1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sümela Manastırı'nda ayin ve Trabzon üzerinde oynanan kirli oyunlar
Sümela Manastırı'nda ayin ve Trabzon üzerinde oynanan kirli oyunlar

Sümela Manastırı'nda ayin ve Trabzon üzerinde oynanan kirli oyunlar

Önceki gün Trabzon'un Maçka ilçesi Altındere Vadisi'nde bulunan tarihi Sümela Manastırı'nda gerçekleştirilen ayin oldukça tepki çekti.

A+A-

Önceki gün Trabzon'un Maçka ilçesi Altındere Vadisi'nde bulunan tarihi Sümela Manastırı'nda bir ayin gerçekleştirildi.

Restorasyon çalışmaları nedeniyle ara verilen ayin 5 yıl aradan sonra Ortodoks Hristiyanlarca 'Meryem Ana'nın göğe yükseliş günü' olarak kabul edilen 15 Ağustos tarihinde yapıldı.

Yapılan ayine çok sayıda tepki gelirken ayine gelen Yunanlı turistlerin İstihbaratı elamanı olduğu iddia edildi.

Twitter'da Sakalar İskitler isimli bir kullanıcı Sümela'da gerçekleştirilen ayin ile ilgili çarpıcı bir yazı yazdı.

 

sumela-001.jpg

 

İşte o yazı:

 

Trabzon- Sümelâ Manastırına âyin yapmak için gelen Yunanlı turistlerin tamamı Yunan İstihbaratının elâmanları olup, asıl maksatları âyin olmayıp, ‘’HAYALİ PONTUS DAVALARININ’’ propagandasını yaparak, Sümelâ üzerinden kirli davalarını dünya efkârına duyurmaktır. Trabzon'un Fetih tarihini, ne Trabzon Vâlisi, ne Milletvekilleri, ne Belediye, ne de en tepe noktada ki Muhteremler bilmiyorlar! Eyyy ağalar, beyler; Madem Ayasofya kılıç hakkıdır o zaman Sümela nedir?

Sümelâ Manastırı Yunan için, hayâli Pontus’a giden yolun ilk kilometre taşından ibâret stratejik bir üstür. Bu yüzden mübadeleyi tersine çevirme yolu arıyorlar.Papazlar ve Yunan istihbarat elemanları, İnanç Turizmi mavalıyla Trabzon'u işgâl provaları yapmaktayken biz uyuyoruz!

 

sumela1.jpg

 

SÜMELÂ MANASTIRI KİRLİ BİR GEÇMİŞE SAHİPTİR!

 

Rus işgâli sırasında Pontus çeteleri Sümela'yı silâh deposuna çevirmişler, Atatürk'ün Samsun'a çıktığı sene ise Sümelâ Manastırından açtıkları ateşle 500 civarında askerimizi şehit etmişlerdi.

2009'da KALANDAR KUTLAMASI bahanesiyle Trabzon’a gelen Yunanlılar arabalarına "BURASI PONTUSTUR, PONTUS BİZİMDİR" gibi yazılar yazmakla kalmadılar, şehrin merkezinde bulunan Zağnos Köprüsü üzerine çıkan 25 kişilik Yunanlı Papaz, cübbe giyip "TRABZON BİZİMDİR" diye bağırdılar.

Bundan beş yıl önceki gelişlerinde ise Sümelâ Manastırında yaptıkları sözde âyin sırasında, üzerinde 'PONTUS' yazılı gömlekler giyerek gövde gösterisinde bulunup Pontus propagandası yapmışlardı.

 

sumela45.jpg

 

Tarihin hangi döneminde Yunandan Karadeniz'e Yunan göçü olmuştu?! Hiç bir zaman BU DEVLETİ VE TRABZON’U YÖNETENLERE DİYORUM Kİ; Aşağıdaki yazımda verdiğim hayati öneme sahip bilgileri birkaç kez dikkatlice okuduktan sonra, Yunanlı ajan Papazlardan ve Yunan İstihbarat elemanlarından oluşan kafileye verdiğiniz Sümelâda âyin izniyle kimlerin kirli emellerine, alet olduklarınızın farkına varın ve gelecek nesillerimizce lânetle anılacaklarınızı düşünün!

