Sağlık Bakanlığı'ndaki Menzil yapılanması deşifre oldu

Sağlık Bakanlığı'ndaki Menzil yapılanması deşifre oldu

Gazeteci Saygı Öztürk'ün Menzil cemaati ile ilgili kaleme aldığı kitabından çok çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

A+A-

Gazeteci Saygı Öztürk Menzil cemaati ile ilgili araştırmalarını kitap haline getirdi. Öztürk’ün yazdığı, “Menzil, bir tarikatın iki yüzü” adlı kitap raflarda yerini aldı.

Kitaba ilgi oldukça yoğun.  Saygı Öztürk kitabı hakkında daha önce Tele 1 kanalında canlı yayınına katılmış ve çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Saygı Öztürk, kitabı yazmadan önce Menzil dergahlarına gittiğini, olayları yerinde gözlemlediği ve Menzil şeyhi Abdulbaki Erol ile görüştüğünü söyledi.

Öztürk, Menzil şeyhi Erol’a mesaj attığını sonra da telefonla görüştüğünü ifade ederek, “Beni çok sıcak karşıladı, bekliyorum buyurun gelin dedi ve ben de gittim kendisi ile görüştüm.” dedi.

Saygı Öztürk kitabin kapağını gösterdiği programda; kitabın isminin, “Bir tarikatın iki yüzü” olduğunu söyledi.

 

kitap-008.jpg

 

Öztürk kitabının ismindeki "iki yüzü" ifadesini ise, “Menzilin bir yüzü tasavvuf, tarikat diğer yüzü ise para” şeklinde açıkladı.

 

İKİ MENZİL VAR

 

Saygı Öztürk, Menzil izlenimlerini şöyle anlatıyor:

“İki Menzil var, biri Adıyaman Menzil köyündeki dergâh, diğeri Sivrihisar’daki dergâh. Şeyh Muhammed Raşit Erol ölünce post kavgası başlıyor. Raşit Erol’un amcası galip çıkıyor ve Menzil köyüne el koyuyor. Oğlu ise Sivrihisar’da 10 bin dönümlük arsa alarak orada dergâh kuruyor.

İki Menzil'in bir diğer anlamı ise; Birincisi tasavvuf-tarikat menzili, diğeri para-holding menzili.

 

HOLDİNLEŞMİŞLER

 

Öztürk, Menzil cemaatinin holdingleştiğini ifade ederek bunu şeyhe sorduğunu ifade ediyor.

Menzilin, hastaneleri, vakıfları holdingleri var.

“Menzil şeyhine sordum, bu kadar şirket, holdingler, nasıl oluyor? cevabı şu oldu, Niye olmasın, ben de para kazanmam lazım” dedi.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI'NI ELE Mİ GEÇİRDİLER?

 

Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin, köşe komşusu Saygı Öztürk'ün “Menzil: Bir tarikatın iki yüzü” isimli kitabından bilgileri bugünkü köşesine taşıdı.

Öztürk’ün görüştüğü tarikatın lideri 'Menzil, Sağlık Bakanlığı’nı ele geçirdi mi?' sorusuna 'Doğru, Recep Akdağ'ı tanıyorum. Buraya (Menzil'e) gelmiş gitmiş. Sağlık Bakanlığı Menzil cemaatine bağlı diye liyakatsız bir insanı almışsa vallaha o doğru değildir' yanıtını verdi.

 

 

Tarikat lideri sözlerini şöyle sürdürdü:

'Devlet işine baksın. Devlet devletliğini yapsın. Cemaat de cemaatliğini.

Türkiye'de cemaatler sivil toplum örgütü gibi, herkes bir yere bağlıdır. Aşiret, cemaat vs… Batılılar gibi yürüyeceğiz ama yürüyemedik. Ortadoğu bu, aşiretsiz gitmez. Peygamber gelmiş. Yüzde 99 insanlık tarihi burada başlıyor.

Almanya'daki insanları gördüm, sağına soluna bakmıyorlar. Resmen adamlar bizim dinimizi yaşıyor. Biz de onların dini gibi yaşıyoruz. Fransa da öyle. Gittim, devlet kiliseye bir şey yapmıyor. Keşke laiklik olsaydı. Devlet de kendine çekidüzen vermelidir'

 

'DEVLETTE HER YERDE ADAMLARI VAR'

 

Tarikat liderlerinden Feyzeddin Erol ise 'On bakanın evimize geldiği günler oldu.Ne olacak… Enerji eski Bakanı Taner Yıldız da Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ da bizim evimizde büyüdüler. Her hafta yanımda olan insanlardı. Şimdi selam vermiyorlar. Biz, Menzil'den kopunca bizden koptular. Biz değil, Menzilciler Türkiye'nin her yerinde güçlüdür. Bilmiyorum, devlette her yerde adamları var' dedi.

 

 

 

tarikat-ic.JPG
 

cub.JPG

 

menzilin-sifreleri-manset-002.jpg

 

siyasetcafe.com

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler