Seçim, Menzil'i bir kez daha böldü! 'Su alan kayığı ilk Menzil şeyhi terk etti'

Seçim, Menzil'i bir kez daha böldü! 'Su alan kayığı ilk Menzil şeyhi terk etti'

Menzil şeyhlerinden Muhammed Saki Elhüseyni'nin Yeniden Refah lideri Erbakan'la görüşmesi, Menzil'den Yeniden Refah'a destek olarak algılandı. Bölünen Menzil bir kez daha bölündü.

Menzil Şeyhi Abdulbaki Erol’un vefatının ardından tarikat üç kardeş arasında bölünmüştü. 31 Mart Yerel seçimleri Menzil'i bir kez daha böldü.

Menzil cemaati 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğini duyurmuştu.

Menzil'e bağlı Semerkand Vakfı, Beşir Vakfı, Genç-Kon Derneği ve Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (TÜMSİAD) imzasıyla yapılan açıklamada "31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı'nı desteklediğimizi ifade ediyoruz. Seçimlerin ümmetin menfaati doğrultusunda hayırlara vesile olması Allah Teala'dan niyazımızdır" denilmişti.

Gazeteci İsmail Arı, Menzil'in, kardeşlerden Muhammed Saki Elhüseyni'nin başında olduğu kanadının seçimden önce Yeniden Refah'ı ziyaret etmesine dikkat çekerek "Su alan kayığı ilk Menzil şeyhi terk etti" yorumunda bulundu.

İsmail Arı "Su alan kayığı ilk Menzil şeyhi terk etti. Malum Menzil Cemaati ikiye bölündü. Cemaatin en güçlü ve kitlesel tarafı ise Muhammed Saki Elhüseyni kanadı.

Ancak Muhammed Saki, bu seçimde kardeşleri gibi AK Parti'ye desteğine açıklamadı. Kısa süre önce Yeniden Refah Lideri Erbakan ile görüştü ve bu seçimde sessiz kaldı. Bu da Yeniden Refah'a destek verdiği şeklinde yorumlanıyor" dedi.

Siyasetcafe Özel Haberi İle Duyurmuştu

Siyasetcafe.com 5 Mart tarihinde yaptığı Özel Haberinde Menzil Cemaati'nin yerel seçimlerde Fatih Erbakan'ın lideri olduğu Yeniden Refah Partisi'ni destekleyeceğini yazmıştı.

113456.jpg


Siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.