1. YAZARLAR

  2. İsmail Çorbacı

  3. Sizi nasıl kullanırlar?
İsmail Çorbacı

İsmail Çorbacı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sizi nasıl kullanırlar?

A+A-

"Milletler asla hükümetlerinden ve devletlerinden asla korkmamalıdırlar, devletler ve hükümetler milletinden korkmalıdırlar" -V For Vendetta 

Yukarıdaki söz çok doğrudur, neden diye soracak olursanız, hükümetler ve siyasi bürokrasi ve her alandaki teşkilat, kuruluş, kurum, basın, vb.insanları kendi çıkarları için kullanır, işleri bittiğinde paçavra gibi atarlar, ve bir daha sahip çıkmazlar, kişilerin sırtından para kazanırlar, galeyana getirirler vaat verirler, ama hep kendileri kazanırlar, size milli şuur, milliyetçilik, islam fedailiği gibi ahkam keserler, fakat hepsi kendi çıkarları içindir. 

İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı tv lerde ahkam veren birçok hacı hoca var avuç dolusu para alıp ve bir de Cumhurbaşkanı Danışmanı olan var, abdestsiz, namaz kılmayan, devletin vakfına ait olan yeri otel yapıp Arap turistleri ağırlayan ve o otelde her türlü pisliğin döndüğü ve hatta livatacılık gibi. 

Bu Müslümanlıktı galiba Allah belanızı versin. Günümüzde virüs vb.gibi belalar ne diye başımıza geliyor sanıyorsunuz, işte bunlar gibi Müslüman görünümlü kafirler yüzünden. 

Hiç bir devletin dini olmaz denir, evet doğrudur, eğer devletlerin dini olmazsa, devletler çıkar üzerine kuruluysa, devletin başı da dinsizdir demek oluyor, nasıl yani, Müslüman bir devletiz evet doğrudur Elhamdülillah, fakat devlet en büyük vergiyi alkol ve tütünden alıyorsa, faizi serbest bırakıyorsa, haftanın her günü kumar serbestse hem de resmi olarak hangi Müslüman devlet, hangi Müslüman lider. 

Milliyetçilik akımında ülkücüler kardeştir, zorda olan kardeşe yetişilir, fakat, bunların hepside kendi çıkarları ve menfaatleri içindir. Sen birşey istemeye kalktığında hainsin, vatan düşmanısın, çıkarcı p...'in tekisin kime hizmet ediyorsun gibi haksız saldırılara maruz kalırsın, sen her şeyini ortaya koyarsın ama hep onlar kazanır, senin savaştığın uğruna her şeyini feda ettiğin dava uğruna bir de bakmışsın ki onlar onlara hizmet ediyor. 

İngiltere Kraliçesi Elizabeth boşuna söylememiş I.Dünya Savaşı'nda bizi ellerinde çiçeklerle karşılayanlar hâlâ var diye boşuna söylememiş, haklıdır, Kraliçe. 

1990'lı yıllarda bir evde bir terörist varken, bir evi komple terörist yapan da yine hükümetti PKK'ya karşı savaşta Tansu Çiller kadar olamadınız, yani bir kadın kadar olamadınız, olamazsınız da zaten. 

Ey Amerika Ey bilmem nere demekle olmuyor, halkını düşünmekle oluyor, bilmem ne oğullarının milyarlık vergi borçlarını silmekle (ki bu kişi torunu yaştaki kızla evli sapığın teki, demek ki, bunlara tolerans gösterenlerde aynı zihniyete sahip), birileri için af çıkarmakla, one minute deyip alt katta özür dilemekle olmuyor.

Avrupa'nın göbeğinde Ermeni Katliamı yoktur diye bağırmakla oluyor, kim sahip çıktı bu adama, Tel Aviv'de LANET SANA YAHUDİ FİLİSTİN BİZİMDİ diye bağıran bu yazara kim sahip çıktı. 

Neyse bu son yazım olabilir, hoşçakalın.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar