1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Perinçek’ten yeni hükümet teklifi Görev almaya hazırız
Perinçek’ten yeni hükümet teklifi Görev almaya hazırız

Perinçek’ten yeni hükümet teklifi Görev almaya hazırız

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Vatan Partisi, Erdoğan'ın vatan bütünlüğü programıyla kuracağı bir hükümette görev almaya hazırdır" dedi.

A+A-

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün bir açıklama yaparak 1980 yılı sonrasında kurulan borçlanma ekonomisinin iflas ettiğini söyledi. Perinçek 'üretim odaklı ekonominin kurulması için bütün üretici sınıfları kucaklayan, milleti birleştiren bir milli hükümetin kurulmasının zorunlu ve kaçınılmaz olduğunu öne sürdü. Perinçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da bu hükümetin kurulması sürecini yürütmeye davet etti.

AK PARTİ’Yİ DIŞLAYAN HÜKÜMET HDP/PKK + FETÖ PROJESİDİR

Perinçek, seçim gecesi yaptığı açıklamanın birçok internet sitesine eksik ve yanlış yansıtıldığını belirterek, açıklamasını şöyle sürdürdü: "AK Parti'nin ekonomik zorlukları tek başına aşamayacağı bir döneme girdik. İki yıldır belirttiğimiz gibi, önümüzdeki ekonomik zorluklara baktığımız zaman, AK Parti'nin tek başına hükümet döneminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Türkiye'nin sorunları artık tek başına AK Parti hükümeti çözemez. Ancak karşılaştığımız zorlukları AK Parti'nin bulunmadığı bir hükümetle de alt edemeyiz. Ancak seçime gidilsin veya gidilmesin, AK Parti'nin bulunmadığı bir hükümetin kurulmasının da gerçek dışı ve yanlış olduğunu görüyoruz. AK Parti'yi dışlayan hükümet projesi, Anayasa çerçevesi içinde değildir ve ABD merkezlidir. Böyle bir hükümet ancak ABD'nin müdahalesiyle ve HDP/PKK + FETÖ ile birlikte kurulabilir. Bu nedenlerle açıklamamızı değiştirerek yayınlayan internet sitelerinin bu düzeltmeyi yapmalarını rica ediyoruz.”

AK PARTİ'NİN YANINDA CHP, MHP VE VATAN PARTİLİ BİR MİLLİ HÜKÜMET KURULMALIDIR

Perinçek, teklif ettiği yeni hükümeti şu şekilde tarif etti; “İflas eden Borçlanma Ekonomisinin yerine üretim odaklı ekonominin kurulması, kaçınılmazdır; ancak sancılı ve zor bir görevdir. Bu görev, işçi ve çiftçiden sanayici ve tüccara kadar bütün Üretici sınıflara dayanarak, Üretime odaklanarak ve zorlukları paylaştırarak yerine getirilebilir. Türkiye içine girdiği ekonomik iflas koşullarını ancak Cumhurbaşkanının kuracağı AK Parti'nin yanında, CHP, MHP ve Vatan Partisi'ni de kucaklayan bir Millî Hükümetle aşabilir. Ekonomik koşulları dikkate alırsak, önümüzdeki zaman dardır. Milleti Üretim Odaklı Ekonomi için birleştirecek ve seferber edecek olan Üreticilerin Millî Hükümetin kurulması görevine önderlik, Anayasamıza göre Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın omuzlarındadır. Vatan Partisi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın üretim odaklı bir ekonomi ve vatan bütünlüğü programıyla kuracağı bir hükümette görev almaya hazırdır."

SİYASETCAFE.COM 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
İlgili Haberler