1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sen buna cevap ver Ali Erbaş!
Sen buna cevap ver Ali Erbaş!

Sen buna cevap ver Ali Erbaş!

Eğer senin savunduğun İslamcı değerler ve onun dünyası iyi ise, neden İslam dünyasının mensupları buralardan o seküler ülkelere kaçmak için kendilerini denizlere atıyorlar?

A+A-

Gazeteci yazar Rıza Zelyurt, “...Allah ve resulunün ezeli ve ebedi çağrısını sekülerizm ve hiçbir değer tanımama kıskacında debelenen insanlığa ulaştırmak için her zamankinden daha çok çalışmamız gerekiyor” diyen yeni Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a zor bir soru sordu.

Rıza Zelyurt Aydınlık’taki köşesinden yazdığı yazıda Ali Erbaş’a iyi bir soru sordu ve “Eğer senin savunduğun İslamcı değerler ve onun dünyası iyi ise, neden İslam dünyasının mensupları buralardan o seküler ülkelere kaçmak için kendilerini denizlere atıyorlar?” dedi.

 

Rıza Zelyurt’un Aydınlık’taki yazısı şöyle:

“Ona, Fethullahçılarla ilgili derin ilişkilerini soracak değilim. Çünkü, bu ülkede FETÖ’cü olmak değil, AKP’ye hizmet etmemek suç. Eğer FETÖ’cülük suç olsa idi; bu örgütün polis müdürleri ile telefonlaşan, onlardan bilgi alarak köşe yazısında kullanan psikolojik savaş elemanı gazetecilerden de hesap sorulurdu. Öyleleri halen hükümete yakın basın kuruluşlarında, hem de iki üç yerde aynı anda çalıştırılarak muazzam şekilde besleniyorlar.

Bu nedenle, yeni Diyanet Reisi Ali Erbaş’ın FETÖ’nün baş imamları ile bağlantısı da suç sayılmaz. (Bu bağlantıyı merak edenler ODATV’de Barış Terkoğlu’nun şu yazısına baksın: http://odatv.com/yeni-diyanet-isleri-baskaninin-adil-oksuz-baglantisi-dudak-ucuklatacak-1709171200.html)

SEKÜLER DÜNYA MI İSLAM DÜNYASI MI?

Bu zat-ı muhterem göreve başlarken şöyle demiş: “...Allah ve resulunün ezeli ve ebedi çağrısını sekülerizm ve hiçbir değer tanımama kıskacında debelenen insanlığa ulaştırmak için her zamankinden daha çok çalışmamız gerekiyor.”

Bu cafcaflı propaganda cümlesinde asıl söylenen şu: “İnsanlık sekülerizm ve hiçbir değer tanımama kıskacında debeleniyor.”

Yeni reisin saldırdığı sekülerizm, olayları bu dünya gözüyle değerlendirmektir. Yani aklı, bilimi kullanmak; bu dünyayı bayındır hale getirerek daha iyi yaşamaktır.

İşte bu seküler dünya, bugün karşımıza modern dünya diye dikilen Batı’daki ve Doğu’daki gelişmiş ülkelerdir. Avrupa, ABD, Japonya, Çin, Rusya gibi yerler seküler ülkelerdir. Buralarda seküler hayattan kaynaklanan ve onu da besleyen laik bir zihniyet egemendir. Ve dünyanın tadını da bu ülkelerin milletleri çıkarmaktadır.

Buna karşın, yeni Diyanet Reisi, oralarda yaşayanları, bir kıskaçta debelenen acınacak yaratıklar gibi gösteriyor.

MÜSLÜMANLAR NEDEN KENDİLERİNİ DENİZLERE ATIYOR?

Gözümüze baka baka seküler dünyada hiçbir değerin bulunmadığını öne süren bu ilahiyatçı âlime(!) soruyorum:

*Eğer senin savunduğun İslamcı değerler ve onun dünyası iyi ise, neden İslam dünyasının mensupları buralardan o seküler ülkelere kaçmak için kendilerini denizlere atıyorlar?

*Neden senin gibi hak dinin mensupları, o hiçbir değer tanımayan batıl (!) dinin bulunduğu coğrafyalara geçmek için ölümü bile göze alıyorlar?

*Yıllardır Ak Deniz’de, Ege Denizi’nde can veren binlerce kişi Müslüman mı Hıristiyan mı?

*Sen, Hıristiyan veya Yahudi dünyasından İslam dünyasına kaçmak için canını tehlikeye atan birilerini gördün mü; böyle bir şey duydun mu?

Sayın Reis efendi; hiç eğip bükmeden cevap ver:

*Bugünkü Müslümanlar yaşamak için seküler dünyayı mı istiyor yoksa senin göklere çıkardığın o Resullü sistemi mi?

ALİMLERİN DALKAVUKLUĞU

Gerçeği görelim: İslam âlemi, bugün Hıristiyan dünyasının yağma alanıdır. Bir buçuk milyarlık İslam dünyasının dünyadaki gücü, etkinlikte, 10 milyonluk İsrail’in gücü kadar değildir.

İşte din âlimi gözüken çıkarcılar bu çökmüş İslamcı sistemi savunuyorlar.

Bunlar gibileri, 1829 yılında ölen Divan Şairi Keçecizade İzzet Molla şöyle anlatıyor:

“Malumdur ki fısk ile olmaz cihan harab

Eyler anı müdahane-i âliman harab”

(Bu dünyanın günah işlemekle yıkılmayacağını herkes bilir. Dünyayı yıkacak olan şey, âlimlerin dalkavukluğudur.)

Dalkavuk din âlimlerinin öne çıkartıldığı son 15 yılda ahlakımız dibe vurdu. Dinimiz yörüngesinden çıkartıldı. Yeni bir Cahiliye dönemine girdik...

Ebu Leheb’ler bizi siyasal putlara tapmaya çağırıyor.

Ey Türkler, imanınıza sahip çıkın!”

 

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum