

Tabii diğer çarpıcı iddialar arasında Peker'in kurukahvecisi ve AKP'nin bu kahveleri seçim zamanında kullanması pek önemsenmese de aslında bu konu da kendi içerisinde oldukça "Enteresan" ilişkileri barındırmakta.

Malumunuz dün Sedat Peker, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeğeninin kocası Serdar Ekşi ile gerçekleştirdiği FaceTime görüşmesinin kayıtlarını yayınlamış ve bu görüşmede iki isim Suriye'ye giden silahların sevkiyatını konuşmuştu.

Bu görüşmenin yayınlanmasından hemen sonra Serdar Ekşi ismi merak edilip araştırılmaya başlandığında bu ismi arayanların kafası oldukça karışmıştı.

Zira Serdar Ekşi resmi kayıtlarda Ekşi soyadını taşısa da kendi sosyal medya hesaplarında soyadını sürekli "Ekşioğlu" olarak kullanmaktaydı.

"Şimdi ne alakası var arkadaş Sedat Peker'in kahvecisi ile Serdar Ekşi'nin" derseniz demeyin zira tıpkı Serdar Ekşi’nin sosyal medyada soy ismini "Ekşioğlu" olarak kullanmasının birebir aynısını Peker'in şirketinde de göreceğiz...

Şimdi efendim öncelikle belirtelim ki Sedat Peker bilinçli yahut bilinçsiz biçimde kendi kahve firmasının adını yanlış söylüyor. Zira Peker'in firmasının tam adı "TARİHİ BEYOĞLU KURUKAHVECİSİ MUHABBET"... Asıl "Tarihi Beyoğlu Kurukahvecisi" ise kökeni 1930'lara kadar uzanan bir firma ve bir süre sektörden çekildikten sonra ailenin 3. kuşağı tarafından yeniden kahve sektörüne dönüyor.

İşte Sedat Peker bu orijinal "TARİHİ BEYOĞLU KURUKAHVECİSİ"nin sonuna "MUHABBET" kelimesini ekleyerek markayı tescil ettiriyor.

asss.JPG

Sedat Peker adına "TARİHİ BEYOĞLU KURUKAHVECİSİ MUHABBET" isminin patentini alan şirket ise REİS KAHVE GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ...

Şimdi efendim bu REİS KAHVE GIDA SANAYİ VE TİCARET SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ'ne geri dönmek üzere sizlerle bir virgül koyuyoruz...

Ve sizlerle 25 Nisan 2019 tarihine gidiyoruz...

25 Nisan 2019 tarihinde İstanbul Çekmeköy'de Park of İstanbul (POİ) adı ile yepyeni projenin açılışı gerçekleştiriliyordu.

Bu proje içerisinde 450 hayvanın bulunduğu bir hayvanat bahçesi, macera park, hobi bahçesi, çocuk oyun alanı ve pony alanı başta olmak üzere birbirinden farklı eğlence alanını barındırmaktaydı.

İşte bu alanın içerisinde bulunan tesisler de çok önemli bir rant alanını oluşturmaktaydı. Tesisin açılışında ise şarkıcı Alişan kameralar önünde poz vermekteydi.

Şimdi ise sizlerle 10 Mart 2021 tarihindeki bir cenaze törenine gideceğiz...

"Ünlülerin hocası" olarak bilinen ve kendisini "Bioenerji uzmanı" olarak nitelendiren Salih Memişoğlu'nun cenazesinde  Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yazar Abdurrahman Dilipak, ile şarkıcı Alişan bulunmaktaydı.

Salih Memişoğlu ölmemiş, "Öldürülmüştü"... Ölüm sebebi ise az önce açılış töreninden bahsettiğimiz İstanbul Çekmeköy'deki Park of İstanbul isimli projeydi.

Zira bu projeyi "Ünlülerin hocası" Salih Memişoğlu'nun oğlu Burak Memişoğlu hayata geçirmişti. Proje hayata geçirilirken büyük rant dönecek olan proje içerisindeki işletmeleri kiralayan ama daha sonra buradan zarar ettiği gerekçesi ile 900 bin TL karşılığında anlaşmayı bozan Mustafa Ö., kendisine ödenen 900 bin TL'nin tamamını almasına rağmen işletmeler büyük kar elde etmeye başlayınca "Beni kandırdınız, daha fazla para istiyorum" diyerek Salih Memişoğlu ile tartışmış ve tartışma sonucunda Memişoğlu’nu vurarak öldürmüştü.

Peki bu Park of İstanbul içerisindeki büyük rant getirecek mekanlardan en önemlisi olarak gösterilen POİ Restaurant'ı kim almıştı? İşte bir cinayete sebebiyet veren Park of İstanbul içerisindeki ticari işletmeleri Ümit Ekşioğlu ile kardeşi ünlü mimar Öznur Ekşioğlu almıştı.

