Türkiye'de NATO üssü var da MOSSAD üssü yok mu?

Türkiye'de NATO üssü var da MOSSAD üssü yok mu?

Gazeteci Aziz Üstel bugün yazdığı 'Türkiye'de ABD ve NATO üsleri olur da MOSSAD Üssü olmaz mı hiç?!' başlıklı yazısında, Türkiye'deki önemli suikastleri MOSSAD'ın yaptığını iddia etti.

Aziz Üstel bugünkü Star gazetesinde yazdığı yazıda "Gizli bir anlaşma imzalanır 1958 yılında. Anlaşma Türkiye-ABD ve İsrail arasında imzalanmıştır ve bu anlaşmaya dayanarak İsrail Türkiye'de bir MOSSAD Üssü kurar! Bu üste MOSSAD, Türk istihbarat görevlilerine teknik konularda kapsamlı eğitim verir." diyerek "Sonra, 70'li yıllarda Türkiye'yi nerdeyse bir iç savaşın eşiğine getiren kardeş savaşlarına İsrail çok yakından ilgi göstermeye başladı." diye yazdı.

 

MOSSAD'ın Türkiye'ye 1985'te Vahit Halefoğlu, 1993'te Hikmet Çetin ve 1994'te Tansu Çiller vasıtasıyla yerleştiğini iddia eden Üstel, "Hikmet Çetin'in imzaladığı anlaşmadan bir süre sonra 1994 Kasım'ında BB Tansu Çiller İsrail'i ziyaret etti. Türkiye-Mossad ilişkileri ayrıntılarıyla ameliyat masasına yatırıldı. O günden günümüze kadar bu ilişki gizliliğini korudu." dedi.

 

"Bu nedenle o dönemlerde MOSSAD'ın Türkiye'deki özel operasyon, kitlesel katliam, sabotaj, provokasyon, suikast 1971-1980 darbeleri PKK, İkinci Cumhuriyetçiler, Barzani-Talabani CIA ve Alman BND ile ilişkilerindeki rolü bilerek gizlenmiştir." diye yazan Üstel, Türkiye'deki suikast bolluğunu MOSSAD'a bağladı.

Üstel yazısında Uğur Mumcu cinayetine de şöyle değindi:

 

"Uğur Mumcu'nun 7.01.1993 tarihli "Mossad-Barzani" yazısından 17 gün sonra bombalı suikastle öldürülmesi, suikastın Hayfa Limanı'ndan yola çıkan Mossad ekibince gerçekleştirildiği yolundaki MİT belgesi hasıraltı edilmişti.

 

"Benzer belgeler, Hablemitoğlu ve Emeç cinayetlerinde de söz konusuydu. Hablemitoğlu, MOSSAD-CIA uzantılı BND özel operasyon timince öldürülmüştü...

 

"Bu ve benzer nedenlerle, MOSSAD'ın Türkiye'deki etkinlikleri ve hala varsa kadrolarının açığa çıkartılması çok ama çok önemlidir."

 

 

Siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.