EVET, TEKRAR TEKRAR OKUYUNDA; Âyin için izin verdiklelerinizin, Türk milleti ve Türk Devleti hakkında yürüttükleri iğrenç faaliyetleri öğrenin! BİLİN VE UTANIN!

Sizler Yunanistan’dan gelen ajan Papazlara ve Pontus üzerine çalışmalar yapan Yunan İstihbarat elemanlarını ağır misâfir yaparken, onlar ise, Batı Trakya’da câmi vakıflarını bile Türk vatandaşların elinden alarak kilise inşa etmekteler! Siz kime, hangi dine hizmet ediyorsunuz?

SN. DEVLET ERKÂNI! TRABZON’UN SEÇİLMİŞ VE ATANMIŞLARI! ÖNCE DERİN BİR NEFES ALIN VE KAHROLARAK OKUYUN! Trabzon, MÖ. 2200- 2100 yıları arasında Turani (Türk) bir kavim olan Tiberanler tarafından kurulmuş, ilk ismi öz be öz Türkçe ‘’Tiberanzon’’ olan bir Türk şehridir.

Şehrin diğer Türkçe isimleri; Tibarzon Tarabuzan Drabzan Trabzan Turabozan Hurşidâbad Trabefzun Yunanlılar, şehrin Türkçe olan isminin ilk hecesini alarak, bu ilk heceye, PEZA- PEZÜS- PEZANT gibi uyduruk ekler ilâve ederek kendilerine mal etmeye çalışmışlardır.

 

sumela965.jpg

 

Tarihin hemen her döneminde dünyada çok büyük bir öneme sahip 2 şehrimizden biri Trabzon, diğeri ise İstanbul’dur. İstanbul şehrini, Trabzon’la aynı tarihte kuranlar da yine bir Türk boyu olan ‘’OY- UY’’ Türkleridir ki Erenköy’de bulunan yazılı taşlar bunun en büyük delilidir.

Nedense bu tarihi gerçekler milletimizden gizlenerek, hep yalan ve yanlış bilgiler verilmiştir. Trabzon ve İstanbul, bu iki Türk şehri üzerinde kirli hesapları olanlar, hummalı bir gayretin içinde olanca melânetleriyle saldırıp en ufak bir duygusallığımızı, fırsat bilip, dünyanın belli merkezlerinde aleyhimizde senaryolar geliştirip kamuoyu oluştururlarken, acaba idârecilerimiz, siyâsiler ve bölge insanı olarak bizler neler ile meşgulüz ve hangi tedbirleri almaktayız?

 

SADECE YUNANİSTAN'DA 54 PONTUS DERNEĞİ MEVCUT

 

Yunanistan, Trabzon ve havalisinden toprak talep edebilmek gayesiyle Yunanistan'da 54, dünyanın çeşitli ülkelerinde ise 176 PONTUS DERNEĞİ kurmuştur.

Dünyada hiçbir devletin başka bir devletin herhangi bir şehrini ele geçirmek maksadıyla, kendi için de 54, başka ülkelerde ise 176 dernek kurduğu vaki değildir.

Yunan Devleti, Trabzon ve havalisi üzerindeki 'SÖZDE PONTUS'U' yeniden kurma faaliyetlerini askeri bir disiplin ve hiyerarşi dâhilinde yürütmekte olup, bütün bu faaliyetlerini Selânik civarında bulunan Kolordunun askeri karargâhından sevk ve idâre edilmektedir!

 

sumela4448.jpg

 

PONTUS KÜÇÜK ASYA BANKASI

 

Şu batık Yunanistan, Trabzon ve havâlisi üzerinde sözde Pontus faaliyetlerini yürütebilmek için AB den fon alıp ödenek ayırarak, sırf bu faaliyet için ‘’Pontus Küçükasya Bankası’’nı kurmuştur.

İlk kez 1997’de Patmos Adasında düzenlenen ‘’Vahiy ve Çevre Toplantısı’’ında Fener Rum Patriği Bartholomeos bir konuşma yaparak, ‘’Mübâdele ile Trabzon’dan gönderilenlerin mutlaka Trabzon’a geri gönderilmesi gerektiğini ve bunun üzerinde titizlikle çalışılmasını, Trabzon ve civarının kendilerine ait topraklar olduğunu’’ söyledi.