Öznur Ekşioğlu aynı zamanda Park of İstanbul'un mimarıydı ve o tesislerin projesini bizzat kendisi çizmişti.

E tabii böylesi büyük rant alanı ve prestijli bir mekan alınır da açılışına "Önemli" kişiler davet edilmez mi? Edilir tabii... Ümit Ekşioğlu ile Öznur Ekşioğlu ise mekanların açılışı için kimi davet etmişti dersiniz? Sedat Peker'i...

ass-001.JPG

Şimdi de sizlerle 9 Nisan 2021 tarihine gidiyoruz...

9 Nisan 2021 tarihinde Sedat Peker'in ilk videosunu yayınlamasından kısa süre sonra Kocaeli'nde gerçekleştirilen ve "Sedat Peker ile ilişkili oldukları" gerekçesi ile çok sayıda iş adamı gözaltına alınmıştı. Ancak bu iş adamlarının Peker ile ne gibi bir ilişkileri olduğuna dair hiç bir açıklama gerçekleştirilmemişti.

Gözaltına alınan iş adamlarından birisi de Kocaeli MÜSAİD'ın önemli isimlerinden, Kocaeli Siirtliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin 2. Başkanı olan Tevfik Nalbant'tı...

Tevfik Nalbant 2019 yılında ise kamu ihale izninin iptal edilmesi ile gündeme gelmiş ve kamu ihalelerine girmesi yasaklanmıştı.

Tevfik Nalbant ile Öznur Ekşioğlu'nun ortak özelliği ise Kocaeli'nin önde gelen inşaat firmalarının sahipleri olmalarıydı.

Tevfik Nalbant Mertyağız İnşaat'ın, Öznur Ekşioğlu ise ağabeyi Ümit Ekşioğlu ile birlikte EKSA GRUP EKŞİOĞLU İNŞAAT'ın sahibiydiler ve bu 2 firma da Kocaeli merkezliydi.

Ancak tıpkı Peker'in dün FaceTime görüntüsünü yayınladığı Serdar Ekşi gibi Öznur Ekşioğlu da sosyal medyada "Ekşioğlu" soyadını kullanırken resmi kayıtlarda "Ekşi" soyadını kullanıyor, resmi evraklarda soyadı "Ekşi" olarak geçiyordu.

Nereden mi biliyoruz...

Efendim Sedat Peker'in kahve firması olan REİS KAHVE GIDA SANAYİ VE TİCARET SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ vardı ya? İşte o firmada Sedat Peker ile ortak olan diğer 2 isim Öznur Ekşi ve Tevfik Nalbant!

as-009.JPG

Şimdi tabii Peker'in neden işlerini yürüttüğü İstanbul'dan değil de Kocaeli'nden 2 ortak bulduğu da merak edilesi bir durum. Lakin Peker için Kocaeli önemli hatta "Çıkış yeri" denilebilir. Zira Peker ismini kamuoyu ilk kez 1993-1996 yıları arasında Kocaeli İl Jandarma Alay Komutanlığı yapan Veli Küçük ile olan yakınlığı ile duymuştu.

O nedenle Peker'in Kocaeli'nde çok ciddi bir nüfuz alanı mevcut.

Tabii bu "Kahve" şirketi ile birlikte ortaya 3 soru daha çıkıyor:

Sedat Peker Park Of İstanbul'a sadece açılışa mı gitti yoksa kahve firmasında ortağı olan Öznur Ekşi üzerinden aslında Park of İstanbul'daki lüks mekana da mı  "Perde arkasından" ortaktı?

Öznur Ekşi yahut sosyal medyada görülen ismi ile Öznur Ekşioğlu'nun Peker'in dün FaceTime görüntüsünü yayınladığı Serdar Ekşi yahut Ekşioğlu ile bir akrabalığı var mı? Varsa bu akrabalığın derecesi ve soyadlarını sosyal medyada ayrı resmi kayıtlarda farklı kullanmalarının sebebi nedir?

Peker'in tam da Serdar Ekşi yahut Ekşioğlu ile yaptığı FaceTime görüşmesini deşifre etmesinden bir gün sonra yayınladığı videosunda durup dururken "Kahve şirketinden" bahsetmesi tamamen tesadüf mü yoksa "Biz bir aileyiz ve suçlarda da beraberiz" sözünün kendi kahve şirketi üzerinden bir yansıması mı?

Bu soruların cevaplarını da eminiz çok yakında öğreneceğiz...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Celal Eren ÇELİK Arşivi