1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tarikatlar 31 Mart'ta kime oy verecek?
Tarikatlar 31 Mart'ta kime oy verecek?

Tarikatlar 31 Mart'ta kime oy verecek?

31 Mart'ta yapılması planlanan yerel seçimlerde cemaatler de kime oy vereceklerini açıkladı.

A+A-

Yerel seçimler yaklaşırken cemaatlerde kime oy vereceklerini açıkladı.

Nur cemaati, 'Hz. Bedîüzzaman’ın Hizmetkarı ve Talebesi Hüsnü Bayramoğlu' adıyla bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini açıkladı

İşte o açıklama;

'Salisen; Âlem-i İslam’ın son kalesi ve ümmet-i Muhammed’in ümidi olan Anadolu’da, vatan ve millet ve bu vatandaki hükümet aleyhine müthiş planlar, asayiş ve nizamın tahrib edilmesi için perde altında çalışmalar var. Ehl-i dalalet ve ehl-i nifak topyekün Reis-i Cumhurumuzun şahsına muhalefetle vatan ve milletin birlik ve beraberliğini hedef almış.Bütün imkanlarıyla, parti, cemiyet ve basın yoluyla aleyhte neşriyat yapmaya gayret gösteriyorlar.

Bu nazik zamanda Nur talebelerinin müteyakkız olmalarını ve Üstadımızın daima tazelenen, günümüze de hitabeden lâhikaları ve bilhassa Emirdağ Lahikasındaki mektupları okumalarını ve hususan son dersinin çok okunmasını tavsiye ediyoruz. Uyanık olalım! İşte şu beş on senedeki hadiseler de gösteriyor ki münafıklar boş durmuyorlar. Bu vatandaki asayişin ve emniyetin tahribi için hükûmet aleyhinde habbeyi kubbe yaparak, iftiralarla memleketimize zarar vermeye çalışıyorlar. Biz Nur talebeleri Reis-i Cumhurumuzun yanında olup tam desteklemeyi bir vazife biliyoruz.

Rabian; Üstadımızın 1957 erken seçimlerinde hareket tarzını bizatihi şöyle gördük:

Ehl-i dalaletin komitelerinin bu zamanda Reis-i Cumhurumuz Recep Tayyib Erdoğan aleyhinde ittifak ettikleri gibi, 1957 seçimlerinde de, Adnan Menderes’in aleyhinde ittifak etmişlerdi. Vatan, millet ve memleket aleyhinde tehlikeyi gören Üstadımız ile birlikte hayatında ilk defa  rey kullanılacağı sandığa gitmiştik. Aziz Üstadımız sandık başkanına “Bana Demokratların pusulasını ver evladım.” dediler. Açıktan Demokrat Parti pusulasına parmak bastılar.

Şimdi de aynı hal daha dehşetli bir surette cereyan ediyor. Sadece dahilde değil hariçten de çok düşmanlar insanları aldatarak Aziz Vatanımızda istikrarı bozmak ve hükümeti zayıflatmak için her türlü bahaneyi istimal ediyorlar. Aynen öylede bu seçimler her ne kadar mahalli seçimler olsa da, sonuçları itibariyle bütün memleketi ilgilendiren bir meseledir. Hükümetin meşruiyetine darbe vurmak ve asayişi bozup memlekette anarşi çıkarmak isteyenler, seçimlerde hükümet aleyhine çıkacak bir neticeyi; vatan, millet ve memleket aleyhine Allah muhafaza istimal edebilirler. Buna karşı aynen Üstadımız gibi bizler de vatan, millet ve İslamiyet namına Cumhurbaşkanımızın intihap ettiği adayları destekleyeceğiz.'

MENZİLDE ERDOĞAN DEDİ

Semerkand Vakfı ile bağlantılı olan Menzil tarikatı  24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı ve Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamış ve gazeteye ilan vermişti.

Edindiğimiz bilgilere göre, Menzilciler 31 Mart yerel seçimlerinde de AK Parti'yi ve Cumhur ittifakı'nı destekleyecek.

semerkand.jpg

CÜBBELİ AHMET KİME OY VERECEK?

AK Parti'li bir çok isimin Nakşibendi tarikatının halidi koluna bağlı olduğu biliniyor. Geçmiş dönemlerde Saadet Partisi'ne oy verdiği iddia edilen Cübbeli Ahmet'in bu seçimlerde cemaatteki yetkin AK Parti'li isimlerinde etkisiyle AK Parti'ye oy vereceği gelen bilgiler arasında...

İYİ PARTİ'YE OY İSTEMİŞLERDİ

Geçtiğimiz seçimde İYİ Parti'ye oy vereceklerini ısrarla açıklayan ve AK Parti ile arasında gerilimin hiç bitmediği Süleymancıların yerel seçimlerde kime oy vereceği halen merak konusu.

suleymancilar-002.jpg

SİYASETCAFE.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.