Oysa; PONTUS RUM DEVLETİNİ YUNANLILAR DEĞİL İRAN'DAN GELEN TURANLILAR KURMUŞTU(MÖ.311) Yine; PONTUS = UZAK DENİZ RUM = ROMA VATANDAŞI MANASINDA KULLANILMIŞTIR.

’Yunan Dilini Ulusallaştırma Derneği’’, 10- 12 Ağustos 2002 de düzenlediği gezinin güzergâhını, Merzifon- Amasya- Bafra- Samsun- Ordu- Giresun- Trabzon- Rize olarak açıkladı. Özellikle Trabzon’un altını çizerek ‘’Trabzon bizim için çok büyük bir öneme sahiptir’’ dedi.

 

YUNANİSTAN’DA OKUTULAN DERS KİTÂPLARI

 

Yunanistan İlkokullarının 6. Sınıfında okutulan ‘’Yeni Dönem Yunan Tarihi’’ ders kitâplarında, ‘’Trakya-Batı Anadolu-İstanbul- Karadeniz Bölgesi Yunan toprağıdır’’ diye okutulmakta olup, özelikle Trabzon ve havalisine vurgu yapılmaktadır!

Yunan 'İlk Okul Anatolijisi’’nde aşağıda ki satırlara rastlanmaktadır; 'Gözlerim, beni bir Türk’ün öptüğünü görmektense, kanımla toprak kızıla boyansın. Ben kitâp filan istemem. Ben barbar Türklerle savaşmak istiyorum. Türkleri sapanımla vurup silâhlarını alacağım.

Bu imansız Türkler…. Bu alçak Türkler... Bu köpek Türkler….’’ İşte çağdaş Yunan, çağdaş Batı eğitimi! Bize faşist diyen ahmaklara arz olunur...

 

PONTUSÇULUK ŞUURU GELİŞTİRİLİYOR

 

1993 Ağustosunda ‘’Sümelâ Meryem Ana Vakfı’’nın düzenlediği TRABZON VE PONTUS TOPLANTISI’nda, Yunan Başbakanı şunları söylüyordu; ‘’Dedeleriniz, Karadeniz Bölgesinde ki Pontus topraklarına dönüş hayâlini sizlere miras bırakarak öldüler. 

Sizler bu mirası kalbinizde koruyun. Pontusu ve Karadeniz’i asla unutmayın…’’ Milliyetçiliği de Yunan'dan öğrenmek şart!

New York Vâlisi, 6 Ekim 2002 de Kadın Yazarlar Ödülünü, ‘’Trabzon ve civarı Pontus’tur’’ diyen kitabın yazarı olan kadına verdi. Uyuyalım arkadaşlar! Ah Atatürk olacaktı ki...

1992 de Yunanistan Kültür Bakanı Melina Merküri, ‘’Anavatan Pontus’u Kurtarma Dünya Komitesi’’ adına dağıttığı haritada, Trabzon merkezli Karadeniz Bölgesi toprakları Pontus Rumlarına, kalan Anadolu toprakları ise Ermeni, Süryani ve Kürtlere paylaştırılıyordu. 

Bu iğrenç harita, Yunan ders kitâplarına konulmuş olup, halen Yunanlı öğrencilere okutularak, öğrencilerde küçük yaşlardan başlamak üzere ‘’Pontusçuluk şuuru’’ geliştiriliyor. Biz de ise Türk demek günah! İlla arapçı, mezhepçi, ümmetçi salak yapacaklar! Sonra da Osmanlı!!

 

TÜRKLERE OLAN KİN VE İNTİKAMLARI

 

Yunanistan Başbakanı Kostantin Karamanlis, 1974 te Selânik Fuarının açılışında demişti ki; ‘’Bugünkü gücümüzle, Türkleri savaşarak yenmemize imkân yok. Mücâdelemizi her türlü çareye başvurarak sürdüreceğiz. Onların içinde adamlarımız olacak.

Onlar içeriden bize hizmet ederlerken, Türklerin yaralarını kaşıyarak kanatacağız…’’ İşte Karamanlis’in bahsettiği yarayı kaşıyıp kanatmak için Yunan Hükumetlerinin kurduğu dernek ve vakıf sayısı 450 den fazladır.

Bu 450 den fazla olan dernek ve vakıfların 230 tanesi, sadece Trabzon üzerinde hak iddia etmek ve hayali Pontus faaliyetlerini yürütmek içindir!

 

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!

Siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.